999 rezultate për

kanada

Presidenti kthehet nga Kanadaja e shkon në Burojë për të pirë çaj Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndarë një moment nga vizita e tij në vendlindje. Këtë vizitë e ka përshkruar s
Thaçi takohet me kryeministrin kanadez Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka takuar Kryeministrin e Kanadasë, Justin Trudeau, në vazhdim të ditë
Kosova dhe Kanadaja së shpejti me marrëveshje për mbrojtjen e Investimeve Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ministri i Kanadasë për Tregti Ndërkombëtare, François-Philippe Ch
Ymeri: Edhe kryeministri i Kanadasë ka ofruar transport për votuesit Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka reaguar për herë të parë ndaj raportimeve se një organizatë jo-qeverita
Kosova në balotazh, Presidenti Thaçi në Kanada Sot mbahet raundi i dytë i zgjedhjeve në Kosovë, mirëpo Presidenti i vendit Hashim Thaçi nuk do të kryej obligimin e tij
Ja çfarë thonë mediat kanadeze për takimin e Thaçit me refugjatët kosovarë Mediat kanadeze i kanë kushtuar rëndësi takimit të presidentit Hashim Thaçi me refugjatët nga Kosova të cilët më 1999 ar
Thaçi flet në Kanada për sigurinë Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka qenë ndër folësit në panelin e ditës së parë të Konferencës Ndërkom
Motrat Koçi përfshihen sërish në një skandal mashtrimi (FOTO LAJM) Disa qytetarë të Tiranës janë mashtruar sipas policisë nga xhaxhai i Greta dhe Eni Koçit pasi iu ishin premtuar viza për
5 mijë euro për viza në Kanada, merret në pyetje Greta Koçi Xhaxhai i motrave Greta dhe Eni Koçi është përfshirë në një mashtrim. Ai akuzohet se në këmbim të 5 mijë eurove premtont
Shqiptari shkon refugjat në Kanada por tani të gjithë flasin për të (VIDEO) Është larguar gjatë luftës së Kosovës, si refugjat, derisa tani është shumë i suksesshëm në Kanada. Ky është Mërgim V
Sulm terrorist në Kanada, pesë të plagosur Katër civilë dhe një polic kanë ngelur të plagosur gjatë mbrëmjes së djeshme në qytetin e Edmonton të Kanadasë, pasi u p
Shqiptari masakrohet për vdekje në Kanada, autori kapet pas disa orësh (VIDEO) Një shqiptar është vrarë brutalisht në Hamilton të Kanadasë ditën e djeshme, teksa është qëlluar disa herë me thikë.
10 vendpushimet më të mira të skive në botë (FOTO LAJM) Dimri po afrohet me shpejtësi, temperaturat do të bëhen më të ftohta dhe ditët më të shkurtra. Pas të gjithave muajt
Objekti misterioz ndriçon qiellin e Kanadasë (VIDEO) Qielli kanadez u ndriçua nga një objekt i çuditshëm mbrëmjen e të hënës kur një dritë e fuqishme u shfaq mbi British Co
Nëse shkoni të jetoni në këtë ishull, shteti do t’ju japë një super rrogë dhe tokë (FOTO LAJM) Cape Breton është një ishull i vogël, i cili ndodhet në Nova Scotia të Kanadasë. Ky ishull i mrekullueshëm, me natyrë
Në pritje të refugjatëve, Kanadaja mobilizon ushtrinë Kanadaja ka mobilizuar ushtrinë për të ngritur kampe me tenda në afërsi të kufirit me Amerikën, ku edhe do të strehohen
Harrojeni Gjermaninë! Kanadaja është vendi më bujar për azilantët Azilkërkuesit janë shtuar në masë nga e gjithë bota, duke iu drejtuar shteteve të sigurta për të siguruar edhe jetën e t
Trudeau: Kanadaja dhe Irlanda duhet të shfrytëzojnë efektin Trump dhe “Brexit” Kryeministri kanadez, Justin Traudeau, ka thënë se vendi i tij dhe Irlanda duhet të shfrytëzojnë mundësinë dhe të jenë t
Xhensila dhe Besi braktisin Meksikën, këtë radhë drejt Kanadasë (VIDEO) Besi dhe Xhensila prej disa ditësh po shijojnë pushimet me njëri tjetrin. Ne fillim ata prekën Amerikën dhe pastaj
Këto janë vendet ku janë meshkujt dhe femrat më seksi në botë Një anketë e një agjensie turistike, synonte të pyeste klientët e saj meshkuj dhe femra, se nga cili shtet janë partner