999 rezultate për

kanada

Kanadaja i hap dyert refugjatëve që u përzunë nga Trump (FOTO LAJM) Kryeministri i Kanadasë, Justin Trudeau, u ka hapur dyert refugjatëve që do të refuzohen nga SHBA-të. Trudeau ka reg
Bora dhe acari shkakton kaos në qarkullim, përplasen 100 automjete në Kanada (VIDEO) Vala e të ftohtit polar ka përfshirë pothuajse gjithë globin. Në rrugët në Torontos si pasoje e ngricës në rrugë ka
Kanada / Bora shkakton kaos në trafik, ja pëmomenti i përplasjes së 100 automjeteve (VIDEO) Dëbora e dendur dhe rrugët e ngrira kanë shkaktuar kaos në rrugët e Kanadasë. Temperaturat kanë shkuar në -26 gradë
Ambasadori amerikan në Kanada i përgjigjet kërkesës së Trump, jep dorëheqjen Pasi presidenti i zgjedhur i SHA-ve, Donald Trump deklaroi se kërkon që të gjithë ambasadorët e emëruar nga Obama të jap
Kanadaja kërkon 300 mijë emigrantë. Ja kushtet që duhen plotësuar Në vitin 2017,Kanadaja do të hapë dyert dhe do të pranojë 300 mijë emigrantë. Qeveria tha se baza e pranimeve do të j
Shmangin tragjedinë, autoritetet arrestojnë pilotin e dehur në Kanada Një pilot kanadez është arrestuar nga autoritetet për shkak se ka tentuar të drejtojë avionin "boing 737" të kompanisë "
Dëshira e jashtëzakonshme e 12-vjeçarit shqiptar në Kanada: Ja çfarë dua të bëhem Kur prindërit e tij u shpërngulën në Kanada, në vitin 1999 Roni Krasniqi nuk kishte lindur ende. Por, 12-vjeçari që jeto
DOSJA/ Ja kush është shqiptari i vrarë me plumb në kokë në Kanada Një 46 vjeçar u ekzekutua dy ditë më parë në Kanada, por ai nuk ishte një emër i panjohur për policinë. Shqiptari Ardian
Kanadaja paguan me rrogë edhe qytetarët që nuk punojnë Kanadaja po eksperimenton një projekt pilot në provincën Prince Edward Island, një rajon i vogël kanadez, për të ardhura
Shqiptari ekzekutohet me tre plumba në kokë në Kanada (VIDEO) Një shqiptar me një të shkuar kriminale i kanë bërë atentat në Kanada. Policia ka informuar se Ardian Kaloshi është ekze
Kryeministri kanadez shpërthen në lot pasi ribashkohet me refugjatin sirian (VIDEO) Justin Trudeau kryeministri i Kanadasë është një ndër njerëzit e pushtetit të cilët vërtet vlejnë për t’u marrë shembull
Kryeministri kanadez shpërthen në lot përballë refugjatëve sirianë (VIDEO) Kryeministri kanadez Justin Trudeau ka shpërthyer në lot teksa ka biseduar me disa refugjatë nga Siria, të cilëve ai iu
Kanada / Njihuni me prezantuesen e parë me shami në një televizion të madh (VIDEO) Reporteres Ginella Massa, 29-vjeç, i ishte kërkuar që të zëvendësojë prezantuesen e televizionit të Torontos "CityNews",
Çfarë po ndodh? / Amerikanët duan t'ia mbathin, bllokojnë faqen e Kanadasë Faqja zyrtare e kanadasë për emigracion është bllokuar për shkak të numrit të madh të aplikuesve nga SHBA, ende pa u mbu
Bie faqja e emigracionit të Kanadasë sapo Trump filloi të kryesonte Shumë amerikanë ndoshta e kishin menduar seriozisht, kur kërcënonin se do të shpërngulen në Kanada nëse kandidati republ
Kanada, zhytësi gjen rastësisht një bombë bërthamore (FOTO LAJM) Një zhytës profesional Sean Smyrichinsky, ka zbuluar një bombë bërthamore të humbur në brigjet e British Columbia pranë
Profesionet më të kërkuara në Kanada. Kriteret dhe kush mund të aplikojë Qeveria kanadeze ka lajmëruar se do të pranojnë rreth 300 mijë emigrant gjatë vitit të ardhshëm duke shpallur edhe profe
Kanadaja pranon 300 000 emigrantë. Ja adresa ku mund të aplikoni Kanadaja ka vendosur të pranojë mijëra emigrant nga vende të ndryshme të botes me qëllim thithjen e krahut të kualifikua
Kanadaja pranon 300 mijë emigrantë, aplikojnë edhe shqiptarët Kanadaja ka vendosur të realizojë ëndrrën e shumë emigrantëve. Rreth 300 mijë emigrantë do të mund të punojnë në Ka
Ja si u vra me thikë në Kanada djali 15-vjeçar i aktorit shqiptar Një ngjarje tronditese ka ndodhur në familjen e aktorit shqiptar Shkëlqim Daja, i njohur për disa intepretime në filmat