999 rezultate për

kerr

Kerry për abstenimin e SHBA-së ndaj Izraelit në OKB: Ishte në përputhje me vlerat tona Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, ka thënë në një konferencë për shtyp të mbajtur më herët se abstenimi i SHBA-
Përkeqësohen marrëdhëniet SHBA-Izrael, ministri izraelit e quan patetik fjalimin e John Kerry Ministri i Sigurisë Publike i Izraelit, Gilad Erdan, e ka quajtur hap patetik fjalimin e planifikuar të Sekretarit Ameri
10 frutat më të shtrenjta në botë! (VIDEO) A e dini që një kokërr pjepër kushton 23 000 $? Nëse jo, është koha ta mësoni. Në këtë artikull do tju njohim me
Kerry: Sulmet ajrore në Aleppo paraqesin krime lufte Në shënjestër të një rundi të ri të sulmeve ajrore të sotme ishte enklava e zvogëluar nën kontrollin e kryengritësve në
John Kerry: Disa vende në Evropë po “pushtohen” nga korrupsioni dhe autoritarizmi Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, paralajmëroi homologët e tij evropianë për rreziqet e rritjes së autoritarizmi
Kerry congratulates Albania on its 104th anniversary of independence On the occasion of 104th anniversary of Albania's independence, the US Secretary John Kerry, congratulated the Albanian
John Kerry uron Shqipërinë me rastin e ditës së pavarësisë Me rastin e 104-vjetorit të pavarësisë së Shqipërisë, Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, ka përcjellë urimet. Në
Kerry: Situata humanitare në Alepo, katastrofale Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, ka konfirmuar se Uashingtoni po shqyrton mundësinë e sanksioneve shtesë lidhur
Kerry dhe Lavrov bisedojnë sot për Sirinë Sekretari Kerry si dhe Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov marrin pjesë sot në bisedimet e thirrura nga OKB-ja për zgjidhj
"Rusia dhe Siria duhet të hetohen për krime lufte" Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry ka deklaruar se qeveria e Rusisë dhe ajo e Sirisë duhet të hetohen për krime lu
Kerry kërkon hetimin e Rusisë për krime në Siri Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar një hetim për krime lufte ndaj veprimeve të Rusisë në Siri, duke argumentuar se Moska i
Xhon Kerry nuk ka hequr ende dorë nga Siria Sekretari amerikan i SHBA-së, XHon Kerri, ka deklaruar se nuk ka hequr dorë nga Siria dhe nga plani i paqes, pavarësisht
Kerry: SHBA nuk tërhiqet nga përpjekja për paqe në Siri Sekretari amerikan i shtetit, John Kerry, thotë se Uashingtoni nuk do të tërhiqet nga përpjekjet për arritjen e paqes në
Djali ndjek Ramën nga mbrapa dhe e turpëron: Na le pa kokërr leku në xhep (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama ishte sot në Fier ku zhvilloi një takim dhe gjatë kohës që po ecte në rrugë, një djalosh
Konflikti në Siri/ SHBA- Rusisë: Ndaloni bombardimet ose ndërpresim paqen Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry paralajmëroi Rusinë se Uashingtoni do të ndërpresë bisedimet për paqen në Siri,
SHBA dhe Rusia dështojnë të arrijnë marrëveshje për Sirinë SHBA-të dhe Rusia kanë dështuar të arrijnë një marrëveshje për krizën në Siri, pas një takimi të nivelit të lartë në Nju
Kerry: S’ka marrëveshje me Rusinë pa arritur ndihmat në Aleppo Sekretari amerikan i Shtetit, John Kerry, porositi homologun e tij rus, Sergei Lavrov, se Uashingtoni nuk do të nisë fus
Orlando Bloom paralajmëroi ish gruan për fotot nudo Ndonëse janë ndarë prej vitesh, Miranda Kerr ende bën shaka për ish bashkëshortin e saj, ndërsa nuk ka lënë pas edhe inc
Miranda Kerr merr unazën me gur diamanti (FOTO LAJM) Pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Orlando Bloom, me të cilin ka një djalë 5 vjeçar me emrin Flynn, supermodelja Miranda K
India dhe SHBA me marrëveshje sigurie dhe tregtie Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry, do të fillojë sot një dialog strategjik dhe tregtar mes SHBA-së dhe Indisë.