999 rezultate për

kancerin

Pajisja që zbulon kancerin brenda 10 sekondave (VIDEO) Hulumtuesit në Universitetin e Teksasit kanë projektuar një pajisje të re e cila mund të zbulojë kancerin për më pak se
Për të shmangur kancerin, zgjidhni qepën e kuqe para të bardhës Qepa e kuqe ndihmon në vrasjen e qelizave të kancerit, sipas një studimi të ri, shkruan Sovrani.info Kur blini qepët,
Molla parandalon kancerin Mëngjesi Mollë Omlet me djath Meze e lehtë e mëngjesit Gjysmë filxhani me djath Gjysmë filxhani me kos pa yndyrë.
A e dini që shafrani lufton kancerin? Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Shokuese! Kanceri mund të shërohet me sodë buke Dr. Tulio Simonchini ka tronditur botën e mjekësisë me deklaratën e tij mbi kancerin. Sipas tij, kanceri nuk është gjë t
DOSSIER/ Gjenerali britanik nxjerr të dhënat tronditëse mbi kancerin tek shqiptarët në '22 Studiuesi Auron Tare ka publikuar disa të dhëna interesante sa i përket shëndetit të shqiptarëve në vitin 1922. Ai ka he
Bima që lufton kancerin dhe mbi 10 sëmundje tjera Bima e quajtur rrodhe (lat. arctium lappa) ka një reputacion të mirë, parandalon dhe shëron sëmundje të ndryshme. Në d
E dhimbshme, vdes nga kanceri tifozi i zjarrtë i Sunderlandit (FOTO LAJM) Tifozi më i famshëm në botë ndërron jetë pasi humb betejën me kancerin. Tifozi më i famshëm që fitoi zemrat e të gjit
A po e shkakton deodoranti kancerin në gji? Pasi që rastet me kancer në gji po vazhdojnë të rriten në botë, ekspertët janë duke kërkuar shkakun. Duke e ditur se
Pija që parandalon kancerin dhe disa sëmundje tjera Për një kohë të gjatë, dihet se rritja e radikaleve të lira në trupin e njeriut mund të dërgojë drejt shumë sëmundjeve,
Këngëtari i njohur humb një njeri të shtrenjtë Këngëtari i njohur Harry Style ka humbur një njeri shumë të afërt. Bëhet fjalë për njerkun e tij, i cili është ndar
Spinaqi ka vlera të jashtëzakonshme, por nëse e bëni këtë gjë ai mund t’jua shkaktojë kancerin Spinaqi është ushqimi i preferuar i Popajit, pasi që e bën të fortë dhe të pamposhtur, por në jetën reale, pavarësisht s
Ky njeri pretendon se shëron kancerin me vaj kanabisi (VIDEO) Nuk do të kalojë shumë kohë dhe emri Rick Simpson do të jetë i njohur për të gjithë botën. Rrugëtimi i Rick për të zb
Nobelisti gjerman: Këto dy ushqime ju shkaktojnë kancerin! Shkencëtari gjerman dhe fitues i çmimit “Nobel” në fushën e fiziologjisë, Harald zur Hausen, ka konstatuar që virusi jo
Gruaja tregon sekretin: Ja me çfarë e shërova kancerin për 5 muaj Ann Cameron, autorja e 15 librave për fëmijë ka shëruar kancerin e saj në fazën e katërt vetëm me lëng karrotash. “Un
Kompanitë farmaceutike po na e fshehin, a është ky fruti që kuron kancerin? Një numër shumë i madh ekspertësh thonë se ky frut është shumë potencial. Më i rëndësishëm është fakti se është 10.000 h
Shkoni jetoni në fshat nëse doni ta mundni kancerin Pacientat të cilët janë diagnostifikuar me kancer janë më të favorizuar të jetojnë, nëse jetojnë në vendet rurale, theks
Receta magjike që mendohet se ka parandaluar kancerin tek 45 mijë veta Rudolf Brojs nga Austria i ka kushtuar jetën e tij për të gjetur kurën natyrore për shërimin e kancerit dhe ka arritur t
Ilaçi që parandalon kancerin dihej prej 65 vitesh dhe është mbajtur fshehur? Gjithnjë e më zëshëm flitet se pacientët e sëmurë nga kanceri me futjen sa më të madhe të sasisë së vitaminës B17 në org
Kjo vitaminë vret kancerin, por është ilegale në SHBA Personat e prekur nga kanceri e gjejnë veten duke u ballafaquar me sfidën më të rëndë në jetët e tyre. Shumë ekspertë sh