999 rezultate për

kanada

Kusari-Lila përfaqëson Kosovën në Kongresin Metropolis në Kanada Kryetarja e komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, po merr pjesë në Kongresin e XII botëror -Metropolis, i cili po mba
Kanadaj forcon ushtrinë, rrit shpenzimet ushtarake me 73 për qind Ministri i Mbrojtjes i Kanadasë, Harjit Sajja, tha se vendi i tij do të rrisë shpenzimet ushtarake për 73 përqind. Nj
Zonja e parë e Kanadasë ia kalon Melania Trump, gjatë takimit me Papën Bashkëshortja e kryeministrit kanadez Justin Truedau, Sophie, ka takuar papën duke respektuar kodin e veshjes, por pa ve
Mënyra e veçantë se si kryeministri kanadez uron myslimanët për Ramazan (VIDEO) Kryeministri kanadez, Justin Trudeau uroi besimtarët myslimanët që jetojnë në atë shtet, por edhe në të gjithë botën për
Blerim Dzemaili zyrtarizon të ardhmen në Kanada Blerim Dzemaili është zyrtarisht një lojtar i Montreal Impact. Mesfushori me origjinë nga Tetova ka kompletuar transferi
Jo vetëm Rama, këto çorape i përkasin një njeriu shumë të rendësishëm (FOTO LAJM) Kryeministri i Kanadasë Justin Trudeau spikat shpesh gjatë daljeve të tij në media për sjelljen ndaj qytetarëve, por sid
Pentagoni jep alarmin: Bombarduesit rusë fluturuan pranë Alaskës dhe Kanadasë Zëdhënësi i Pentagonit, Jeff Davis, ka thënë mbrëmë para medieve se aeroplanët luftarakë rusë kanë fluturuar javën e kal
Viza për në Kanada, në gjyq nënë e bijë që mashtruan 360 shqiptarë Nënë e bijë të cilat mashtruan shqiptarët duke u premtuar viza në Kanada, janë dërguar në gjyq. Prokuroi bën me dije se
Gjiganti prej akulli që po mrekullon botën (FOTO LAJM) Banorët e një zone në breg të Oqeanit Atlantik në Kanada nuk u kanë besuar syve për atë që panë kur u zgjuan në mëngjes.
Avionët rus fluturojnë mbi SHBA dhe Kanada (FOTO LAJM) Ekspertët rusë do të kryejnë fluturime vëzhgimi me avionët “ Tu-154M LK-1” mbi Shtetet e Bashkuara dhe Kanada, njoftoi m
Kanadaja zgjat operacionin kundër ISIS-it edhe për tre muaj Kanadaja ka njoftuar se do të zgjasë misionin ushtarak kundër grupit militant Shteti Islamik në Siri dhe Iran, deri më 3
Lajm i keq për maqedonasit e pajisur me pasaporta bullgare, ja pse Qytetarët e Maqedonisë të cilët janë pajisur me pasaporta bullgare, nuk do të mund të udhëtojnë lehtësisht në Kanada.
Kanadaja ndryshon rregullat për emigracionin, ja të gjitha kriteret që duhet të plotësoni Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore për kushtet e emigracionit, duke pranuar për të dytin vit radhazi, 305 mijë em
7 mënyrat më të shpejta dhe më të lira për të emigruar në Kanada (VIDEO) Mënyrat më të thjeshta për të imigruar në Kanada janë të pranueshme për të gjithë njerëzit. Të jeni të pasur, të aftë
"Trumpi" i Kanadasë kërkon të sfidojë kryeministrin Trudeau Një biznesmen i njohur, që është bërë i famshëm në një “reality shoë” amerikan, po tenton të shfrytëzojë valën e ndjenja
Kryeministri i Kanadasë dhe efekti i tij i çuditshëm mbi femrat (FOTO LAJM) Mesa duket asnjë nuk mund t’i shpëtojë sharmit të kryeministrit të Kanadasë. Pas Ivanka Trump dhe Kate Middleton edh
Kanadaja paralajmëron Trumpin për taksat doganore Ministrja kanadeze e Punëve të Jashtme, Chrystia Freeland i bëri të ditur sekretarit amerikan të Shtetit, Rex Tillerson
Autori i sulmit në Kanada admironte Trump, Le Pen e Ushtrinë izraelite Autori i sulmit terrorist në një xhami në Kebek të Kanadasë, ishte person që kishte shprehur simpati ndaj Presidentit am
Vetëdorëzohet një nga të dyshuarit për sulmin në Kanada Është vetëdorëzuar në polici një nga dy autorët e dyshuar për hapjen e zjarrit të dielën në një xhami të Kebekut ku u vr
Sulm terrorist në një xhami në Kanada, gjashtë të vdekur (FOTO & VIDEO) Të paktën gjashtë persona janë vrarë dhe tetë janë plagosur nga të shtënat që kanë ndodhur në një xhami "Quebec Islamic