999 rezultate për

kancerit

Kafja shkakton kancer? Studimi i fundit hedh dritë mbi mitin e frikshëm Një ligj i ri në Kaliforni detyron kompanitë që e prodhojnë dhe e shesin kafen të vendosin një paraljmërim në ambalazh
Gjërat e përditshme që lidhen me kancerin Kanceri është sëmundje më e shpeshtë që shkakton vdekje në Amerikë, pasuar nga sëmundjet e zemrës. Te disa forma të k
Ja shenjat e para treguese se kanceri po rritet në trupin tuaj Shenjat e kancerit shpalosen në mënyra të shumta, e njerëzit nuk i vërejnë derisa të bëhet tepër vonë. Të kruarat e l
Shenjat e para të kancerit të fshikëzës urinare, kush janë më të rrezikuarit Në shumicën e rasteve, kanceri i fshikëzës së urinës fillon nga anomalitë e qelizave në brendësi të vezikës urinare. Ndo
Vaksina e kancerit që i shëron 97% të tumorëve mund të jetë në dispozicion brenda një viti Një vaksinë kundër kancerit e cila i ka shëruar 97 për qind të tumorëve të gjakut te minjtë do të testohet gjatë këtij v
Kujdes! Nëse keni këto shenja, rrezikoheni nga kanceri Kanceri i penisit është rritur më shumë se 20% gjatë 30 viteve të fundit, por a dini shenja për të parë? Është e rënd
Disa nga shenjat e kancerit te meshkujt Shumë shenja të kancerit të njerëzve mund të imitojnë simptomat e sëmundjeve ose kushteve të tjera dhe për këtë arsye sh
Onkologët: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk p
Ky vaj vret 93% të qelizave të kancerit të zorrës së trashë në vetëm 2 ditë! Kanceri i zorrës së trashë është shkaku i dytë kryesor i vdekshmërisë në Amerikë. Për fat të keq, shumica e njerëzve
Studimi, mbipesha shkak për rritjen e kancerit Mbipesha është një shkak në rritje i kancerit në Britanine e Madhe, ndërsa rastet e shkaktuara nga duhanpirja janë në ul
Kanceri në pankreas, mjekët gjejnë zgjidhjen Studiuesit në Universitetin e Tel Avivit kanë gjetur një mënyrë për të vonuar zhvillimin e kancerit pankreatik. Ekipi kë
Dhjetë shenjat e kancerit Sot dhe ditët në vazhdim mos bëni më vetëm kontrollet rutinë. Ju duhet të shikoni edhe për shenjat apo ndryshimet e çudi
Shikoni shumë televizor? Ja çfarë ndodh me ju Televizioni është kthyer në një problem serioz. Shkencëtarët kanë zbuluar se njërëzit që shikojnë shumë televizor mund t
Një vaksinë e re kundër kancerit të lëkurës Shkencëtarët britanikë kanë krijuar një vaksinë të re, tejet të nevojshme për shëndetin e njeriut. Sipas raportit, aj
Këto janë simptomat e para të kancerit, ja çfarë duhet të dini Shumica nesh nuk i kushton mjaft kujdes kësaj pjese të trupit. Shuplakat janë ndër pjesët e trupit që i përdorim më së s
Lulja që rritet në secilin kopsht ndihmon në shërimin e kancerit Në mbarë botën njihet si shenjë mbrojtëse në luftën kundër kancerit. Bëhet fjalë për narcisin. Edhe pse ky zbulim ti
Këto janë simptomat e kancerit në fshikëzën e urinës Qelizat në fshikëz mund të ndryshojnë dhe të ndalojnë së rrituri ose së bëri ashtu siç duhet. Këto ndryshime mund të rez
Po ha më së shumti burrat shqiptarë, këto janë shenjat e kancerit të prostatës Kanceri i prostatës është lloji më i përhapur i kancerit te burrat në Britani të Madhe. 42 mijë veta diagnostifikohen
Simptomat e kancerit të hershëm që injorohen nga gratë dhe burrat Është e rëndësishme të mos shpërfillni simptoma të pazakonshme, të reja dhe të pashpjegueshme. Edhe pse ato mund të shka
Vitamina që ndalon kancerin Hulumtimet e fundit kanë zbuluar se vitamina D mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e kancerit kolorektal, gji