999 rezultate për

keko

Vendimi, shtetësi shqiptare bashkëkombësve, përjashtohet Kosova Kryeministri Berisha njoftoi sot vendimin e fundit të qeverisë për dhënien e shtetësisë shqiptare për të gjithë bashkëko
Mbretëria e Bashkuar jep donacion për ARM Mbretëria e Bashkuar do t,i dhurojë sot Armatës së Republikës së Maqedonisë(ARM) një donacion me një vlerë prej 10.000 f
Live Art, Intesa konkurs pikture për artin bashkëkohor Intesa Sanpaolo Bank Albania organizon të parin konkurs pikture në Artin Bashkëkohor për të inkurajuar artistët shqiptar
MotoGP, pole position për Lorenzon Jorge Lorenzo feston ditëlindjen duke dalë i pari në cirkuitin e Jerez. Sikurse në provat e lira, edhe në ato zyrtaret p
Një orë mësimi bashkëkohor (VIDEO) Mësimi në ditët e sotme duket se nuk mund të quhet më Mësim, por diçka ndryshe, diçka që do t,i përshtatej më së miri. K
Aganit i këkohet ligji për sigurimin shëndetësor Me 31 vota për, 18 kundër dhe 2 abstenime deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar mocionin e propozuar nga deputet
Teodor Keko merr medaljen "Mjeshtër i Madh" pas vdekjes Presidenti i Republikës Bujar Nishani nderoi pas vdekjes me urdherin 'Mjeshter i Madh' shkrimitarin, publicistin dhe per
Xhaferi: Ndajmë dhembjen me bashkëkombasit tanë Me një letër ngushëllimi drejtuar presidenti të Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, kryeministrit Sali Berisha, kryeta
Këkohej nga policia shqiptare, ekstradohet nga Italia Një 32 vjeçar nga qyteti i Mirditës është ekstraduar nga policia italiane ne drejtim te Shqiperise pasi ishte shpallur n
Përleshen për një rumune, shqiptari vret bashkëkombasin Një shqiptar i identifikuar si Flamur Rexhepi i moshës 30 vjeçare ka vrarë mbrëmjen e shkuar për shkaqe xhelozie një bas
Massa: Nuk do të jem si Barrichello - “ Jam i sigurtë se Ferrari nuk do të krijojë me mua një tjetër rast ‘Barrichello’. Nëse kjo gjë do të ndodhte atëherë
Bashkekombes, beni nje udhetim ne Arberi! nga Ylli POLOVINATani jemi Shqipëri, pra thirremi shqiptarë, por pesë shekuj më parë dhe më
Pikekom feston 25 vjetorin Interneti dje festoi 25 vjetorin e emrit të faqes ueb pikëkom (.com). Në 15 mars 1985, një kompjuter
Kuptimi bashkëkohor i Shqiperisë etnike - rreziku nga identiteti i ri shqiptar nga Lume HyseiniAta ne Maqedoni qe janë emeruar ose ende emerohen nacionaliste dhe seperatiste pse duan Shqiperine