999 rezultate për

kazakistan

Llullaku prezantohet te kampionët e Kazakistanit (VIDEO) Azdren Lllullaku është prezantuar në ekipin e ri, Astanën. Sulmuesi i kombëtares sonë ka disa javë që ka mbyllur kalimin
Banorët e Kazakistanit lahen në lumin e akullt për të luftuar dembelizmin Banorët e kryeqytetit të Kazakistanit, Astana, plogështinë kronike e luftojnë duke u larë në lumin e akullt i cili rrjed
Shembet ndërtesa në Kazakistan, nëntë të vdekur Të paktën nëntë persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së një ndërtese në qendër të Kazakistanit. Lajmin e ka konfi
Llullaku mund të transferohet te kampionët e Kazakistanit Sulmuesi i Kombëtares së Shqipërisë, Azdren Llullaku kërkohet me ngulm nga skuadra e Astanas. Llullaku i cili është te d
Çudisin ministrat: Ngrini ministrinë e Seksit Me synimin për të rritur normën e lindshmërisë në vend dhe të reduktohen krimet seksuale, Unioni i Myslimanëve të Kazaki
Piramida e parë botërore në Kazakistan, ndërtuar 1.000 vjet para piramidave të Egjiptit(FOTO LAJM) Në Kazakistan është gjetur një piramidë e stilit egjiptian, rreth 3.900 milje në verilindje të Kajros. Mendohet që aj
Aksident i rëndë në Kazakistan, 6 të vdekur dhe 30 të plagosur Të paktën gjashtë persona kanë mbetur të vrarë dhe 30 të tjerë janë plagosur rëndë pasi një kamion u përplas me një auto
Teuta shkatërrohet në Kazakistan, sfida dyshohet si e trukuar nga Federbet (VIDEO) Teuta është shkatërruar në ndeshjen e kthimit ndaj Kairat Almatit. Durrsakët janë mundur 5-0 në një ndeshje që dyshohet
Liga e Europës, ekipet shqiptare mësojnë kundërshtarët Sot është hedhur shorti i UEFA Europa League, për ndeshjet e turit të parë kualifikues. Skuadra e Kukësit e cila gjendej
Kazakistani i premton Serbisë: Nuk do e njohim Kosovën Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikoliç dhe ai i Kazakistanit, Nursultan Nazarbaev janë takuar në Astana ku kanë rënë dak
Mustafa shpreh ngushëllime për familjarët e të vdekurve në Kazakistan Kryeministri Isa Mustafa ka shkruar një status në Facebook, ku ngushëllon familjarët e viktimave që humbën jetën në Asta
Thaçi shpreh ngushëllime për të vdekurit në Kazakistan Ministri i Jashtëm, Hashim Thaçi përmes një postimi në Facebook iu ka shprehur ngushëllime familjarëve të punëtorëve që
Humb jetën edhe punëtori i pestë kosovar në Kazakistan Ka ndërruar jetë, Hajrush Hoti, personi i pestë i cili ishte lënduar para tri ditësh në vendin e punës në Kazakistan.
Mbërrijnë në Kosovë trupat e 4 punëtorëve të vdekur në Kazakistan Trupat e katër qytetarëve të Kosovës, të cilët humbën jetën aksidentalisht gjatë punës në Astana të Kazakistanit, kanë m
VV: Vdekja e punëtorëve në Kazakistan rëndon mbi ata që kanë varfëruar Kosovën Sot ka ndërruar jetë edhe qytetari i katërt nga Kosova që po punonte në Astana të Kazakistanit. Lëvizja VETËVENDOSJE! u
Ndërron jetë edhe punëtori i katërt nga Kosova në Kazakistan Update - Ka ndërruar jetë edhe punëtori i katërt i Mabetex-it Hajrush Hoti, i cili ishte lënduar të hënën gjatë punës n
Kazakistan, humbin jetën tre kosovarë Tre kosovarë kanë humbur jetën dhe disa të tjerë janë lënduar në një kantier ndërtimi në Kazakistan. Mësohet se ato ishi
"Saranda", kompleksi luksoz i Pacollit në Kazakistan (FOTO LAJM) Në foto-galerinë e mësipërme mund të shihni disa foto nga super-kompleksi "Saranda" në Kazakistan. Një kompleks VIP me v
Shqiptarët nga Kazakistani solidarizohen me Kumanovën Një grup shqiptarësh që jetojnë dhe punojnë në Kazakistan janë solidarizuar me ngjarjen e rëndë të ndodhur në Kumanovë.
Rishfaqet rrethi i zi misterioz në Kazakistan (VIDEO) Rrethi i misterzshëm me ngjyrë të zezë duket se këtë herë është shfaqur në hapësirën ajrore të Kazakistanit, pas herës s