999 rezultate për

kandidati

Isen Shabani, emëron drejtor shkolle kundër kandidatin e tij Rexhep Rexhepi tani drejtor, në raundin e parë ishte kandidat i Lëvizjes Besa për kryetar komune, kurse në raundin e dyt
Ia mori PDK-së komunën, kandidati i LDK-së falenderon Vetëvendosjen Lidhja Demokratike e Kosovës ka rikthyer pushtetin në Vushtrri pas 10 vjetësh që e mbante Partia Demokratike e Kosovës.
Përfundon numërimi në Dragash, diferenca është 41 vota Ka përfunduar numërimi kutive në Komunën e Dragashit duke sjellë një rezultat tepër të ngushtë. Sipas këtyre rezultat
PDK humb Komunën e Vushtrrisë Partia Demokratike e Kosovës (PDK) ka humbur edhe komunën e Vushtrrisë. Tashmë në këtë komunë ka përfunduar numërimi
Ferizaji drejt përfundimit, kaq vota ka kandidati fitues Në komunën e Ferizajit pothuajse është mbyllur procesi i numërimit të votave. Sipas rezultatit këtë komunë e ka fitua
Përmbyset edhe Prizreni: Me sa vota po fiton Vetëvendosja kundrejt PDK-së Rezultate surprizuese po dalin edhe në Prizren pas hapjes së kutive të para. Nga të dhënat e siguaruara deri më tani
Bashota edhe 4 vite kryetar i Klinës Gjatë ditës së sotme janë mbajtur zgjedhjet lokale të balotazhit në Kosovës. Kutitë e votimit janë hapur në orën 07:00 t
Kështu u duken bashkëshortet e politikanëve gjatë votimit (FOTO LAJM) Sot po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve lokale në Republikën e Kosovës. Që në mëngjes, qytetarët e të gjitha kom
Ministri i ri i Shëndetësisë, Sela: Presim që Zaev të kërkojë kandidatin tonë Kanë kaluar dy javë kur ish ministri i shëndetësisë, Arben Taravari, zyrtarisht është ulur në kolltukun e kryetarit të k
Kandidati për kryeprokuror premton zbardhjen e "27 prillit" Kandidati për prokuror të ri të Maqedonisë Lubomir Joveski, në një deklaratë për "Zërin e Amerikës" në gjuhën maqedonase
KSHZ publikon rezultatet zyrtare në Çair, Ganiu fitues (FOTO) Visar Ganiu nga radhët e BDI-së është kryetari i katër viteve të ardhshme në Komunën e Çairit. Në vendvotimin 2901 n
Kjo është axhenda e partive në ditën e parë të fushatës Fushata elektorale për zgjedhjet e balotazhit nis zyrtarisht sot. Partitë politike që kanë shkuar në balotazh kanë pa
LDK mbështet kandidatin e VV-së në Kaçanik Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës në Kaçanik ka mbajtur takim me kryetarët e nëndegëve ku është konfirmuar mbësht
Haradinaj vazhdon me optimizmin, flet për integrimin evropian Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, shfaqi sot synimin e qeverisë së tij që t’i krijojë kushtet për aplikim për st
Skema: Si grupi kriminal financoi kandidatin për fushatë zgjedhore (FOTO LAJM) Ministria e Brendshme ka bërë ditën e sotme ka bërë publike detaje nga operacioni “Forca e Ligjit”. Gjatë takimit që
Konfirmohet blerja e votave nga kandidati i Listës Serbe, Parteshi shkon në rivotim Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtesa ka marrë vendim që në komunën e Parteshit të përsëriten zgjedhjet. Ky vendi
Në 2019-ën Kosova bëhet vend kandidat i BE-së Ramush Haradinaj ka thënë se duhet punuar fort, në të gjitha nivelet dhe strukturat e shtetit, në mënyrë që deri më 2019
Këta janë kandidatët që janë ankuar ndaj rezultateve të KQZ-së Edhe pak minuta dhe përfundon afati zyrtar për ankesa ndaj rezultateve përfundimtare për kryetar komunë të publikuara ng
Ky është heroi i vetëm "me besë" në këto zgjedhje BESA duket të jetë humbësja më e madhe e këtyre zgjedhjeve pasi doli në raund të dytë në komunat më të mëdha si Tetova d
Voton kandidati i ASH për komunën e Bogovinës Në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale ende vazhdon votimi nga kandidatët për kryetar të komunave. Në vendvotimin 207