999 rezultate për

kancerin

Shkencëtarët rusë gjejnë kurën për kancerin? Shkencëtarët rusë thonë se në bashkëpunim me kolegët evropianë kanë gjetur një mënyrë që në të njëjtën kohë të diagnosti
Nëna humb betejën me kancerin, pa tre vajzat nuse në një ditë Tre motra nga Snellville vendosën të martoheshin në të njejtën ditë për t'i plotësuar dëshirën e fundit mamasë së tyre e
Si e zbuloi babai përmes fotografisë, kancerin në sytë e djalit 14 muajsh A mundet një e shkrepur blici të vendosë në dukje një kancer të fshehtë? Një histori e rrallë, është bërë virale këtë ja
Duhanpirësit mund të parandalojnë kancerin në mushkëri vetëm në këtë mënyrë Duhanpirësit duhet të sigurohen të konsumojnë më shumë fruta dhe perime për të parandaluar sëmundjen vdekjeprurëse të mu
Luftoni kancerin me këto 8 ushqime natyrale Një dietë e pasur ushqimore mund të luftojë shumë sëmundje. Kështu, një pritë e mirë për të parandaluar kancerin janë dh
Ky frut i dobishëm shëron kancerin dhe stresin Limoni është një nga frutat më të dobishme në planet. Për shkak të efekteve pozitive të panumërta shëndetësore, shijes u
Kjo bimë kuruese mund të parandalojë kancerin Rrepa e bardhë luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e organizmin tonë. Ajo ka përmbajtje të shumta të lëndëve min
Ja çfarë duhet të dini për kancerin e fytit Kanceri i fytit është një lloj tumori malinj I cili përbën 1-2% nga të gjithë kancerët, ose 2-10 raste në 100.000 banor
Bakteri i ushqimit “salmonela” mund të shkatrojë kancerin Sipas një studimi të fundit bakteri i cili shkakton helmim të ushqimit mund të jetë një shkatërrues i vërtetë i kancerit
Ilaçi i ri për kancerin e gjirit Njëra ndër format më të shpeshta të kancerit, i cili po bën kërdi në botë është kanceri i gjirit, ndërkaq tani jemi në p
Tragjedia e Faries: Lufta ime me kancerin e gjirit, m'u shemb bota... Padyshim që është sëmundja më e rrezikshme për femrat dhe ka marrë jetë pafund jetë femrash në Shqipëri dhe në botë.
"Dua të jetoj", historia e dhimbshme e Xhensilës e cila vuan nga kanceri “Dua të jetoj, më ndihmoni të fitoj luftën me kancerin”, janë këto fjalët që janë lexuar më shumë sot në Facebook. Mi
Brokoli lufton kancerin dhe mbron zemrën Brokoli është perime mjaft e rëndësishme, për shkak edhe të vlerave ushqyese që përmban që shtojnë arsyet për t'u konsum
Ja si të luftoni kancerin e stomakut Studimet e fundit italiane tregojnë se konsumimi i qepëve dhe hudhrave disa herë në javë mund t'ju ndihmojë të parandal
Receta me 3 përbërës e cila parandalon kancerin Qelizat normale të organizmit zhvillohen dhe vdesin në një mënyrë të kontrolluar. Ndonjëherë qelizat vazhdojnë të ndahen
Hani luleshtrydhe, parandaloni kancerin dhe përmirësoni shikimin! Luleshtrydhet janë padyshim një ndër frutat më të shijshme dhe më të kërkuara në treg. Si një ndër frutat më të reko
Shkencëtarët kinezë modifikojnë ADN për të luftuar kancerin Kina vazhdon eksperimentin CRISPR-Cas9 mbi qeniet njerëzore për të modifikuar AND-së si të vetmën mënyrë për të luftuar
Kjo kërpudhë “magjike” kuron kancerin Kërpudha e cila në latinisht quhet “Inonotus obliquus” është një kërpudhë parazitare në mështekën e cila ngjan me një lë
6- vjeçarja që fitoi betejën me kancerin (FOTO LAJM) Festat e fundvitit kanë sjellë shpresë dhe mrekulli tek e gjithë bota, dhe shembulli perfekt për këtë është 6 vjeçarja e
STUDIM/ Ja arsyet pse nuk duhet të hani mish derri Shkenca thotë që mishi i derrit nuk është i mirë për organizmin tonë, pavarsisht se është një nga ushqimet që preferoh