999 rezultate për

kastrati

Rugova mungon, e zëvendëson Qëndron Kastrati Deputetja Teuta Rugova si deputetja më e re nuk është duke marr pjesë. Pasi që sipas rregullores deputeti më i ri i ndih
Dy vëllezërit e plagosur sot në Pejë, aktivistë të Vetëvendosjes (FOTO LAJM) Dy personat që u plagosën sot në Pejë janë të afërt me subjektin politik Vetëvendosje. Të paktën kështu tregojnë fotogra
Këta janë personat që u plagosën në incidentin e sotëm në Pejë (FOTO LAJM) Nexhdet e Bekim Kastrati, janë dy vëllezërit e plagosur pasditen e sotme në qytetin e Pejës. Bekim Kastrati tashmë i ësh
A e dini sa shqiptar të Kosovës jetojnë jashtë? Bashkatdhetarët përbëjnë një të tretën e trungut demografik të Kosovës, me rreth 700 mijë qytetarë, ndërsa vetëm në regj
Sa u ble "INSIG-u" nga Shefqet Kastrati dhe Është zyrtarizuar në Qendrën Kombëtare të Biznesit (QKB) transaksioni i shitjes së 90% të aksioneve nga Eurosig tek dy s
10-vjeçari nga Tetova që preku zemrat e mijëra shqiptarëve, së shpejti me shtëpi të re Fetahu, 10 vjeçari nga Tetova i cili preku zemrat e mijërave shqiptarëve, teksa me lot përshkruante gjendjen e rëndë të
Vazhdon edhe për 2 muaj paraburgimi ndaj atentatorit të Azem Vllasit Gjykata ka vendosur vazhdimin e paraburgimit edhe për dy muaj të Murat Jasharit, pas tentativës për të vrarë avokatin Az
Kastrati: Ushtria e Kosovës i shërben edhe NATO-s Ish-Komandanti i FSK’së Kadri Kastrati thotë se ligji për ushtrinë do të rikthehet nga Presidenti Hashim Thaçi nëse serb
PDK vendos Avni Kastratin kandidat për kryetar komune në Mitrovicë Zëvendësministri i Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Avni Kastrati, pritet të kandidohet sërish për kryetar komune
Kadri Kastrati, anëtari i ri i kryesisë së PDK-së Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës, është rritur për nga numri i anëtarëve. Edhe pse subjekti më i madh politik
Shpërthim në Prishtinë, një i plagosur Një bombol gazi ka shpërthyer në katin e pestë të një pallati në rrugën "Beqir Kastrati", në Prishtinë. Mësohet se s
E mahnitshme / Ja djali i dëshmorit që i solli Kosovës medaljen e artë Skuadra e Brigadës së Reagimit të Shpejtë e Forcë së Kosovës, e përbërë prej 8 pjesëtarësh është dekoruar me Medaljen e
Mësuesi akuzohet për rrahje brutale të nxënësit në Rahovec (VIDEO) Kanë kaluar katër ditë, dhe ende shenjat e të rrahurave nuk i janë larguar nga trupi. Fitim Kastrati, 17-vjeçar, thot
AKR nuk është e interesuar për koalicion me VV-në Partia e kryetarit të Komunës së Prishtinës e pranon që i ka bërë ofertë Aleancës Kosova e Re për koalicion. Ndërkohë AK
Kosova mban para të “ngrira” Është njoftuar se buxhetit të Kosovës i janë mbledhur, shuma e mjeteve të grumbulluara nga shitja e ndërmarrjeve shoqër
FIFA "shtrëngon" Tiranën, duhet të paguajë 120 mijë euro për Kastratin Një tjetër barrë financiare për Tiranën. Klubi bardheblu detyrohet nga FIFA që t’i paguajë klubit grek Panathinaikos plo
Ish-kreu i FSK-së do futet në politikë, por nuk e tregon partinë Ish-kreu i FSK-së, Kadri Kastrati, po synon skenën politike. Ai ka treguar se është duke negociuar me një parti dhe se b
Dëshmia e vrasësit në Fier: Nuk donim të vrisnim Denis Kasajn! Ilir Memushaj u arrestua nga policia pasi u verifikua nga prokuroria se ishte një nga autorët e vrasjes së Denis Kasajt
Viktima në Fier, emigrant në Itali Personi që ka ngelur viktimë sot nga atentati i zhvilluar në hyrje të Fierit, Denis Kasaj rezulton se nuk ka precedent p
Një nga të plagosurit në Fier ishte arrestuar më 2008 Klemend Kastrati, një nga të plagosurit natën e sotme në Fier ishte arrestuar në vitin 2008 me akuzën e plagosjes. Ai