999 rezultate për

kandidimi

Meta nuk kandidon për President Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta në një konferencë për media ëshë shprehur se nuk do të kandidojë për p
Mejdani: Kandidimi i Nanos, lojë politike Ish-presidenti, Rexhep Mejdani është shprehur sot për ndryshimin e Kushtetutës sa i përket zgjedhjes së presidentit duke
Fatmir Sejdiut dhe Behgjet Pacollit u lejohet kandidimi për president Gjykata Kushtetuese e Kosovës ka rrëzuar dy presidentë të Kosovës, së pari Fatmir Sejdiu, pasi mori qëndrim se ai kishte
Nuk përjashton garën për president Edhe pse ka mundur të konfirmojë ose mohoj kandidimin për president, Veton Surroi në një emision në RTK ka lënë gjithçka
Pacolli: Nuk tërhiqem nga rikandidimi Behgjet Pacolli ka mohuar që kryeministri i vendit, Hashim Thaçi t`i ketë kërkuar që ai të kandidojë sërish për presiden
PS e Vlorës kërkesë Ramës për moskandidimin e Bollanos Mbështetës të Partisë Socialiste në Vlorë i kërkojnë kreut të kësaj force politike Edi Rama që të mos mbështesë kandidim
Peticion kundër rikandidimit të Vasil Bollanos në Himarë Organizatat atdhetare kanë reaguar menjëherë pas publikimit në media të pretendimeve të kryetarit të Bashkisë së Himarës
Spostimi i listës nga zgjedhjet, drejt Kuvendit 3 deputetë të rinj Ndriçim Babasi, Kosta Barka dhe Aurel Bylykbashi priten të ketë shanset për tu bërë deputetët më të rinj të Parlamentit
Ligji nuk e ndalon kandidimin e Haradinajt Ramush Haradinaj do t’i prijë listës së Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) për Kuvendin e Kosovës, pavarësisht fakt
Mustafa demanton kandidimin për kryetar të LDK-së Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa ka deklaruar se nuk do të kandidojë për kryetar të LDK-së. Ai është shprehur se nuk k
Meidani: Rikandidimi i Rames eshte nje gabim Lëvizjes për Mendim Ndryshe në Partinë Socialiste i është bashkuar edhe ish-presidenti i R
Rama ndez dritën jeshile për kandidimin e Nanos I rezervuar para mediave, kryetari socialist Edi Rama nuk ka dhënë detaje të mjaftueshme rreth tryezë