999 rezultate për

kanadez

Kërcënim për sulm: Evakuohen shkollat kanadeze Të gjitha shkollat në ishullin kanadez “Prince Edward” janë evakuuar për shkak të një kërcënimi të mundshëm, njofton pol
Ishulli kanadez ofron punë dhe tokë për këdo që dëshiron të jetojë aty Dyqani vendas “Farmer’s Daughter” në fshatin Whycocomagh, ishullin kanadez të Cape Breton, ka ndërmarrë një eksperiment
Ja çfarë thotë personi që u burgos për mashtrimin me vizat kanadeze Klevis Rreshka, personi i cili u burgos si i përfshirë në skandalin e kompanisë Ande-Lm, e cila kishte mashtruar njerëz
Gjendje e jashtëzakonshme në qytetin kanadez pas zjarrit të madh (FOTO LAJM) Një zjarr i madh që ka përfshirë një qytet të naftës në Kanada, i ka detyruar autoritetet t’i evakuojnë 80 mijë banorë d
Zjarr masiv në qytetin kanadez, evakuohen mijëra persona Një zjarr kolosal, një “mur gjigand zjarri” siç është përshkruar nga mediat, detyroi autoritetet kanadeze që të evakuojn
Mashtrimi me vizat kanadeze/ Ja kush është një nga bashkëpunëtoret Vetëm dy ditë pasi ishin shpallur në kërkim për mashtrim financiar në shuma të mëdha monetare, Luli Makashi dhe vajza e
Ahmeti dhe ambasadori kanadez në Kroaci flasin për situatën në Kosovë Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, sot priti në takim Ambasadorin e Kanadasë në Kroaci, Daaniel Maksymiuk.
Qyteti kanadez ngjyrë rozë (FOTO LAJM) Qyteti kanadez i Iqault, kryeqendra e ishullit Baffin, është mbështjellë nga një dritë e pazakontë ngjyrë rozë. Fotot e
Kori kanadez i pret refugjatët sirianë me kengën dedikuar Profetit Muhammed (VIDEO) Nje video e postuar ne rrjetet sociale tregon nje kor me studente kanadeze, te cilet kendojne ne arabisht per ti uruar m
Shqiptarja e Kosovës që i bëri kanadezët ta ndryshojnë mendjen për refugjatët Kosovarja Elbonita Kozhani, e cila gjatë luftës emigroi me familje në Kanada, ka ndarë me opinionin përvojën e saj, duke
Kanadezi që thyen rekordin e fluturimit në ujë (VIDEO) Catalin Alexandru Duru kanadezi, i cili thyen rekord e Guinness për kohën më të gjatë të kaluar me hoverbord mbi ujë.
Apple synon BlackBerry Sipas disa informacioneve të dala rezulton se Apple synon që të blejë kompaninë BlackBerry. Kohët e fundit duket se komp
Meta fton investitorët kanadezë në Shqipëri Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Grupit të Miqësisë Kanada-Shqipëri në Parlamentin e Kanadasë, Leon
Dibrani Dilly Duka dopietë në Champions-in amerikan (VIDEO) Futbollisti me origjinë shqiptare, Dilly Duka afron skuadrën kanadeze të Montreal Impact me fazën gjysmëfinale të Champi
Ditëlindja e CR7-ës, ja gafa e televizionit kanadez (FOTO) Televizioni kanadez "Breakfast Television" ka marrë famë në të gjithë botën për shkak të një gafe të bërë ditën e djeshm
Shkrirja e akujve, arinjtë polarë lëvizin drejt ishujve kanadezë Shkrirja e akujve në Arktik ka bërë që arinjtë polarë dalëngadalë të lëvizin drejt ishujve që ndodhen në veri të Kanadas
Hockey, shqiptari shpallet kampion Bote (FOTO LAJM) Shqiptari Max Domi ka udhëhequr Kanadanë drejt triumfit në Kampionatin Botëror të hokejit në akull për të rinj, teksa mp
Ja si përfundon një islamofob në Kanada (VIDEO) Sulmi terrorist i ndërmarrë në godinën e parlamentit kanadez në Otaua tronditi opinionin publik kanadez, por jo vlerat e
Sulm i armatosur në parlamentin kanadez (VIDEO) Një person i armatosur ka qëlluar një ushtar kanadez në Otava dhe pastaj ka marrë drejtimin drejt ndërtesës së parlament
Shqipëria nis avionin e dytë me armë drejtë Irakut Një dërgesë e dytë me armatime për ushtrinë e Irakut është nisur një ditë më parë nga aeroporti i Rinasit. Lajmi bëhet i