999 rezultate për

kandidimi

Zgjedhjet në SHBA/ Tërhiqet Cruz, Trump nominohet nga republikanët Donald Trump pritet të jetë kandidati i nominuar presidencial republikan amerikan, pas fitores nga e cila e ka detyruar
Kandidimi përballë Ruçit në PS/ Kokëdhima: S'jam i interesuar Koço Kokëdhima ka deklaruar se në mënyrë kategorike s'do jetë sfidant i Gramoz Ruçit, ndërsa ka lënë enigmë se për çfarë
Ndocaj: Unë kandidat për kryetar të PS-së Deputeti socialist i Lezhës Eduart Ndocaj, është kandidati i dytrë pas Ben Blushit për kryetar të Partisë Socialiste në
"Kaubojsi" do të garojë përballë "Piktorit"? Ai njihet mjaft mirë sapo përmendet termi "Kaubojsi", ndërsa është një ndër figurat mjaft karizmatikë në Parlamentin shq
LSDM kundër kandidimit të Manevskit për kryeministër, ja arsyet LSDM ka shprehur hapur qëndrimin e saj kundër kandidimit të mundshëm të ish-ministrit të drejtësisë, Mihajllo Manevski p
Figo tërhiqet nga kandidimi: Blatter një diktator Pas Michel van Praag, kryetar i Federatës së Futbollit të Holandës i cili u tërhoq nga kandidatura e tij për të parin e
PBDNJ në Himarë drejt tërheqjes, votat shkojnë për PD-në Pritet që kandidati i PBDNJ, për Bashkinë e Himarës, Fredi Bejleri të tërhiqet nga gara. Ky është një vendim i cili do t
Lutfi Haziri pranë kandidimit për kryetar të LDK-së Isa Mustafa duket se nuk do ta ketë të lehtë të ngjitet edhe një herë në krye të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Përbal
Stefan Çipa: Më shkulën me dhunë nga kandidimi Kryebashkiaku aktual i Sarandës, Stefan Çipa, ka reaguar për mos kandidimin për një mandat tjetër në këtë qytet. Përmes
Ja si tallet djali i Berishës me Erion Veliaj Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha, nuk ka qëndruar në heshtje, por ka thumbuar kandidimin e Erion
Gjinushi: PSD kandidon e vetme Skënder Gjinushi ka bërë me dije sot se forca politike që ai drejton, do të garojë e vetme në këto zgjedhje lokale. Me a
PD drejt kandidimit të Halim Kosovës në Tiranë dhe Grida Dumës në Durrës Kur ditët po kalojnë dhe zgjedhjet lokale po vijnë, duket se Partia Demokratike ka vendosur edhe për kandidatët e saj që
KOMENT/ Kandidati republikan në Berat, marrëveshje apo diversion i Bashës ndaj Mediut? Partia Demokratike ka zyrtarizuar kandidaturën e Kasem Mahmutajt për Bashkinë e Beratit gjatë ditës së sotme. Ky vendim
Gjergj Bojaxhi prezanton logon e kandidimit për Bashkinë e Tiranës Kandidati i pavarur për Bashkinë e Tiranës, Gjergj Bojaxhi ka publikuar në faqen e tij personale në Facebook edhe logon
KOMENT/ Mediu e ka me Berishën kur jep 10 ditë kohë për kandidimin e Dukës Koment nga Albeu.com - reu i republikanëve është i ashpër prej dy ditësh në deklarata ndaj Lulzim Bashës me argumentin e
Lame kërkon kandidimin për Bashkinë Tiranë Kreu i ALUIZNI-t, Artan Lame, i pyetur për zgjedhjet e 21 Qershorit për Bashkinë e Tiranës ka thënë: "Për Tiranën vazhd
Bosnjës i hapet rruga për kandidimin në BE Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Europian i kanë zhbllokuar rrugën Bosnjes për kandidimin e saj në Union, duke rënë dako
Basha shmang pyetjen për rikandidimin, Tabaku: E shoh si kryeministër Kryetari i bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka shmangur përgjigjen nëse do të rikandidojë për këtë post në zgjedhjet e 2
Agron Duka nuk përjashton mundësinë e kandidimit për Durrësin Zgjedhjet e ardhshme vendore, të planifikuara për t’u mbajtur me 21 Qershor të këtij viti mund të sjellin ndryshime të t
FIFA në "lufte civile" për Botërorët FIFA, organi më i lartë drejtues i futbollit në botë, duket se është përfshirë në një "luftë civile". Ditën që vet organ