999 rezultate për

kanada

Zhgënjen "lali Eri" i Kanadasë, akuzohet për ngacmim seksual I cilësuar shpesh si kryeministri më i bukur në botë, Justin Trudeau, është përfshirë së fundmi në një skandal. Media
"Të gjej punë në Kanada", arrestohen dy mashtruesit në Tiranë Policia e Tiranës ka cvënë në pranga dy persona. Të arrestuarit akuzohen për shpërdorim detyre dhe mashtrim. Mëso
80 mijë dollarë pagë, Kanadaja kërkon 48 mijë shoferë kamioni Kanadaja ofron të ardhura prej 80.000 dollarë kanadezë (rreth 51.457 euro) në vit, por edhe përkundër kësaj oferte, ata
Pakujdesia e prindit i kushton jetën një fëmije në Kanada Prindërit duhet të jenë shumë të kujdesshëm më fëmijët e tyre pasi një pakujdesi e vogël mund të kthehet në një tragjedi
Kanadaja legalizon kanabisin Parlamenti i Kanadasë i dha “dritën jeshile” ligjit që lejon përdorimin rekreativ të marijuanës, duke e bërë të dytin ve
Nga shtatori mund të pini lirshëm hashash në Kanada Parlamenti i Kanadasë ka miratuar ligjin që legalizon marijuanën në të gjithë vendin. Akti Kanabis kaloi me 52 vota p
Sebastian Vettel triumfon në Çmimin e Madh të Kanadasë Sebastian Vettel, arriti të triumfonte duke fituar Çmimin e Madh të Kanadasë. Gjermani e nisi garën nga pole position dh
Lufta tregtare, tmerrohen kanadezët: Shurupi i panjës importohet nga SHBA? Qeveria kanadeze ka nisur zbatimin e masave shpaguese ndaj tarifave të reja amerikane, e në luftën tregtare mes dy vende
Tha se lekët ia kishte dhënë e motra, gjyqtari apelon vendimin Anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo është shkarkuar pak kohë më parë nga KPK-ja, pak ditë pas seacës ku u diskutu
Pacolli zihet me Ambasadën e Kosovës në Kanada, dënimi që u ka dhënë Një kontest që ndërlidhej me pozitën e asistentes administrative ka bërë që Ministria e Punëve të Jashtme ta ndëshkojë g
Pacolli merr pjesë në një konferencë islamike, përpiqet ta anëtarësojë Kosovën si vëzhguese Ka nisur punimet në Daka, kryeqytetin e Bangladeshit, Konferenca e 45-të e ministrave të jashtëm të vendeve të Organizat
Dënohet taksisti shqiptar që ngacmonte femrat në Kanada, disa ngjarje Një ish shofer taksie që sulmoi seksualisht pasagjerët femra gjatë dy vjetëve në detyrë, u dënua me burgim edhe për 22 m
Kanada, kamioni godet këmbësorët, ka viktima (VIDEO) Një kamion i bardhë u përplas me këmbësorë të shumtë në një rrugë të zënë në veri të Torontos, Kanada, tha Policia e Tor
Premtonte viza kanadeze, padi penale për një 36-vjeçar nga Prilepi Zyra e jashtme kundër krimit në Prilep, ka ngritur padi penale kundër D.M.(36) nga Prilepi për shkak të ekzistimit të dy
Prokuroria ka gati 20 fletëporosi për SHBA-në, Anglinë e Kanadanë për klandestinët Prokuroria për Krimet e Rënda ka hartuar 20 fletëporosi drejtuar vendeve të Bashkimit Europian si Angli, Francë, dhe dre
Kapet "peshku" i parë, Vettingu shkarkon gjyqtarin e njohur Shkarkohet nga detyra anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo. Vendimi është shpallur ditën e sotme nga KPK-ja, pa
Adoleshentja humbi jetën, Kanadaja kufizon pijet energjike me alkool Kanadaja do të kufizojë shitjen e pijeve energjike me përmbajtje alkooli pas vdekjes së një adoleshenteje e cila piu dis
Si mund të pajisen kosovarët me viza pune kanadeze? Daniel Maksymiuk, ambasador i Kanadasë në Kroaci dhe njëherësh jorezident për Kosovën, gjatë një interviste për gazetën
Pensionet, Hado: Së shpejti marrëveshje edhe me Kanadanë Përveç Greqisë dhe Italisë së shpejti do të ketë një marrëveshje edhe me Kanadanë për çështjen e pensioneve. Këtë gjë e
25 mijë euro për një vizë drejt Anglisë e Kanadasë, gjykata lë në burg 39 persona Grupi kriminal me 39 anëtarë në disa qytete, të cilët falsifikonin dokumente të paligjshme për në SHBA, Kanada dhe Angl