999 rezultate për

kerkesa

Mblidhet Gjykata e Lartë, 5 ekstradimet e bujshme qe pritet të ndodhin Gjykata e Lartë është mbledhur sot për të shqyrtuar 5 kërkesa për ekstradim. Ndonëse e mbetur me një gjyqtar, kërkesa
A u arrit marrëveshja për rrogat e arsimtarëve, çfarë u vendos? Gjatë ditës së nesërme pritet të kumtohet Marrëveshja mes Sindikatës së Arsimit dhe Shkencës (SASHK) dhe Ministrisë së A
Arrestohet makthi i grave që premtonte 2000 $ për pozë, kërkesat me kafshë Një 32-vjeçar ka rënë në pranga pasi akuzohet për kërcënim dhe presion. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Roney Schelb,
Mamaja nuk e lejon vajzën të dalë, kjo është kërkesa që 17 vjeçarja i bën në emision (VIDEO) Adoleshenca është një moshë delikate. Dhimbjet e gëzimet përjetohen me intesitet të madh dhe shpeshherë prindërit e kanë
Vuçiç i quan përralla kërkesat e Kurtit për reciprocitet dhe reparacione Vuçiç i ka cilësuar "përralla" deklaratat e Albin Kurtit mbi reciprocitetin e marrëdhënieve Kosovë-Serbi si edhe dhënien
Jashtë SPAK-ut, Donika Prela synon Prokurorinë e Përgjithshme Drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka kërkuar që të emërohet prokurore në apel, ose në prokurorinë e përgjiths
Shqiptarët të parët në botë me kërkesat për azil në BE Dëshira e shqiptarëve për të ikur është aq e lartë, saqë po ia kalojnë dhe dhe vendeve që janë në luftë apo në konflikte
"Edi Rama si asnjë pushtues, ia doli të zbrazë Shqipërinë" Kryetari i FRPD, Belind Këlliçi në një deklaratë ka hedhur akuza për kryeministrin Edi Rama për zbazjen e Shqiopërisë. A
Shqipëria e sigurt në sytë e Italisë, rrefuzohen kërkesat për azil Italia ka paraqitur një dekret ku ka shpallur 13 vende të sigurta të origjinës për të frenuar emigrantët në vend. Mes
Bie poshtë kërkesa për azil, ekstradohet Babalja Albert Veliu i njohur ndryshe si "Babalja" pritet të ekstradohet nga Belgjika pasi nuk është aprovuar kërkesa e tij për
Basha për negociatat: Rama dështoi, jam i lehtësuar që nuk na thanë "JO" të prerë (VIDEO) Kryedemokrati Basha në një bashkëbisedim me gazetarët shprehu mirënjohje ndaj grupeve politike qeverisëse në Gjermani pë
Vendimi i CDU/CSU për negociatat me BE, reagon Basha: Shtimi i kushteve tregon hapa prapa “Çelje negociatash për Shqipërinë pas plotësimit të kushteve”. Është ky vendimi i grupeve Parlamentare të Koalicionit
2000 kërkesa në muaj, rritet numri i azilkërkuesve shqiptarë Numri i shqiptarëve azilantë që trokasin nëpër dyert e Europës është rritur gjatë Korrikut, tregojnë të dhënat më të fun
Kush e sheh këtë person, urgjent të njoftojë policinë Policia e Ferizajt ka publikuar foton, emrin dhe të tjera gjeneralitete të një person të shumë kërkuar duke synuar marrj
Kukullat e seksit, kërkesat e pazakonta të blerësve: Çfarë kërkojnë më shumë Kur kukullat e seksit nisën të prodhoheshin në masë pritshmëritë ishin që kërkesat më të mëdha do të ishin për kukulla q
DASH publikon raportin: Transparenca fiskale në vend njësoj me Afganistanin Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot raportin për transparencën fiskale në vend. Sipas raportit të Shqipë
Kërkesa për shkarkimin e Metës, Komisioni i Venecias "zbarkon" në Tiranë Një delegacion i Komisionit të Venezias pritet që të mbërrijë në Shqipëri në javën e dytë të shtatorit, pasi i është kër
Sot vendoset fati i Tomor Morinës Gjykata Penale sot do duhet të vendosë se a do të ekstradohet ish-pjesëtari i UÇK-së, Tomor Morina, i cili u arrestua në
Kërkesat e BD dhe PS, Kolegji Zgjedhur të hënën nis punën Fillimi javës do të jetë një e ngjeshur për Kolegjin Zgjedhor, pasi do të shqyrtojnë kërkesat e Bindjes Demokratike dhe
Kërkesa për shkarkimin e Malajt, reagon Banka e Shqipërisë Banka e Shqipërisë ka reaguar për herë të parë, lidhur me kërkesën e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës Arben