999 rezultate për

kandidati

O Blerim, i biri Hamzës! Si i drejtohet Grubi kandidati shqiptar për president Deputeti i BDI-së, Artan Grubi ka përdorur akuza të rënda kur ka folur për kandidatin shqiptar për president Blerim Rekë
EMRI/ Kandidati i Tiranës "tradhton" selinë blu, kërkon mandatin në KQZ Vazhdojnë largimet nga radhët e Partisë Demokratike. Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve ka dorëzuar formularin e dekrim
Kandidati sfidon kundërshtarin komedian, debaton me podiumin bosh Presidenti në detyrë i Ukrainës, Petro Poroshenko mbërriti për të zhvilluar debatin e shumëpritur televiziv me njeriun q
LSDM mbështet kandidatin e BDI-së në Dibër Partia në pushtet, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) zyrtarisht dje e ka konfirmuar mbështetjen ndaj kandidati
Kurti mbështet hapur kandidatin për president në Maqedoninë e Veriut “Greqia nuk është më armik i jashtëm, sepse tashmë ndërroi emri i shtetit. Tash ka mbetur që të ndërrohet emri i preside
Poroshenko e pranon sfidën e kandidatit humorist, bën testin për drogë Presidenti i tanishëm i Ukrainës dhe njëri nga dy kandidatët që do të garojnë në rundin e dytë të zgjedhjeve për këtë po
Reka fton votuesit shqiptar: Dilni votoni dëshmoni se nuk jeni 20%, ashtu siç na trajtojnë me vite Mbrëmë në sheshin Skenderbeu në Shkup, ka nisur fushatën presidenciale kandidati për president të Maqedonisë së Veriut,
Thaçi nis sulmet ndaj kandidatit Pendarovski “Pendarovski nuk është kandidat konsesual, konsesual do të ishte kur në Maqedoni do të jetë presidenti shqiptar. T’i lëm
DHA: Garë për votën e fundit, Erdogani e humbi Stambollin Një garë për votën e fundit po mbahet në numërimin votave në Stamboll. Së fundmi agjensia e lajmeve turke DHA ka bërë të
Ukraina në votime për zgjedhjet presidentciale, kandidati "komik' (FOTO LAJM) Ukrainasit i janë drejtuar këtë të diel kutive të votimit për raundin e parë të zgjedhjeve presidenciale. Presidenti
Sulmohet kandidati për deputet i LSI-së, Ralf Gjoni Pak para nisjes së seancës Parlamentare qindra protestues janë mbledhur para Kuvendit për të protestuar ndërsa pritet të
EMRI/ Tjetër rrjedhje nga LSI, kandidati i Fierit kërkon mandatin Djegia në bllok e mandateve të deputetit ka sjellë edhe konfuzion në KQZ se kush kandidat që vijon në listë duhet thirru
Refuzoi mandatin, kandidati demokrat ndryshon mendje Krenar Rryci është kandidati i dytë pas Majlinda Halilaj nga lista e Partisë Demokratike, i cili pendohet që ka refuzuar
"Më ofruan 500 mijë euro...", kandidati tregon si u bë pjesë e "Kurbanit" të Ramës Kujtim Gjuzi, kryetar i Partisë Konservatore, i cili është vënë në qendër të vëmendjes ditët e fundit, nëse do të pranoj
"Nuk më ka hapur telefonin", kandidati për deputet akuzon Bashën Kujtim Gjuzi, kryetar i Partisë Konservatore, i cili është vënë në qendër të vëmendjes ditët e fundit, nëse do të pranoj
Rrjedhje nga PD-ja, ky është kandidati tjetër që bëhet deputet Lefter Maliqi mësohet se sapo ka dorëzuar në KQZ formularin e dekriminalizimit duke zyrtarizuar kështu dhe hyrjen e tij
Përfundon votimi në Tuz, kandidati shqiptar kryesues Votimet për kryetar në komunën e Tuzit, ku pjesë e zgjedhjeve është edhe "koalicioni i partive shqiptare" janë mbyllur.
Mësoni sa i pasur është kandidati për president në Maqedoninë e Veriut Ashtu si ngushtohet rrethi i kandidatëve për kryetar, ashtu zgjerohet edhe interesi për ata të cilët janë kandidat të si
Kandidati i PD: Më kanë nxjerrë për t'më vrarë, t'më ndërtojnë selinë ose pranoj mandatin Selami Jenisheri kandidati i PD-së në listat e Shkodrës ka deklaruar se nëse Basha nuk e mbronte dhe ti ndërtonte selinë
"Opozita e re sapo ka lindur", kandidati i PD-së bën deklaratën e fortë Ylli Shehu, Aurora Mara, Enver Roshi dhe Edmond Rrushi janë kandidatë nga radhët e LSI-së të cilët pritet të marrin mand