Breshëri automatiku në Tiranë
999 rezultate për

kandidati

Kandidati i VV-së për kryetar të Mitrovicës, u uron Bajramin kundërshtarëve Kurban Bajramin, i cili festohet nesër, e ka uruar edhe kandidati i Vetëvendosjes, për kryetar të Mitrovicës, Fehmi Fera
PPD-ja me kandidatin e saj në komunën e Likovës Partia për Prosperitet Demokratik (PPD), dega në Kumanovë në zgjedhjet e 15 tetorit do të dalë me kandidatin e saj në kë
Sela dhe partia e tij përkrahin kandidatin e BDI-së në Kërçovë Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, në një intervistë dhënë për Medial.mk, ka pohuar se ai dhe subjekti që i
Tërhiqet kandidati i AKR-së për Prishtinën, pritet të kandidojë Pacolli Aleanca Kosova e Re ka tërhequr nga kandidatura për kryetar të Prishtinës, Vesel Makollin, të cilit i ishte dërguar emri
Ky është kandidati i LDK-së që do të sfidojë Bekim Jasharin në Skënderaj Lidhja Demokratike e Kosovës do ta sfidojë kandidatin Bekim Jasharin për të marrë komunën e Skenderajt. Në garën e 22
Ky është kandidati për kryetar të Shtimes nga Vetëvendosja Ruzhdi Jashari do të jetë kandidati për kryetar të Shtimes nga Lëvizja Vetëvendosje. Këtë e bëri të ditur vetë Vetëve
Ky është kandidati i VV-së për komunën e Vushtrrisë Besim Muzaqi është kandidat i VV-së për Vushtrri Besim Muzaqi do ta jetë kandidati i Lëvizjes për komunën e Vushtrrisë,
Ky është kandidati i Nismës për komunën e Deçanit Ish-nënkryetari i Lidhjes së Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” dega në Deçan, Shkodran Imeraj është zyrtarisht kandida
PDK cakton kandidatin për kryetar të Prizrenit (FOTO) Partia Demokratike e Kosovës ka vendosur për kandidatin që do të garojë për kryetar të Komunës së Prizrenit, në zgjedhje
VV zyrtarizon kandidatin për kryetar të Klinës Lëvizja Vetëvendosje ka zyrtarizuar kandidatin për kryetar të komunës së Klinës. Në njoftimin e partisë thuhet se akt
Halil Snopçe, kandidati më i përfolur i LR PDSH-së në komunën e Gostivarit Gara në komunën e Gostivarit pritet poashtu të jetë mjaft e nxehtë për shkak të taboreve të ndryshme nga partitë shqipta
Ky është kandidati i LDK-së për kryetar të Junikut Lidhja Demokratike e Kosovës ka zyrtarizuar kandidatin për kryetar të komunës së Junikut. Aktivisti i kësaj partie Ta
Ky është kandidati i LDK-së për kryetar të Klinës Kryesia e Degës së LDK-së në Klinë ka kandiduar Besim Hotin për garën e zgjedhjeve lokale në këtë komunë. Lajmin për
Baxhaku apo Selmanaj? LDK ende në dilemë për kandidatin për kryetar të Prizrenit Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës, në mbledhjen e mbajtur të mërkurën pasdite, ka diskutuar lidhur me emrat e kan
Vazhdon mbledhja e LDK, pritet emri i kandidatit për Prishtinën Sot rreth orës 17:00 ka nisur mbledhja e LDK për të zgjedhur kandidatin për kryetar të Prishtinës për zgjedhjet lokale t
Ky është kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Drenasit (FOTO) Lëvizja Vetëvendosje ka zgjedhur kandidatin e saj për kryetar të Drenasit, në zgjedhjet që do të mbahen në tetor. Par
Ky është kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Pejës (FOTO) Bashkim Nurboja do të jetë kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Pejës. Kështu ka njoftuar Vetëvendosje nëp
Ky është kandidati i Fjalës që do t’i bëjë konkurrencë Shpend Ahmetit për Prishtinën (FOTO) Partia FJALA ka kandiduar Avni Çakmakun në garën për Kryetar të Prishtinës. Kjo parti thotë se Avni Çakmaku është maj
Ky është kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Gjilanit Lëvizja Vetëvendosje tashmë e ka bërë publik emrin e kandidatit i cili do të garojë për kryetar të komunës se Gjilanit n
AAK shpall kandidatin për Vushtrinë AAK do të kandidtojë Lufti Bilallin për komunën e Vushtrisë. Vendimi është publikuar nga dega e kësaj partie në Vushtri.