999 rezultate për

keshilli

Zgjidhet kryetari i shqiptarëve në Serbi Ragmi Mustafa është zgjedhur kryetar i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë. Kandidati i Par
Shqiptari që atdhe e ka Serbinë tenton të hyjë në Këshillin e Preshevës Në Luginën e Preshevës sot do të mbahen zgjedhjet për Këshillin Nacional të Shqiptarëve. Por, garës në këto zgjedhje i k
FIFA merr vendimin e prerë për futbollin spanjoll FIFA ka lajmëruar ditën e sotme se nuk do të lejojë në asnjë mënyrë që ndeshjet e La Liga-s të zhvillohen jashtë territo
Këshilli Ndërfetar i Shqipërisë vlerësohet me çmimin “De Mellon për të Drejtat e Njeriut” (FOTO LAJM) Është zhvilluar dje në Krakov të Polonisë ceremonia e ndarjes së çmimit “De Mellon për të Drejtat e Njeriut”, ceremoni n
Mali i Zi injoron kërkesën e serbve për tërheqjen e njohjes së Kosovës Këshilli Kombëtar Serb në Mal të Zi ka kërkuar përsëri nga presidenti i Malit të Zi, Milo Gjukanoviq, ta përkrah nismën
U vranë me bukë në gojë, Mati shpall “Qytetarë Nderi” tre viktimat Një ngjarje e rëndë ka lënë sot pa fjalë jo vetëm Matin, por gjithë Shqipërinë. Kujtim Koxha, banues në Shëlli Mat dh
Një shqiptare është këshilltare e presidentes kroate (FOTO LAJM) Gentiana Fana është vetëm njëra nga vajzat shqiptare që po korrin suksese në botë. Ndryshe nga të tjerët ajo shërben si
Vendimet e Këshillit Bashkiak, ngrihet qendra e pestë sociale në Tiranë Pas hapjes së katër qendrave të para sociale, në Kombinat, në Laprakë, në Bulevardin "Zogu i Parë" dhe në Njësinë 4, kry
Kuksianët dorëzohen, pranojnë dhe firmosin taksën e Rrugës së Kombit Kuksianët duken mjaft të kënaqur me tarifën e Rrugës së Kombit. Kryetari i Këshillit Bashkiak Kukës ka deklaruar se
Shpallen kandidatët për Këshillin e Lartë Gjyqësor Gjykata e Lartë shpall zyrtarisht listën përfundimtare të kandidatëve që plotësojnë kushtet ligjore për t’u zgjedhur anë
Fajon për vizat: Radhën e ka Parlamenti dhe Këshilli Eurodeputetja dhe raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, para anëtarëve të Komitetit kërkoi votën
Sistemi i ri i drejtësisë, Ambasada Amerikane mesazh gjyqtarëve Drejtësia shqiptare tashmë prej kohësh është në një lëmsh të madh dorëheqjesh, pushimesh nga puna etj. Ambasada Ameri
Deklarata e Kofi Annan mbi intervenimin e NATO-s që e çliroi Kosovën Ish-Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan, u nda sot nga jeta në moshën 80 vjeçare. Fituesi i Nob
Ushtria serbe: Jemi gati për Kosovën Mediat serbe raportojnë se Ushtria e Serbisë ka ngritur gatishmërinë luftarake në të gjithë territorin e saj, për shkak
Vuçiç ka mbledhur Këshillin e Sigurisë, a do të ketë trazira? Mbledhja e Këshillit për Siguri Kombëtar e ftuar nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç do të mbahet në orën 8:00.
Vuçiç mbledh Këshillin e Sigurisë Presidenti Serb Aleksandër Vuçiç ka paralajmëruar mbledhjen e këshillit të sigurisë për të diskutuar zhvillimet e fundit
Gjendja në Veri, Haradinaj mbledh Këshillin e Sigurisë Një ditë pasi u përmendën skenarët për trazira të mundshme në veri, ku u tha se serbët mund ta shpallin autonominë e ver
Të gjitha detajet, kur kosovarët do të udhëtojnë pa viza Sot Kosova ka marrë lajmin e mirë për çështjen e liberalizimit të vizave. Ndërkaq këto janë të gjitha hapat dhe zhvil
Ambasadori kinez sheh ëndrra me sy hapur: Kosova është Serbi Ambasadori i Kinës në Beograd Li Manchang ka deklaruar se Kosova për Pekinin është Serbi dhe kështu do të mbetet, transm
Negociatat shtyhen në 2019, zbardhen kushtet e reja të BE për Shqipërinë Bashkimi Europian mund të hapë negociatat për anëtarësim me Shqipërinë në qershor të 2019 nëse plotësohetn kushtet e ven