999 rezultate për

ketij

Koronavirusi prek Shqipërinë, Meta paralajmëron konferencë urgjente Presidenti i Republikës Ilir Meta do të ketë këtë pasdite një komunikim me gazetarët në institucionin e Kreut të Shtetit
Shkenca ofron shumën e majme për këdo që pranon të infektohet nga koronavirusi, çfarë fshihet pas këtij misioni Shkencëtarët në Londër ofrojnë një shumë prej 3 500 stërlinash për këdo që pranon në mënyrë vullnetare të infektohet me
Çfarë po ndodh në Kosovë? 9 persona u eliminuaan gjatë 2 muajve të parë të këtij viti Nëntë persona kanë mbetur të vrarë në pesë vrasjet që janë kryer në dy muajt e parë të vitit 2020. Në muajin janar dh
Shkatërrimi pas tërmetit, Ahmetaj: 4000 familje do të futen në shtëpi të reja brenda këtij viti! Ministri për Rindërtimin Arben Ahmetaj duke folur përpara banorëve të Thumanës, deklaroi se qeveria shqiptare po bën të
Reforma Zgjedhore, zbardhen propozimet e reja të PD Tryeza e Reformës zgjedhore mblidhet sërish këtë të martë në kuadër të takimeve për diskutimin e planit të punës të përc
Më romantik se kurrë, bashkëshorti i Angela Martini shfaqet pas 1 viti arrati (VIDEO) Pak javë më parë me anë të disa postimeve në ‘Instastory’, modelja e njohur shqiptare, Angela Martini zbuloi se ndodhej
A jemi më të lumtur tani që e telendisëm edhe Henri Çilin? nga Enkel Demi Nuk e them dot që e kam shok Henri Çilin, megjithëse e kam hasur qysh në fund të viteve ’90 në gazetën
Asnjë person i dyshuar me koronavirus deri tani në Kosovë Në Klinikën Infektive që funksionon në kuadër të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës, deri tash nuk është testua
EUROPA LEAGUE/ Inter luan për formalitet, ekipet angleze për kualifikim Europa League rikthehet për të luajtur aktin e dytë të fazës 1/16, në edicionin e 11-të të këtij kompeticioni dhe fati i
Virusi "Korona" rrezikon nisjen e sezonit në F1 Virusi “Korona” ka vënë në rrezik fillimin e këtij sezoni të Formula 1. Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, situat
Manifestimi i 2 marsit, zbulohet letra e Metës për Policinë e Shtetit (FOTO LAJM) Ditën e sotme është zbuluar dokumenti që Presidenca i ka dërguar Policisë së Shtetit për të marrë masa për garantimin e
Meta pret në zyrë raporteren e PE: Po rikthehet diktatura me mjete ligjore! Presidenti Ilir Meta sot ka pritur në zyrën e tij raporteren e Parlamentit Europian, Isabel Santos të cilës i ka shprehu
Motivet e mundshme pse policja e Gjilanit vrau prindërit dhe vëllezërit Gjilan 4 pjesëtarë të familjes së saj dhe më pas edhe veten. Ngjarja ndodhi rreth orës 13.00 në lagjen “Bujanina”. Pu
Ja si lëkundet toka poshtë këmbëve të këtij njeriu (VIDEO) Një video e çuditshme u bë virale në rrjetet sociale. Ajo tregon një punëtor ndërtimi në Rusi, që hidhet mbi një tokë lë
U zbulua identiteti i bjondes së OFL, ministri Lleshaj reagon ashpër Kur zëdhënësja e OFL-së u paraqit për herë të parë në ekranet shqiptare e maskuar me syze dhe kapele, disa nga mediat në
Nëpërmjet këtij testi ADN, kapi "mat" partnerin që e tradhtonte Tradhtia është një nga betejat më të vështira në jetën e një çifti. Në kohën e rrjeteve sociale, me shumë mënyra komunik
Konsumoni sa më pak, sipas këtij studimi mishi është i rrezikshëm për shëndetin Konsumimi i mishit të kuq dhe të përpunuar është i lidhur me një shans më të lartë të sëmundjes së zemrës dhe vdekjes, t
Sipas këtij studimi ata që lëvizin me Mercedez ose BMW janë "idiota" ‘Journal of International Psychology’ ka bërë një hulumtim në lidhje se si njerzit i shikojnë ata persona të cilët kanë
600 milion euro, Bill Gates blen jahtin e ëndrrave Një ndër njerëzit më të pasur në botë ka blerë një super jaht e i cili funksionon me hidrogjen të lëngshëm. Bill Gate
Xhudistja kosovare kalon në gjysmëfinale në Paris (FOTO LAJM) Xhudistja kosovare, Distria Krasniqi vazhdon me formën e saj fantastike në rrugëtimin e deri në 52 kilogramë në Grand Sl