999 rezultate për

kancerit

Kujdes! Këto katër ushqime mund tu shkaktojnë vdekjen Lajmet trishtuese të Organizatës Botërore të Shëndetësisë pohojnë se proshutat mund t’ju japin kancer. Dhe përsëri shumi
Brokoli ndihmon në parandalimin e dëmtimit të ADN-së dhe përhapjen e kancerit Sëmundjet e mushkërive po përhapen shumë vitet e fundit dhe për shkak të faktorëve të shumtë që përballemi çdo ditë.
Kujdes! Këto sëmundje mund të rrisin rrezikun e prekjes nga kanceri Sëmundjet kronike si ato të zemrës dhe diabeti janë shqetësime serioze për shëndetin, ato mund të rrisin rrezikun e kanc
Kura që lufton të gjitha tumoret në organizëm Një “vaksinë” e re kundër kancerit me dy shtresa, sipas hulumtimeve të reja, ka qenë e suksesshme në sulmin e tumoreve t
OBSH në alarm për përhapjen e kancerit Kërkimet në fushën e parandalimit të sëmundjes së kancerit dëshmojnë gjithnjë e më shumë trajtime dhe kura duke rritur m
Vaksina kundër kancerit, shumë shpejt do të fillojnë provat në njerëz Një ekip në Universitetin e Stanford-it pretendon se një injeksion në një tumor të vetëm do të mjaftojë të shkaktojë për
Gjashtë shenjat e fshehta të kancerit të mushkërisë që s'kanë lidhje me kollën Me siguri e mendoni kancerin e mushkërive si sëmundje e duhanpirësve – e kemi dëgjuar shpesh këtë si një paralajmërim pë
7 shenjat paralajmëruese të kancerit të stomakut Stomaku i ngjason një qeseje muskulare që mund të mbajë gati në 4 kilogramë ushqime dhe lëngjes. Kur është bosh, st
Veprimi që e bëjnë të gjithë femrat shkakton kancer të lëkurës Edhe pse ana estetike është ajo që femrat shohin kohët e fundit, në fakt ana shëndetsore është ajo që ka më shumë rëndës
Zbulohet ilaçi që bën mrekullinë me kancerin Një ilaç i ri për kancerin e mushkërisë mund të nxjerrë “jashtë loje” kimioterapinë. Nga testet klinike të kryera në një
Cilat janë shenjat e para të kancerit në mushkëri Kanceri i mushkërive është lloji i dytë i kancerit më i përhapur si tek femrat ashtu dhe tek meshkujt. Këta të fundit
Si parandalohet kanceri? E zbulon shkenca Shkencëtarët kanë bërë një hap drejt kurimit të një ndër sëmundjeve më të rënda, kancerit. Një ekip studiuesish nga u
Kanceri i mushkërive, shkaktari më i madh i vdekjeve nga kanceri në SHBA Kanceri i mushkërive është shkaktari më i madh i vdekjeve nga kanceri te dy gjinitë, por kjo nuk ka ndodhur gjithmonë.
Kimia e ''Van Gogh'' që do ndihmojë në kurimin e kancerit Imazhi i AND-së i kapur nga shkencëtarët për të krijuar barna të kancerit ka bërë që të gjithë ti krahasojnë me projekte
Studimi: Ky ësht fruti që vret qelizat kancerogjene Në zbulimin, i cili mund të ketë rëndësi të madhe për fushën mjeksore, shkencëtarët kanë gjetur armikun e fuqishëm natyr
Kujdes! 10 shenjat paralajmëruese të kancerit që nuk duhet injoruar Kanceri mbetet një nga sëmundjet më të rrezikshme që vazhdon të marrë me mijëra jetë njerëzish. Diagnostifikimi i tij
Këto janë 10 shenjat paralajmëruese të kancerit që nuk duhen injoruar Kanceri mbetet një nga sëmundjet më të rrezikshme që vazhdon të marrë me mijëra jetë njerëzish. Diagnostifikimi i tij
Disa nga shenjat që paralajmërojnë kancerin, nuk duhen injoruar Rreth një e treta e pacientëve të rinj me kancer diagnostikohen kur ndodhen në fazën e parafundit të kancerit, thuhet si
Kura kundër kancerit, mjekët japin shpresa Ilaçi kundër kancerit ekziston, ndërkaq për atë zbulim që nga viti 1923 shkencëtari gjerman Otto Heinrich Warburg ka mar
Brokolli mund të ndihmojë kundër kancerit në zorrë Brokoli mund të parandalojë dhe madje edhe të kurojë kancerin e zorrëve, tregon një studim i ri. Eksperimentet në min