999 rezultate për

kerkesa

SHIFRAT/ 117 deputetë e "hanë bukën" kot Ndryshimi i sistemit nga mazhoritar në proporcional ka bërë që Kuvendi të mbushet jo pak edhe nga “dembelë”. Madje shumi
Lëvizje suprizë nga Kelment Balili, kërkesa e tij për gjykatën Theodhori Sollaku, avokati mbrojtës i Klement Balilit, ka dorëzuar sot kërkesën për gjykim të shkurtuar. Gjykata e Krime
Kujdes se çfarë kërkoni, ky mjeshtër fotoshopi bën lemsh rrjetin Ai konsiderohet si një nga më të mirët në fushën e Photoshopit, këtë e provon edhe fakti se ndiqet nga mbi 883,000 njerë
PSD kërkon plotësimin e pesë kërkesave Partia Socialdemokrate (PSD) në këmbim të votës pro buxhetit për vitin 2019 e ka kushtëzuar Qeverinë e Kosovës me pesë k
Flet për herë të parë ministrja e re e Arsimit, çfarë do bëhet me 8 kërkesat e studentëve? Besa Shahini, ministrja e Arsimit, tregoi në "Top Talk" se kur do të plotësohen 8 kërkesat e studentëve, për të cilat po
A po përpiqet Haziri të përçajë mësuesit? Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, i shoqëruar nga drejtori i Arsimit, Nazim Gagica, ka vizituar grevistët në
Minatorët dalin nga greva dhe heqin dorë nga kërkesat e tyre Pas ndërprerjes së grevës së minatorëve të “Trepçës”, për shkak të një marrëveshjeje me ministrin e Zhvillimit Ekonomik
Përfundon mbledhja e studentëve në ngujim, merret vendimi Studentët e ngujuar në Fakultetin Ekonomik kanë vendosur që protesta të vazhdojë. “Do vazhdojmë bojkotin dhe ngujimin
Ndërhyrja e policisë në auditore, kërkesa erdhi nga UT (FOTO LAJM) Ndërhyrja e policisë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës është bërë me kërkesë të drejtuesve të Universitetit. Ndër
"Vulgare, të qeshje me zë", Rama reagon pas mesazheve të studentëve Kryemninistri Edi Rama ka reaguar lidhur me mesazhet e shumta që studentët i dërguan në orët e vona të mbrëmjes së djesh
ASH shpalos katër kërkesa për qeverinë maqedonase Partia opozitare shqiptare Aleanca për Shqiptarët (ASH) sot ka parashtruar katër kërkesa ndaj Qeverisë së Maqedonisë, pë
Bojkotohet mësimi edhe në Korçë, studentët sfidojnë temperaturat Pas studentëve të Tiranës edhe studentët e Universitetit “Fan Noli” të Korçës, kanë vendosur të bojkotojnë procesin mësi
Kërkesat e minatorëve grevistë Shyqyri Sadiku, kryetar i Sindikatës së Pavarur të Punëtorëve të “Trepçës”, ka deklaruar se Bordi i “Trepçës” është krej
Kina plotëson kërkesat për dronë të armatosur në Lindjen e Mesme Kina po i përgjigjet kërkesës në rritje për dronë të armatosur në Lindjen e Mesme, duke shtuar kapacitete të reja ushtar
Falen edhe pesë persona për dhunën në Kuvend Gjykata Themelore Shkupi 1, pas kërkesave të parashtruara për amnisti të veprave të kryera gjatë sulmit në Kuvendin e Ma
Rama plotësoi 8 kërkesat e studentëve, por nuk shfuqizoi ligjin klientelist të Arsimit të Lartë Kryeministri Edi Rama ka publikuar atë që ai e quan "Pakti për Univesitetin" duke nënkuptuar kështu plotësimin e tetë pi
Rama sërish dorëzohet përballë studentëve, në këtë orë jep lajmin e madh Kryeministri Edi Rama përmes në statusi në rrjetet sociale njofton se qeveria ka zhvilluar një mbledhje me fokus tetë kë
Rama: Opozita doli bllof ndërsa ne mësuam nga shuplaka e studentëve Në nisje të protestës së studentëve, kryeministri Rama i quajti këta të fundit ngelës, duke u shprehur se asnjë shqiptar
Zaevi i fali, po skadon afati i dorëzimit të kërkesave për aministi të huliganëve që tentuan vrasjen e Ziadin Selës Sot dhe nesër janë dy ditët e fundit për dorëzim të kërkesave për amnisti për ngjarjet e përgjakshme të 27 prillit të ka
Kandidati për president në Maqedoni do të zgjidhet me konkurs, si të aplikoni Të gjithë qytetarët e Republikës së Maqedonisë që duan të bëhen kandidat presidencial i VMRO-DPMNE-së, do të mund të apl