999 rezultate për

kanada

Kapen në Rinas nënë e bijë që mashtruan me vizat Një 28-vjeçare dhe e ëma e saj 52-vjeç, të cilat morën jehonë për shkak të mashtrimit me vizat, tashmë janë kapur. S
Prokuroria zbardh skemën e plotë për mashtrimin me vizat në Kanada Update-Në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Tiranë, është regjistruar procedimi penal për veprën penale të “Mashtrimi” me p
Skema e mashtrimit me vizat/Rreshka: Agjencinë e bleva për 1 euro Detaje të reja janë zbuluar nga skema mashtruese e ngritur në ish bllok. Gjatë rrëfimit të tij për hetuesit e policisë s
Në kërkim gruaja e ish drejtorit të policisë, mashtronte me viza për në Kanada Plot 30 persona janë mashtruar nga një grua, e cila tashmë është shpallur në kërkim, teksa u premtonte viza për në Kanad
Ja sa emigrantë do të presë Kanadaja këtë vit Qeveria e Kanadasë planifikon të presë deri në 300,000 banorë të rinj të përhershëm këtë vit, niveli më i lartë i projek
Kapet peshku "alien" në Kanada (VIDEO) Në brigjet e Kanadasë është kapur një krijesë e çuditshme, e cila në pjesën e pasme ka gjëmba, hundën të gjatë, si shpat
Lumenj gjarpërinjsh në Kanada (VIDEO) Zonat e egra të Manitoba-s, në Kanada, çdo pranverë transformohen në lumenj të rrëshqitshëm, të formuar nga mijëra gjar
Sulm i armatosur në një shkollë në Kanada, 4 të vrarë Të paktën 4 persona kanë mbetur të vrarë ndërsa dy të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë në një shkollë në Saska
E vërteta e fotos së Lutfi Hazirit në Kanada Kryetari i Gjilanit, Lutfi Haziri, rishtazi qëndroi në Kanada, duke e bërë publike edhe një fotografi, ku shihej një bil
Misteri i shpellës së akullit në Kanada (FOTO LAJM) Bota është e mbushur me mistere nga më të ndryshmet e tillë është dhe kjo shpellë gjigande që ndodhet në Kanada. Ajo ndo
Qeveritarët tanë duan Jaguar, por ja si lëviz kryeministri i ri i Kanadasë (VIDEO) Në një kohë kur në Shqipëri ka plasur debati në lidhje me makinat Jaguar që kërkon të marrë qeveria kryeministri i ri i
Ja si merren lulet e varresave ne Kanada (VIDEO) Vjedhja e herëpashershme e lumleve në varresat e Ontarios në Kanada, kishin bërë që roja Marg Allerston-Medeiros të vend
Polici rep performancë argëtuese për kalimtarët (VIDEO) Ky është një ofecer policie, i cili duket se ka zgjedhur një mënyrë ndryshe për të përshëndetur kalimtarët. Oficeri me m
Shala stërvitje speciale në Kanada për rikuperimin (FOTO LAJM) Herolind Shala ende nuk është rikuperuar nga dëmtimi, që e la jashtë fushave nga Sparta e Pragës. Mesfushori i kombëtare
8 vite burg shqiptarit skizofren që masakroi kunatën në Kanada Pas katër vitesh ku një shqiptar vrau kunatën në Kanada, drejtësia e këtij vendi e ka dënuar me 8 vite burg. Autori i ci
Shqiponja dykrerëshe edhe në Kanada (FOTO) Simbolet tona gjejnë përkrahje edhe në Kanada, duke ta shtuar edhe më tej krenarinë për vendin tënd. Shqiponjat flu
Dërgonin njerëz në SHBA e Kanada, “arrest me burg” për 5 persona Pesë persona janë vënë në pranga, pasi krijonin kushtet që të lëviznin me dokumenta false nga Shqipëria drejt Shteteve t
Një avion në Kanada rrëshqet nga pista e fluturimit Një avion i kompanisë ajrore kanadeze Air Canada i tipit Airbus A320, ka rrëshqitur nga pista e fluturimit duke shkaktua
Meta fton investitorët kanadezë në Shqipëri Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetarin e Grupit të Miqësisë Kanada-Shqipëri në Parlamentin e Kanadasë, Leon
Kanada, shfaqet sëmundja e “lopës së çmendur” Shteti kanadez ka bërë me dije se është zbuluar një rast i sëmundjes së lopës së çmendur në provincën Alberta. Agjenc