999 rezultate për

kandidati

Ja kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Istogut Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur kandidatin e saj për kryetar të Istogut, në zgjedhjet që do të mbahen në tetor. Part
Haradinaj: Veseli është kandidati i vetëm për kryeparlamentar “Sikur të kishte fituar VV-ja për një deputet më shumë se ne, unë do të pranoja nga ta kandidaturën për kryeparlamentar
Zyrtare, ky është kandidati i PAN-it Kolaicioni PAN e ka konfirmuar pak para seancës, se i nominuari i vetëm i këtij koalicioni për kryetar të Kuvendit do të
Mësohet emri i kandidatit të PDK-së për kryetar të Vushtrrisë Dega e Partisë Demokratike të Kosovës në Vushtrri, pas mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë dhe Këshillit Drejtues, ka vend
Krasniqi: Veseli nuk është kandidati final për kryetar Kuvendi Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, ka zbuluar se Kadri Veseli nuk është kandidati final i PAN
Sela zbulon kandidatin për Komunën e Strugës Deputeti i ”Aleancës për shqiptarët” dhe kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela thotë se do të rikandidojë edhe një herë për
Kadri Veseli, kandidati i vetëm për kryetar të Kuvendit Për koalicionin PAN, kandidat i vetëm për kryetar Kuvendi është lideri i PDK-së, Kadri Veseli. Zyrtarët e kësaj parti
Mblidhet PDK-ja, diskutohet për kandidatin për kryetar të Kuvendit Këshilli Drejtues i PDK-së është mbledhur sot paradite në një ambinet jashtë selisë së partisë ku po dikuton për zhvilli
88 deputetë të regjistruar zyrtarisht në kuvendin e Kosovës 42 deputetë janë regjistruar në ditën e dytë në Kuvendin e Kosovës, ku gjithsej për dy ditë janë regjistruar 88 deputetë
Analisti “zbulon” kandidatin e preferuar të Berishës për garën në PD Analisti Andi Bushati thotë se Lulzim Basha është kandidati i preferuar i ish-kreut të PD-së, Sali Berisha, në garën që
Zbardhet ngjarja, “Jaguari” i kandidatit për deputet të LSI në Durrës shpërtheu në flakë Policia e Durrësit ka dhënë detaje lidhur me zjarrin që përfshiu një makinë mesditën e sotme në Durrës. Me anë të nj
Kandidati i Trump-it për drejtor të FBI-së premton paanshmëri Kandidati i Presidentit Donald Trump për postin e Drejtorit të FBI-së, Christopher Wray, tha sot në seancën për konfirmi
Ky është kandidati për deputet i LSI-së, që Rama përfshiu në “listën e zezë” Mes 100 emrave të publikuar sot nga kryeministri Edi Rama, të cilët janë denoncuar nga qytetarët se kanë abuzuar me post
Partitë minoritare do të mbështesin Haradinajn Kryetari i Partisë Demokratike të Ashkalinjve të Kosovës, Danush Ademi dhe nga VAKAT Duda Balje pas takimit me kandidati
Kandidati për deputet nxjerr zbuluar Bashën: Kisha një makinë të '98, më premtoi një të re Kandidati i Partisë Demokratike Fitim Zekthi, i 6-ti në Qarkun e Elbasanit i ftuar në “Arena” në Ora News, u shpreh se m
“Furtunë” në Kavajë, demokratët festojnë fitoren Isa Sakjen (VIDEO) Ne Kavaje ka shperthyer festa e fitores ne kampin demokrat. Kandidati i PD per Kavajen, Isa Sakja u shpall kryetar bashk
PD korr fitore në Kavajë, Isa Sakja përqafohet me humbësin e PS Pas humbjes spektakolare në të gjithë vendin, Partia Demokratike fitoi pas 6 vitesh Bashkinë e Kavajës. Kavaja sot k
Basha ngushëllohet me fitoren në bashkinë Kavajë Pas fitores së PD në bashkinë e Kavajës, ka reaguar kryetari i Bashkisë Demokratike Lulzim Basha. Basha shkruan se n
Përmbyset rezultati në Kavajë, PD kalon në avantazh ndaj PS E ndërsa po shkohet drejt fundit te procesit te numërimit te votave në garën për kryebashkiak të Kavajës diferenca mes P
Kandidati humbës i LSI: Populli ynë zgjodhi timonin e preshin Kandidati i LSI-së, Ralf Gjoni i cili nuk mundi te futej ne Parlament ketë legjislature, ka reaguar për rezultatin e kë