999 rezultate për

kancerin

Këto ushqime parandalojnë kancerin e zorrëve Kombinimi kos me brokol mund të parandalojë, madje edhe të trajtojë, kancerin e zorrës, sugjeron një studim i ri. Hul
Gjërat e përditshme që lidhen me kancerin Kanceri është sëmundje më e shpeshtë që shkakton vdekje në Amerikë, pasuar nga sëmundjet e zemrës. Te disa forma të k
Vaksina efikase që shëron kancerin, së shpejti zëvendëson hemoterapinë Vaksina, e cila me sukses ka shëruar 97 për qind të tumoreve te minjtë do të testohet në njerëz me nivel të ulët të limf
Zvogëloni kaloritë dhe ulni rrezikun për kancerin e humbjen e kujtesës Ulja e kalorive zvogëlon rrezikun e kancerit dhe të sëmundjes Alzheimer. Dieta me më pak kalori e ngadalëson metabolizmi
Avokado parandalon kancerin e lëkurës dhe prostatës Që të keni një trup të shëndetshëm, duhet dhe të keni një orar të ngrënjes së ushqimit. Megjithatë, asgjë s’mund të j
Gruaja me kancer piu lëng karrote për 8 muaj, në fund u mahnit nga rezultati Më poshte është shkruar historia e pabesueshme e Ann Cameron, gruas që shkruan librat e fëmijëve. Kjo është historia
Mustafa Nano braktis në mes emisionin e Arian Çanit (VIDEO) Mbrëmjen e djeshme Mustafa Nano është ftuar në “Zonë e Lirë”, ku u pyet për deklaratën mbi Ilda Bejlerin dhe Bora Zemani
Simptomat e kancerit të hershëm që injorohen nga gratë dhe burrat Është e rëndësishme të mos shpërfillni simptoma të pazakonshme, të reja dhe të pashpjegueshme. Edhe pse ato mund të shka
Vitamina që ndalon kancerin Hulumtimet e fundit kanë zbuluar se vitamina D mund të ndihmojë në parandalimin dhe trajtimin e kancerit kolorektal, gji
5 shenjat paralajmëruese të kancerit të gjirit që çdo femër duhet t’i dijë Çdo vit raportohen rreth 246.660 raste të reja të kancerit të gjirit dhe më shumë se 50 mijë gra në vit vdesin nga kjo s
Simptomat e kancerit të hershëm që injorohen Është e rëndësishme të mos shpërfillni simptoma të pazakonshme, të reja dhe të pashpjegueshme. Edhe pse ato mund të shka
Mitet që duhen rrëzuar mbi kancerin Ka shumë informacione të rreme për tumoret : nëse disa prej tyre mund të jenë të padëmshme, të tjerët mund të ndikojnë
Shmangni kancerin në zorrën e trashë duke eliminuar këto ushqime Kanceri i zorrës së trashë është një nga llojet më të zakonshme të kancerit. Edhe pse jo aq vdekjeprurëse si të tjerët,
42 ditë në luftë me kancerin, ky lëng austriak bën mrekulli Gjatë këtyre 42 ditëve qelizat e kancerit janë të uritura dhe vdesin, derisa shëndeti i organizmit komplet përmirësohet,
Gazetarja flet për kancerin: S`e kam për turp që mbaj paruke Gazetarja Nadia Toffa i ëhstë kthyer prezantimit të emisionit Le Iene pas kaluarit të gjatë të betejës kundër kancerit.
Tumoret, mitet që duhen rrëzuar Ka shumë informacione të rreme për tumoret : nëse disa prej tyre mund të jenë të padëmshme, të tjerët mund të ndikojnë
Mësoni si të parandaloni kancerin e gjirit Kanceri i gjirit është më i diagnostikuari te gratë, veç kancerit të mushkërive. Në çdo 8 femra është llogaritur se kanc
Jeta e saj duket e pabesueshme, 23-vjeçarja që mundi kancerin tashmë udhëton botën Kur Elona Karafin ishte një fëmijë, ajo u diagnostikua me kancer në kocka. Pas dy vitesh trajnime dhe kujdes intensi
Mundi kancerin, 23-vjeçari konkuron në shfaqjet e Bodybuilding (FOTO LAJM) Ai e ka mundur kancerin dy herë dhe tani është duke frymëzuar mijëra njerëz duke ndarë udhëtimin e tij në palestër përme
Vaksina që zhduk kancerin testohet me sukses Studiuesit në Universitetin e Stanfordit thonë se kanë testuar me sukses tek njeriu një vaksinë që nxit sistemin imunita