999 rezultate për

kandidati

Thaçi i reagon kandidatit të VV-së, të papranueshme deklaratat kundër Izraelit Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dënon gjuhën e nxitëse kundër popullit dhe shtetit të Izraelit Zyr
Sadiku: Lufta për Komunën e Studeniçanit do të jetë mes meje dhe kandidatit të BDI-së Azem Sadiku kryetari aktual i komunës së Studenicanit, dhe kandidat për mandatin e dytë nga rradhët e Partisë Demokratik
PDSH ndërroi kandidatin në Strugë, Asani në vend të Vlashit Derisa ditë më parë, biznesmeni Pëllumb Vlashi u promovua kandidat i PDSH-së për kryetar të komunës së Strugës, ai nuk ë
Ja kush është kandidati i LSDM-së në Strugë Vasko Ashtallkoski me shumë do jetë kandidat i LSDM-së në garën për Komunën e Strugës. Pjesë e listës së këshilltarëv
Refuzohet ankesa e kandidatit të pavarur për kryetar komune Gjykata administrative ka refuzuar ankesën e kandidatit të pavarur për kryetar të komunës Çuçer Sandevë, Goran Çekallovi
Lëvizja Besa do të garojë me kandidatin e saj në Shkup Lëvizja Besa do të kandidojë me kandidatin të saj për qytetin e Shkupit. Shefi i kabinetit të Lëvizjes Besa, Faton F
Kandidati i BDI-së për Çairin takon punonjësit e kulturës Kandidati i BDI-së për kryetar në Komunën e Çairit, Visar Ganiu, realizoi sot një takim me punonjësit e kulturës. Gja
Ky është kandidati i PDSH-së për Çairin Partia Demokratike Shqiptare , dega Çair në mbledhjen e mbajtur sonte ka e zyrtarizuar kandidaturën e Dr.Idriz Oranës pë
Ja kush është kandidati i pavarur në Strugë Nasto Palioski deri tani është kandiatat i pavarur në Strugë. Sipas Afatit për zbatimin e Zgjedhjeve lokale 2017 të
Zyrtarizohet kandidati i PDSH-së për komunën e Strugës Kuvendi zgjedhor i degës së PDSH-së në Strugë caktoi kandidatin për kryetar komune dhe bartësin e listës. Në mbledhje
Xhemil Qamili, kandidati i BDI-së për komunën e Dollnenit Bashkimi Demokratik për Integrim ka zgjedhur kandidatin për kryetar komune të Dollnenit. Kandidat për kryetar komune
Arben Agolli, kandidati i ASH-së për kreun e Dibrës Aleanca për Shqiptarët, dega Dibër, sonte në Kuvendin e degës ka zgjedhur si kandidat për kreun e komunës së Dibrës, Arb
Ky është kandidati i PDSH-së për komunën e Bogovinës Kuvendi i degës së PDSH-së ka zgjedhur avokatin Elvir Iseni si kandidat për kryetar të komunës së Bogovinës. Punimet
Sali Ajdini zgjidhet kandidati i PDSH-së për komunën e Zhelinës Partia Demokratike Shqiptare mbajti kuvendin e saj gjatë të cilit u zgjodh kandidati për kryetar të komunës së Zhelinës
Sela nga Haraçina: Ju do ta mbroni nderin e shqiptarëve, të fitoj kandidati shqiptar me koncept shqiptar Nga Kuvendi zgjedhorë i Degës së Haraçinës, Ziadin Sela foli përpara aktivistëve, ku u shpreh se Kandidati i Aleancës dh
RDK dhe UNITETI tërheqin kandidatin në Çair, nuk duan përçarje familjare Koalicioni “Aleanca për shqiptarët” i përbërë nga RDK dhe UNITETI kanë tërhequr kandidatin e tyre Suad Ibrahimi në Çair.
Hoxhaj: Veseli është kandidati i PAN për Kryetar Kuvendi Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës ka kërkuar falje për shtyrjen e seancës së kuvendit të Kosovës. Ai ka konfirmu
LSDM zbulon emrin e një kandidati tjetër shqiptar për zgjedhjet lokale Shpresim Ajroski është përzgjedhur kandidati i LSDM-së në komunën e Pllasnicës. Ai ka marrë përkrahjen e strukturave
Ky është kandidati i BDI-së për kryetar komune në Studeniçan Gjatë mbledhjes së mbajtur në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim është vendosur që kandidat për kryetar komune
Haradinaj prezanton kandidatin e AAK-së për Prizrenin Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka bërë sot në Prizren prezantimin e kandidatit të kësaj partie për kryetar të Komu