999 rezultate për

kerkesa

Aurela Gaçe u drejtohet gazetarëve e fyer: Kemi halle më të mëdha! Aurela Gaçe u është drejtuar sot të gjitha mediave që i kërkonin një prononcim gjatë periudhës kur ajo ishte e izoluar p
Turizmi në kolaps, cila është kërkesa ndaj qeverisë Situata që ka krijuar globalisht Covid-19 ka prekur Shqipërinë në një sërë sektorësh, por sidomos efekti pritet të ndihe
Policia bën njoftimin e rëndësishëm për këdo që do të qarkullojë me makinë (FOTO LAJM) Me qëllim parandalimin e përhapjes së koroavirusit, tashmë prej ditësh është i ndaluar dhe qarkullimi i mjeteve private
Përçarje në skuadrën e Barcelonës, shkak kërkesa për ulje të pagave Sipas "DailyMail" skuadra e Barcelonës është ndarë në dy pjesë, ku një pjesë kanë dhënë përkrahjen e tyre që të ulet pag
Mjekja italiane zbulon kërkesat e pacientëve në momentet e fundit të jetës "Ata janë të kthjellët, nuk hyjnë në narkolepsi. Është sikur të jenë duke u mbytur, por me kalimin e kohës e kuptojnë at
A do të shtyhet "Euro 2020"? Kjo është kërkesa e disa Federatave Disa federata evropiane të futbollit i kanë kërkuar UEFA-s që ta shtyjë Kampionatin Evropian dhe kjo po konsiderohet ser
Pasuri të paluajtshme dhe makina luksoze, SPAK bën raportin për kërkesat e OFL-së 101 pasuri janë goditur deri tani nga OFL dhe për ktë SPAK ka bërë një raport. Sipas Prokurorisë së Posaçme, deri më
Dalin shifrat: Shqiptarët të parët në botë me kërkesat për azil në BE Shumë shqiptarë ende kërkojnë të gjejnë shpëtimin si azilantë. Edhe për vitin 2019, në raport me popullsinë, Shqipëria k
Ç'njohja e Kosovës nga Sierra Leone, Kurti thirrje zyrtare Serbisë dhe kërkesa ndaj BE-SHBA Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka reaguar menjëherë pas lajmit se Sierra elone ka tërhequr njëhjen e pavarësisë së K
Pasaportat, rreth 300 kërkesa urgjente në ditë (VIDEO) Komisioni i MPB-së që vendos për dhënien e pasaportave me urgjencë, që nga themelimi prej 10 ditësh ka shqyrtuar rreth 3
Miratohet statuti i ri i PS, ja çfarë vendimesh u morën sot Në sesionin e dyte te Kongresit te PS u miratua statuti i ri me disa ndryshime. Siç është bërë e ditur edhe më parë,
TIRANË/ Gruaja kërcënon me hedhje nga ballkoni, kërkon takim me ambasadoren amerikane (VIDEO) Një grua ka dalë në ballkonin e banesës së saj në rrugën Xhanfize Keko dhe kërcënon se do të hidhet. Ajo dyshohet se
Basha takon grevistët: Do t'i zhbëj të gjitha padrejtësitë ndaj jush Kryedemokrati Lulzim Basha ka vizituar ditën e sotme grevistët e rafinerisë së naftës dhe të stacionit të pompimit të uj
Klienti nuk ka gjithmonë të drejtë, njihuni me kërkesat më absurde Çdo njeri që ka punuar në sektorin e shërbimeve ka të paktën një histori të çuditshme për të treguar. Komediania Isabel
Pranohet kërkesa e ADFD, Gjykata rrëzon Ministrinë e Financave Padia e kompanisë "Albanian Duty Free Development" për shfrytëzimin e dyqaneve Duty Free në Rinas për 5 vitet e ardhshme
Basha mbledh aleatët, , zbulohet kërkesa e 4 partive opozitare Ndryshime të reja priten në kampin e opozitës. Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka pritur në një takim aleatë
Jeton në Kinë prej 13 vitesh, mjeku shqiptar flet për virusin vdekjeprurës Bledar Isaku është mjek shqiptar i cili prej 13 vitesh jeton dhe punon në Kinë. Ai ka studiuar për mjekësi në Universite
Përkeqësohet ekonomia, bizneset po kërkojnë borxh për të shlyer borxhet Bankat tregtare kanë vëne re se gjatë 3-mujorit të fundit të vitit 2019 ka një rritje të tendencës për kredi, të cilat d
VV propozon Albin Kurtin për Kryeministër Lëvizja Vetëvendosje ka propozuar Albin Kurtin si mandatar për formimin e Qeverisë së re të Kosovës. Kështu dëshmon d
Sa shumë kërkesa mori ky biznesmen pasi kërkoi dikë për të fluturuar në Hënë Ditë më parë miliarderi japonez Yusaku Maezaëa ftoi vajzat që të aplikonin për një udhëtim së bashku me të në Hënë. A