999 rezultate për

kancerit

Brokolli mund të ndihmojë kundër kancerit në zorrë Brokoli mund të parandalojë dhe madje edhe të kurojë kancerin e zorrëve, tregon një studim i ri. Eksperimentet në min
Humbja e pashpjegueshme e peshës, simptomë e kancerit Shumë njerëz janë në gjendje të bëjnë çmos për të humbur peshë, por nëse nuk ka ndonjë arsye të qartë se përse po e humb
Nëse keni këtë simptomë, shkoni menjëherë tek mjeku! 1% e grave nuk janë në dijeni se nevoja për të urinuar shpesh është një simptomë e kancerit të vezores, ka zbuluar një s
Abidal rikujton vuajtjet e kancerit: Messi mu lut mos i çoja më video Eric Abidal i ka rikthyer edhe një herë ato momente kur e gjithë bota lutej për të. Francezi i shpëtoi dy herë kancerit
Studimi i ri, zbulohet virusi që trajton tumoret e trurit Tumoret agresive të trurit janë trajtuar në mënyrë efektive duke injektuar viruse tek pacientët. Trajtimi, i cili për
Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paral
Këto janë drogat që ndihmojnë në parandalimin e kancerit të mushkërisë dhe prostatës Hulumtuesit e kancerit nga e gjithë bota u mblodhën në Çikago, këtë fundjavë, për konferencën më të madhe profesionale t
I shpëtoi kancerit, por vdekja i vjen nga ataku kardiak (FOTO LAJM) Frederick Forte, ish-lojtari dhe së fundmi presidenti i klubit të basketbollit Limoges (Pro A) ka humbur jetën si pasojë
Ushqimet që luftojnë çdo lloji kanceri Sëmundja e kancerit po përhapet me ritme të shpejta në mbarë globin. Alarmi vjen nga Organizata Botërore e Shëndetësisë.
Studimi i ri: Brokoli lufton kancerin Brokoli është ndër ushqimet kryesore që ndihmon organizmit tuaj. Shkencëtarët thonë se brokoli lufton kancerin. Ata g
Studim për kancerin e mushkërive rreziku rritet nga sëmundjet e tjera Sipas një studimi të ri, një numër sëmundjesh serioze në mushkëri mund të shtojnë rrezikun e zhvillimit të kancerit të m
Hudhra ndihmon në luftën kundër kancerit Për shekuj, hudhrat janë përdorur si një ilaç natyror. Atletët në Olimpiadën e parë në Greqinë e lashtë e konsumuan a
Shëroni kancerin me spec djegës Sipas një studimi të ri, Kapsaicina, komponenti përgjegjës për djegies , një ditë do të mund të shndërrohet në një trajt
Zbulimi më i madh në historinë e kancerit është Vitamina B17 Ne jemi me fat që jetojmë në një botë moderne ku kemi qasje në shumë studime kërkimore dhe mjekësore. Sidoqoftë, ende nu
Tabletat dhe smartphone, shkaktarë të kancerit të lëkurës Telefonat celularë, tabletat apo edhe laptopët në rast se janë në kontakt me diellin, shkaktojnë kancer në lëkurë, paral
Shtatë simptomat e kancerit të mëlçisë Kanceri i mëlçisë është mjaft i rrezikshëm dhe i vret dhjetëra mijëra njerëz në vit. Sipas të dhënave nga Mbretëria e
Zbulohet bari kundër kancerit? Mediat gjermane raportojnë për shërimin "e mrekullueshëm" të një vajze tetëvjeçare të sëmurë nga kanceri. Vajza ka pa
Shenjat e para të kancerit në mushkëri Kanceri i mushkërive është lloji i dytë i kancerit më i përhapur si tek femrat ashtu dhe tek meshkujt. Këta të fundit
Këto janë simptomat e para të kancerit, rrezikohemi të gjithë Shumica nesh nuk i kushton mjaft kujdes kësaj pjese të trupit. Shuplakat janë ndër pjesët e trupit që i përdorim më s
Ushqimet që luftojnë kancerin Bota jonë moderne është e mbushur me sëmundje, rreziqe të shumta shëndetësore derisa kanceri është padyshim një nga sëmu