999 rezultate për

kerkesa

“Epoka e diamanteve” në Shqipëri, rritet kërkesa për bizhu luksi Dyqanet që shesin bizhuteri me diamante dhe gurë të tjerë të çmuar janë në rritje në Shqipëri dhe specialistët bien dako
Opozita në këmbë, mësohet kohëzgjatja e protestës Protesta e opozitës, e cila është parashikuar për në orën 11.00 duket se do të zgjasë më shumë se herët e tjera. Kërk
Kërkesa për 48 orë protestë refuzohet nga Policia e Shtetit Kërkesa e opozitës për një protestë 48 orëshe është refuzuar nga Policia e Shtetit. Protesta sipas planit do të nisë
Basha ul tonet: Kërkojmë të bashkëpunojmë më PS-në Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha duket se ka vendosur që të zbusë situatën mes tij dhe Ramës, duke e ftuar në nj
Shqiptarët heqin dorë nga kërkimi i azilit në Zvicër Në janar të këtij viti, në Zvicër u parashtruan 1153 kërkesa për azil, 128 më shumë se një muaj më parë (+ 12.5 për qind
Ahmeti: Serbët kërkojnë ndryshim kufijsh, këto janë kërkesat tona Kryetari i Partisë Social Demokrate, Shpend Ahmeti, i cili njëherësh është edhe bashkëkryesues i ekipit negociator të Ko
Në këtë datë shqyrtohet kërkesa e shkarkimit të Arta Markut Pasnesër Këshilli i Lartë i Prokurorisë pritet të mblidhet për të shqyrtuar kërkesën e Kreut të Grupit Parlamentar të LS
Kjo është kërkesa e prokurorisë për policin që dhunonte seksualisht të miturën Prokuroria Themelore në Prishtinë ka kërkuar masën e paraburgimit për policin, i cili po dyshohet se ka abuzuar seksuali
Mogherini telefonon Vuçiçin, kanë vetëm kërkesa ndaj Kosovës Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, dhe Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Federica Mogherini, kanë zhvilluar një bisedë
Pritet kërkesa për paraburgim për policin abuzues Prokuroria pritet të kërkojë paraburgim për policin V. V., i dyshuar për abuzim seksual dhe shantazh ndaj nxënëses 16-vj
"Studentët shkundën qeverinë", Rektorët mbështesin protestën Rektorët e universiteti të Tiranës kanë qënë të pranishëm në Komisionin e Medias dhe të Edukimit ku kanë shprehur një mb
Mustafa i ashpër me BE-në: Kërkesa juaj është absurde Përveç kryeministrit Haradinaj e kryekuvendarit Veseli, lidhur me deklarimet e BE-së se edhe çështja Trepçës do të jetë
Thaçi përfiton nga kërkesa që Kosova t'i bindet Serbisë, shkon në SHBA Pak pas takimit që pati me kryeministrin e Kosovës, i pari i vendit, Hashim Thaçi është nisur për në Shtetet e Bashkuara
Dështon takimi, Marku: Ministrja u përpoq të na fyente Pas dy orësh, takimi mes pedagogëve dhe ministres së Arsimit, Besa Shahini ka përfunduar pa sukses. Sipas pedagogut
Nesër edhe dogana në grevë, a janë kurthe ndaj Haradinajt për Serbinë? Sindikata e Pavarur e Doganës së Kosovës, ka paralajmëruar për nesër greva për të mbrojtur pagat dhe statusin e zyrtarëv
Infermierët e QKUK nesër sërish në protestë Infermierët e QKUK-së nuk e kanë ndërmend të ndalen derisa të plotësohen kërkesat e tyre. Pas protestës së mbajtur të
Këshilltari i Haradinajt: Grevat po organizohen nga politikanët Rritja e pagave për mësimdhënësit, për shërbyesit civilë dhe kategoritë tjera që po kërcënojnë me greva nuk mund të plot
Edhe nesër nuk fillon mësimi në Kosovë As nesër s’ka mësim. Greva vazhdon deri në realizimin e kërkesave të mësimdhënësve. Zyrtarë të SBASHK-ut kanë thënë se s
Mamaja rreshton kërkesat epike që duhet të plotësojë gruaja e këngëtarit Reperi shqiptar, Seven Saraçi është një nga këngëtarët e rinj më të pëlqyer ku numëron disa hite. Mbrëmjen e djeshme
SHIFRAT/ 117 deputetë e "hanë bukën" kot Ndryshimi i sistemit nga mazhoritar në proporcional ka bërë që Kuvendi të mbushet jo pak edhe nga “dembelë”. Madje shumi