999 rezultate për

katarit

Ambasada e Katarit dhuron 1.35 milion USD për rikonstruksionin e shkollës “Jeronim de Rada” (FOTO LAJM) Shkolla “Jeronim de Rada” do të rikonstruktohet plotësisht. 1100 nxënësit e saj do të kenë kushte më të mira mësimi në k
Fati tragjik i peshkatarit që shënon rastin e parë të këtij lloji! Një i ri britanik ka gjetur vdekjen pasi u kafshua nga një gjarpër detar teksa ishte në një varkë peshkimi. 23 vjeçar
E pabesueshme sa harxhon avioni i Erdoganit vetëm në një udhëtim (FOTO LAJM) Ditët e fundit, Presidenti Erdogan mori një dhuratë prej 400 milion dollarësh nga familja mbretërore e Katarit. Bëhet
Aksident i frikshëm, Sneijder "lind për së dyti" në Katar Wesley Sneijder mësohet se ka shpëtuar mrekullisht pas një aksidenti të rëndë rrugor të ndodhur në shkretëtirën e Katar
Babai i Emirit të Katarit, kush është miliarderi që zbarkoi me jahtin luksoz në Sarandë (FOTO LAJM) Një jaht luksoze me vlerë rreth 300 milion dollar zbarkoi sot në Sarandë, ndërsa mësohet se në të udhëtonte Hamad Bin Kh
Arabia Saudite kërcënon me aksion ushtarak kundër Katarit Fryjnë erëra lufte në Gjirin Persik, shkruan tgcom.it Siç raporton rrjeti "Al Jazeera", Arabia Saudite ka kërcënuar se d
Peshku i rrallë përfundon në rrjetat e peshkatarëve në Vlorë (VIDEO Një peshk i rrallë është kapur nga peshkatarët në Vlorë. Ai quhet Ruveto ose siç e njohin ndryshe peshku "gjalp".
Pas Kinës dhe Katarit, Shqipëria u mundëson edhe rusëve hyrje pa viza në vendin tonë Që prej një muaji është ndezur një debat i ashpër politik mes shumicës dhe pakicës parlamentare, lidhur me mbështetjen e
Shpërthen bomba, mediat gjermane dhe Ministri saudit: Katarit i anullohet Botërori FIFA disa kohë më parë kishte marrë vendimi që Botërori i vitit 2022 të zhvillohet në Katar. Por bomba vjen nga mediat g
Ky është stadiumi i parë në histori i këti lloji, do e shijojmë në Botërorin e Katarit (FOTO LAJM) Një xhevahir inovativ, por që mbi të gjitha është miqësor për ambientin. “Ras Abu Aboud Stadium” do të jetë një prej imp
Stadiumet e Katarit më të bukurit në botë, shikojini dhe mahnituni (FOTO LAJM) Botërori i Vitit 2022, që do të zhvillohet në Katar, përtej akuzave ndaj organizatorëve për ryshfet apo për keqtrajtim t
Avionët ishin mbushur dhe të armatosur, si e ndaloi Trump një sulm të Arabisë Saudite ndaj Katarit Një telefonatë e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump mendohet të ketë ndaluar të paktën tani për tani fillimin e një lu
Çfarë po presim?! Ky shtet fton emigrantë nga e gjithë bota Kabineti qeveritar i Katarit ka miratuar projektligjin që do t’u mundësonte shtetasve të huaj të fitojnë leje për qëndri
Pas Katarit, Arabia Saudite akuzon Turqinë për mbështetje të terrorizmit Vendet arabe me në krye Arabinë Saudite i kanë vendosur një serë masash shtrënguese Katarit duke i kërkuar që të mos mbë
Tillerson largohet nga rajoni i Gjirit Arab pa komentuar vizitën 4 ditore Sekretari i Shtetit të SHBA-ve, Rex Tillerson është larguar nga rajoni i Gjirit Arab pas katër ditëve ku ka zhvilluar bi
Tillerson takohet me katërshen anti-Katar Sekretari amerikan i Shtetit, Rex Tillerson u takua sot në Xhedah në Arabinë Saudite me homologët e tij nga katërshja ku
Vendet arabe paralajmërojnë masa të reja kundër Katarit Katër vendet arabe që po udhëheqin sanksionet kundër Katarit, kanë paralajmëruar se do të ndërmarrin masa të reja kundër
Vendet arabe ultimatum 48 orë shtetit fqinj Katarit Arabia Saudite dhe tre vendet e tjera arabe i kanë dhënë vendin të tyre fqinj, Katarit, ultimatum 48 orë ta pranojë list
Shtetet arabe kushtëzojnë Katarin Katër shtete arabe i kanë dërguar Katarit një listë prej 13 kërkesash që duhet t’i përmbushë, nëse do që t’i hiqen sanks
‘Do të fluturojmë 4 mijë lope!’ Katari sfidon bllokadën (FOTO) Është quajtur fluturimi më i madh i gjedhëve në histori. Përballja mes Katarit dhe fqinjëve të tij ka ndërprerë tregt