999 rezultate për

kanadez

Shqipëria mirëpret shtimin e investimeve kanadeze Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Kanadasë z. John Baird. Gjatë takimit kreu i
Deklaratat, ja pasuritë e Visho Ajazit, Didit e Llallës (FOTO-LAJM) Pas politikanëve është momenti ti hedhim një sy pasurive të disa prej drejtuesve të institucioneve ligjzbatuese të vetsh
Kanadaja kërkon punëtorë dhe lehtëson mundësinë për emigrim Kanadaja do të ndryshojë sistemin e migrimit në të cilin kanadezët janë duke punuar tani 18 muaj. Qeveria kanadeze paral
Dhjetë gjërat që kanadezët i bëjnë më mirë (FOTO-LAJM) Kanadaja është e rrethuar nga bukuri të rralla natyrore, prosperitet të mjaftueshëm dhe talente të mëdha. Popullsia e Ka
Shqipëri-Kanada, marrëveshje për rritjen e investimeve të huaja Kanadaja dhe Shqipëria kanë finalizuar negociatat mbi promovimin e investimeve të huaja dhe të marrëveshjes së mbrojtjes
"Stream Oil" 35 milionë dollarë borxhe Kompania 'Albpetrol', ka nisur zyrtarisht procedurat për të prishur marrëveshjen me kompaninë kanadeze "Stream Oil", për
Nobeli në Letërsi i jepet kanadezes Alice Munro Shkrimtarja kanadezez, Alice Munro ka fituar çmimin Nobel në Letërsi për vitin 2013. Në njoftimin e Akademisë suedeze aj
Kreu i BFI-së takohet me kryeparlamentarin kanadez Kryetari i Bashkësisë Fetare Islame, Reisul Ulema H. Sulejman ef. Rexhepi është takuar sot me delegacionin e lartë të Pa
Pacolli takohet me ambasadoren e Kanadasë në Zagreb Zv/kryeministëri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, sot priti ambasadoren e Kanadasë në Zagreb
Rrahje masive mes kombëtares kanadeze dhe meksikane (VIDEO) Sherr mes kombëtares së bejsbollit të Kanadasë dhe Meksikës, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të Kampionatit Botëror të
Shania Twain i rikthehet skenës pas 8 vitesh (FOTO-LAJM) Pas tetë vitesh shkëputje nga skena, Shania Twain është rikthyer me një formë të përkryer. Në Caesars Palace të Las Vega
Ngrohja globale, po rilindin pyjet e hershme Ngrohja globale nuk është vetëm një togfjalësh dhe këtë e vërteton studimi i fundit i shkencëtarëve kanadezë të cilët vu
Kreu i SHISH, 60 mijë $ nga pensioni kanadez Drejtori i sapodekretuar i Shërbimit Informativ të Shtetit, Visho Ajazi Lika rezulton të ketë vendosur një pasuri të kon
Pasuria e deklaruar nga kreu i ri i SHIK-ut Drejtori i ri i Shërbimit Informativ të Shtetit, Visho Ajazi Lika rezulton të ketë vendosur një pasuri të konsiderueshme
Arrestohet "kanibali" kanadez Magnotta, që tani njihet me nofkën ‘psikopati kanadez’, ishte në kërkim për vrasjen horror të një studenti në Montreal.
Keni parë zjarrëfikëse më të vogël se kjo? (VIDEO) Një zjarrëfikëse me të tilla përmasa do të bënte shumë punë në lagjet e qyteteve të Shqipërisë, rrugët e të cilave ngush
SHBA mbyt anijen japoneze Një Peshkarexha japoneze pa ekuipazh që ishte shfaqur pranë brigjeve të Alaskës është qëëlluar nga roja Bregdetare e Sht
Tragjedi në sport, vdes skiatori (VIDEO) Tragjedi në botën e sporteve dimërore. Skiatori kanadez i “skicross freestyle”, sport ekstrem dimëror, Nick Zoricic, gje
Kjo është lojë apo vetëvrasje?! (VIDEO) Një rrymë e rrezikshme është popullarizuar në Kanada. Bëhet fjalë për sërfin me kolltuk. Të rinjtë avanturier lidhin pas
Boksieri kanadez knock-out vetvetes (VIDEO) Ky boksier ka arrit atë që rrallë kush mund të arrinte ta mendonte për ta bërë. Bëhet fjalë për boksieri kanadez Den