999 rezultate për

kandidati

Habit kandidati për kryetar komune: Gostivari ka qentë më të bukur në Europë (VIDEO) Në debatin me Jeta Xharrën mes kandidatëve për kryetar Komune të Gostivarit, gazetarja pati një pyetje edhe për problemi
Kercënohet me jetë Bashkim Bakiu, kandidat i Lëvizjes Besa Kandidati i Lëvizjes Besa për kryekomunar të Sarajit, Bashkim Bakiu, është kërcënuar me jetë nga një person i panjohur.
Iseini: Do kujdesemi për Gostivarin si sytë e ballit Koalicioni Aleanca për Shqiptarët (RDK dhe UNITETI) në axhendën e takimeve elektorale këtë herë ishin në fshatin Debresh
Digjet shtëpia e një kandidati për kryetar komune në Shkup Këtë mëngjes në shtëpinë e kandidatit për kryetar në Komunën e Gjorçe Petrov nga OBRM-PDUKM, Vllado Misajllovski, ka shp
Iseini nga Gostivari zotohet për realizimin e programit brenda 100 ditëv RDK dhe Uniteti që e përbëjnë Aleancën për Shqiptarët prezentuan platformën zgjedhore para banorëve të Lagjes Xhamixhit
Thaçi nga Kumanova: Fjalori ynë është i të vërtetës Partia Demokratike Shqiptare mbajti sonte tubimin e saj në Kumanovë. Para të madh të anëtarëve dhe simpatizantëve të
Kandidati i BDI-së për kryetar të komunës së Bogovinës prezantoi programin elektoral Kandidati i BDI-së për kryetar të Komunës së Bogovinës, Berzah Bejtullau sot në një takim me gazetarë prezantoi programi
Menduh Thaçi: Të mbështeten projektet reale dhe jo të rrejshme Partia Demokratike Shqiptare mbrëmë mbajti tubimin e saj në Sllatinë. Para një numri të madh të anëtarëve dhe simpatizan
Kjo është zgjidhja kandidatit të PDSH-së për rregullimin e bulevardit "Bllagoja Toska" Kandidati i PDSH-së për kryetar të komunës së Tetovës, Bardhyl Dauti, së bashku me kandidatët për këshilltarë komunal si
LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së LSDM në Dibër përkrah kandidatin për kryetar komune nga radhët e BDI-së, Ruzhdi Lata. LSDM në Dibër, ku edhe ka listë
Trump fshin statuset për kandidatin humbës në Alabama Presidenti amerikan Donald Trump e konsideron veten një fitues të lindur dhe detyrimisht nuk mund të shihet duke mbështe
Taravari: Nëntë prioritete për Gostivarin "Në këto zgjedhje po dalim me program të cilin e quajtëm “Gostivari në vend të parë”, ndërsa në të janë nëntë prioritete
BDI mbështet LSDM-në në Kumanovë BDI në zgjehjet lokale në Kumanovë do të garojë vetëm në listat për këshilltarë, ndërsa do të mbështesë kandidatin për k
Kandidati i PDSH-së tërhiqet nga gara për Strugën Kandidati i PDSH-së për Strugën sot do të japë dorëheqje nga kandidimi i tij për kryetar komune. Tërheqja e tij bëhet
MPB hedh poshtë akuzat e VMRO-së për kanosje të kandidatit për kryetar komune Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) ka hedhur poshtë akuzat e VMRO-DPMNE-së se disa autobusë sot janë ndaluar dhe janë
VMRO akuzon policin t’i ketë vënë pistoletën në kokë kandidatit për kryetar komune Partia opozitare OBRM-PDUKM thotë se kandidatit të tyre për kryetar komune i është vendosur armë zjarri në kokë, nga pol
Regjistrohet si i vdekur kandidati i komunës së Aerodromit Nga partia TMRO, e Vanço Shehtanski dyshojnë në parregullsi, për shkak se kandidati i tyre për kryetar të Komunës së Aer
Ademi: BDI është skeptike për mbështetjen e BESËS në Kërçovë Zgjedhjet lokale ishin pjesë e debatit në “Argument” në TVM2 me përfaqësuesit e partive politike. Përfaqësuesit e BD
KQZ tregon nëse do ta largojë nga lista kandidatin e Vetëvendosjes Betim Gjoshi, anëtari i KQZ’së nga Partia Demokratike e Kosovës, ka thënë se këtij institucioni i duhet një vendim i Gjy
Ymeri reagon ndaj kandidatit të tij: E papranueshme deklarata kundër Izraelit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri është distancuar nga deklaratat e kandidatit për kryetar komune në Rahovec