999 rezultate për

katalanasit

Barça, Yann Sommer për portën Me Victor Valdes të gatshëm për tu larguar nga Barcelona në fund të këtij sezoni, klubi blaugrana ka filluar të nisë pun
Barça manita me Messin në stol (VIDEO) Barcelona e ktheu në stërvitore ndeshjen e kthimt të Kupës së Mbretit ndaj Kordobës, duke realizuar një goleadë ashtu si
Zyrtare: Ekipi më i mirë i vitit (FOTO LAJM) Ëshë përzgjedhur ekipi më i mirë i vitit 2012. Në mbrëmjen gala që po zhvillohet në Zyrih të Zvicrës është zyrtarizuar 1
Barça, 103 pikë gjatë vitit 2012 Barcelona ka grumbulluar 103 pikë në vitin 2012, duke qëndruar në majën e këtij klasifikimi në Spanjë. Edhe pse nuk mund
Barça, rinovojnë tre kampionët (FOTO LAJM) E kryer! Lionel Messi, Xavi Hernandez dhe Carles Puyol kanë tashmë zyrtarisht një kontratë të re me Barcelonën. Pas disa
Barça i trembet acarit rus, ja masat Barcelona i trembet të ftohtit rus për sfidën e Champions League-s kundër Spartak Moskës që luhet ditën e nesërme. Katal
Goditjet në portë, Juve si Barça Juventusi ka shënuar rekord sa u përket gjuajtjeve në portë, duke arritur që të ketë të njëjtën efektshmëri si një prej
Statistika nga Barça-Real 1 - Fitorja më e thellë në El Clasico është arritur nga Reali, kur më 13 qershor 1943 mundi Barcelonën 11-1. 2 - Di S
Benfica-Barça, superndeshja e Grupit G Benfica–Barcelona është padyshim ndeshja më e rëndësishme e Grupit G të Champions League, ku vëndasit portugezë duhet të
Puyol "zbeh" fitoren e Barçës Gjithçka duket se funksionon në perfeksion te katalanasit e Vilanovës që fitojnë ndeshjen e 4 në po kaq ndeshje në La Li
Barça, top 5 golat 2012-13 (VIDEO) Edhe pse sezoni i ri futbollistik nuk ka shumë që ka filluar sërish portale të shumta sportive në botë kanë nisur të ven
Barca, më e mira e historisë Legjenda holandeze mendon se profesionalizmi i Pep Guardiolës dhe arritjet e tij në fushën e lojës me katalanasit e bën
Të shkoj te Reali? Më urrejnë katalanasit Pasi menaxheri i Yaya Toure u shpreh se ishte i hapur për oferta nga klube të ndryshme të Evropës, si Bayern Munchen, Ba
Bayern më i fortë se Barça Iker Casillas nuk dëshiron të mendojë për duelin kundër Barcelonës në fundjavë, i cili është vendimtar në garën për titu
Finalja e Champions, një "El Clasico" Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, mendon se finalja e Ligës së Kampioneve do të jetë midis Barcelonës dhe Real Madrid
Guardiola i bën gropën vetes, stërvitet në qëndrën e Inter Ashtu siç dihej, Barcelona do të rikthehet në Spanjë, vetëm pas përfundimit të grevës së përgjithshme të transportit që
Madrilenet tallin katalanasit: Prapë arbitrat, Barça kërkon dy penallti Shtypi katalan sulmon arbitrin suedez Eriksson pas ndeshjes së djeshme nl San Siro Milan-Barcelona 0-0. "Il Mundo Deport
Messi spektakolar por Milan duhet të besojë Lionel Messi është spektakolar dhe ndër më të mirët, që ka pasur futbolli ndonjëherë,”- thotë Thiago Silva, mbrojtësi ku
Valencia-Barça, Emeri: Katalanasit gjithmonë të frikshëm Trajneri i Valencias, Unai Emery, ka pranuar se Barcelona nuk është në maksimumin e vet, por sërish mbetet një ekip i fr