999 rezultate për

kastrati

Tiranë, homazhe për ikonën e boksit shqiptar Ali Kastrati Në Pallatin e Operas dhe Baletit u zhvilluan të martën homazhe për ikonën e boksit shqiptar Ali Kastrati, i cili ndërroi
Ndahet nga jeta legjenda e boksit shqiptar Ali Kastrati Është ndarë nga jeta në moshën 90 vjeçare babai i sportit shqiptar, Ali Kastrati. Kastrai arriti të bëjë të tijat 65 med
Vlrerësohet bashkëpunimi mes ushtrisë së SHBA-ve dhe FSK-së Komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Kadri Kastrati, priti sot në një takim pune zëvendësshefin e Zyrës së Gardës Kombë
Përgatitjet për 5-vjetorin e Pavarësisë, Jahjaga takon komandantin e FSK-së Përgatitjet për po bëhen për 5-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë së Kosovës dhe angazhimi i FSK-së në aktivitetet që do
Turqia vijon mbështetjen për FSK-në Komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Kadri Kastrati priti sot në vizitë pune një delegacion të ushtarakëve të lartë nga
SHBA vazhdon të mbështesë FSK-në Komandanti i Forcës së Sigurisë së Kosovës gjenerallejtënant Kadri Kastrati, priti sot, në ambientet e Ministrisë për FS
100 mijë euro për ndërtimin e shtëpive në Mitrovicë, Kastrati falenderon Bashën Kryetari i komunës së Mitrovicës Avni Kastrati ka falënderuar Kryetarin e Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha, lidhur me ve
Tirana, 100 mijë euro për rindërtim në veri të Mitrovicë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Lulzim Basha, ka ndërmarrë hapa konkretë për të jetësuar premtimin e tij për të ndihmuar
Kastrati falënderon Bashën për “Monumentin e Shqiponjës” Dhurata më unike dhe më e çmuar që ka mundur të bëhet për Mitrovicën, e ka cilësuar kryetari i Komunës së Mitrovicës, Av
FSK-ja do të pësojë ndryshime Në prag të shënimit të ditës së Forcës së Sigurisë së Kosovës komandanti i saj Gjeneral Lejtnant Kadri Kastrati në një i
VV kërkon dorëheqjen e Avni Kastratit Dega e lëvizjes Vetëvendosje në Mitrovicë ka kërkuar dorëheqjen e Kryetarit të komunës Avni Kastrati. Nëpërmjet një kom
Jahjaga vlerëson arritjet e FSK-së Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga ka pritur sot, në një takim të rregullt Komandantin e Forcës së Sig
Tirana, ndihmë Mitrovicës për shtëpitë e dëmtuara Bashkia e Tiranës do t’i bashkohet nismës së komunës së Mitrovicës “Ndihmo dhe ti”, e cila ka për qëllim mbledhjen e fon
Grabisin 11 mije euro në kasafortë, tre të arrestuar Policia e Tiranës ka prangosur tre persona të akuzuar për vjedhje. Miklain Metalia, Dritan Rexhaj dhe Ali Kastrati akuzo
Shqipëria, kontribuon në ngritjen e kapaciteteve të FSK-së Ministri i Mbrojtjes Arben Imami ka pritur në një takim delegacionin e lartë ushtarak nga Kosovë të kryesuar nga komanda
Majko në veri: Mitrovica bursa e një stabiliteti të përgjithshëm rajonal Ish-kryeministri i Shqipërisë, aktualisht deputet i PS-së, Pandeli Majko ka vizituar të hënën veriun e Mitrovicës ku ësh
FSK nderon Drews me medaljen “Arritje e dalluar” Në Ministrinë e FSK-së, sot, u organizua një Ceremoni lamtumirëse për komandantin e KFOR-it gjeneralin Erhard Drews, par
Kastrati kërkon heqjen e barrikadave në veri Kryetari i komunës, Avni Kastrati ka kërkuar largimin e barrikadave nga strukturat e sigurisë dhe KFOR-it. “Strukturat e
FSK me mision ndërkombëtar 12 Kadetë të FSK-së u nisën të martën për herë të dytë në bazën ushtarake të Krivollakut të Maqedonisë, ku do të marrin
Rruga e Kosovës për në BE nuk do të bllokohet nga Serbia Zëvendësministri i Departamentit për Zhvillim Ndërkombëtar Stephen O’Brien të Britanisë, i shoqëruar nga ambasadori brit