999 rezultate për

kanada

Zbulohet skema, si futeshin ilegalisht shqiptarët në SHBA, Kanada dhe Angli Policia ka bërë publike skemën e trafikut të klandestinëve nga Shqipëria për në SHBA, Kanada apo Angli nga një grup prej
Zbulohet tradhtari që rrezikoi super-aksionin e pasaportave false, është një polic Një oficer policie ka dekonspiruar operacionin e koduar “One if-by land”, që çoi në goditjen e 7 grupeve kriminale që bë
Kaluan 1 mijë shqiptarë në SHBA, zbardhet skema që ndiqej dhe sa paguhej Policia e Shtetit ka zbardhur detaje nga operacioni i madh, finalizuar me 31 të arrestuar dhe 12 në kerkim për trafik të
20 mijë euro pasaporta për në SHBA, del skema e trafikimit të njerëzve Janë zbardhur detaje të reja nga rrjeti krimiminal që trafikonte njerëz nga Shqipëria për në SHBA dhe Kanada. Ditën e
Viza false për në Angli dhe Kanada, gjykata merr vendimin për 8 të arrestuarit 16 persona janë arrestuar ditën e sotme nga Polica e Fierit në bashkëpunim me shumë institucione të tjera. Sipas njof
Kanadaja lehtëson emigrimin për shqiptarët, risitë që duhet t'i dini Shumë shpejt Shqipëria dhe Kanadaja do të firmosin njohjen e pensioneve për vitet e punës që shqiptarët kryejnë në atë s
Mjekët kanadez protestojnë kundër rritjes së pagave Më shumë se 700 mjekë e infermierë në Kebek të Kanadasë kanë firmosur një letër të hapur, përmes të cilës kundërshtojnë
Në Kanada hapet "shtëpia e shqiptarit", një mundësi e artë për shqiptarët Shqiptarët në Kanada kanë në projektin e tyre ndërtimin e “Shtëpisë së Shqiptarit”, e cila do t’u kushtohet aktiviteteve
Tmerr dhe mister, kjo është zhurma që vjen nga një mal i Kanadasë (VIDEO) A keni dëgjuar ndonjëherë tinguj nga pyjet? Me gjithë kaosin në botën rreth, ka diçka të vërtetë të frikshme në këtë
Taksisti shqiptar kthehet në manjak seksual në Kanada Një taksist kosovar është shpallur fajtor në Kanada për sulm seksual ndaj dy pasagjereve të tij. Gjykatësja e Gjykatë
Shqiptarët braktisin Greqinë, ikin 100 mijë emigrantë Pakësohet me rreth 100.000 numri i emigrantëve shqiptarë në Greqi. Vendi fqinj nuk përbën më një nga objektivat për
Kanadezët e përballojnë jetën në një nivel të ndryshëm nga ne (FOTO LAJM) Kur përmendim Kanadën, ne zakonisht mendojmë për motin e ftohtë. Dhe kjo përshtypje është e saktë, pasi ka mjaft borë në
Çmendet çifti i sapomartuar, bën fotografitë e dasmës mes të ftohtit polar (FOTO LAJM) Një çift i martuar kohët e fundit bëri disa fotografi romantike në Kanada dhe as moti i ftohtë nuk mundi t'i ndalonte.
Dritaret po thyhen në Amerikë dhe Kanada nga i ftohti (FOTO LAJM) I ftohti i Arktikut është kaq i rëndë në Kanada sa vetëm ata mbi moshën 24 vjeç kanë përjetuar ndonjëherë këtë dimër të
Temperatura ekstreme në SHBA dhe Kanada, ngrin Niagara (FOTO LAJM) Kanadezët dhe amerikanët do të kenë një Vit të Ri tepër të ftohtë këtë vit, si rrallë më parë. Temperaturat janë ulur
I ftohti ekstrem mbërthen Kanadanë, shihni si ngrin uji i nxehtë në sekondë (VIDEO) Moti i ftohtë ka mbërthyer Kanadanë dhe pritet që situata të vazhdojë të jetë e rënduar edhe për Vitin e Ri. Parashik
Trudeau i del kundër Trump-it, Kanadaja mban ambasadën në Tel Aviv Kryeministri kanadez, Justin Trudeau ka theksuar sot se ambasada e Kanadasë në Izrael do të qëndrojë në Tel Aviv, duke t
SHBA ia mbyll gojën Rusisë për Kosovën Ambasada Ruse në Kanada ka reaguar pas vizitës se presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në Kanada, me një njoftim ku thuhe
Zbulohet shpella e rrallë 15 mijë vjeçare në Kanada ë qytetin Montreal të Kandasë është gjetur shpella 15 mijë nën tokë për të cilën thuhet se i përket epokës së akullnajav
Kanadaja i premton Kosovës përkrahje për transformimin e FSK-së Presidenti i shtetit, Hashim Thaçi e ka quajtur shumë të rëndësishme vizitën e tij në Kanada. Ndër tjera, Presidenti