999 rezultate për

kampione

Robert Lewandowski barazon rekordin e Ronaldos në Champions Robert Lewandowski ka barazuar rekordin e Ronaldos në Champions League. Pas golit të shënuar për Bayern Munichun në f
Guardiola me lëvdata për Realin para ndeshjes në Champions Vetwm pak ditw para ndeshjes sw parw nw Champions mes Realit dhe Manchester City-t, Pep Guardiola nuk i ka kursyer lwvda
Formacionet zyrtare, Tottenham-Leipzig (FOTO LAJM) Tottenhami i Jose Mourinhos do të presë në shtëpi në 21:00 gjermanët e Leipzig në ndeshjen e parë të 1/16 e Ligës së Kam
Festa nuk ndalet te Atletico, lojtarët festojnë edhe gjatë stërvitjes (VIDEO) Lumturia e mbrëmshme shkaku i fitores kundër Liverpoolit nuk është larguar ende nga zemrat e mendjet e lojtarëve të Atle
"Vrastari" Haaland vendos rekord në Champions Borussia e Dortmund fitoi me rezultatin 2-1 ndeshjen e parë përballë PSG e vlefshme për 1/8 e Champions. Heroi i mbrë
Haland i vetëm me dopietë mund PSG (VIDEO) Një Haland në superformë mposht i vetëm PSG. Verdhezinjtë kanë befasuar francezët duke i mposhtur 2-1 falë dopietës
Mjafton Saul, Atl Madrid "fundos" kampionët e Europës (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i Saul që në minutën e 4 që Atl Madrid të triumfojë 1-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të 1/16,
Capello ironizon Juventusin: Nuk luajnë me ritëm në Champions Ish-trajneri i njohur italian Fabio Kapelo beson se Juventusi nuk e ka ritmin e duhur për të luajtur dhe fituar Ligën e
Pas Izmir Smajlajt edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani Ditën e djeshme atleti, Izmir Smajlaj u shpall kampion Ballkani në kërvim së gjati por flamurin shqiptar e ka ngjitur në
Ndeshjet në Champions, Mourinho "shpërthen" ndaj Premier Legue: Nuk i intereson Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho ka kritikuar Premier Leaguen për orarin e ndeshjeve para ndeshjeve në Champions Leag
Garë e fortë për Champions pas përjashtimit të Man City (FOTO LAJM) Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme dhe është gjobitur me 30 milionë euro,
Ish-portieri i Realit lë nam në kategorinë e dytë (VIDEO) Ish-portieri i Real Madridit Kiko Kasija gaboi rëndë në ndeshjen e kategorisë së dytë të futbollit anglez (Championship)
Juventusi tenton sërish Guardiolan Mauricio Sarri nuk po arrin të bindë drejtuesit e Juventusit të cilët po tentojnë përsëri të bindin trajnerin e Manchest
Mourinho kapet "mat" në "Alianz Arena", për çfarë ka ardhur Special One? Bayern Munchen dhe RB Leipzig po luajnë derbin e Bundesligës. Special One është duke e ndjekur këtë ndeshje në Ali
Guardiola i paraprin një dështimi të mundshëm: S’është fundi i botës nëse s’e fitoj Ligën e Kampionëve Pep Guardiola ka folur rreth rëndësisë së Ligës së Kampionëve, duke insistuar se nuk është fundi i botës nëse nuk e sjel
Guardiola do ta quajë veten dështak nëse nuk fiton këtë trofe me City-n Trajneri i Manchester City-t, Pep Gaurdiola do ta quante veten dwshtak nwse nuk do ta fiutonte Championsin me "citizens"
Plas te Partizani, drejtuesit marin këtë vendim për lojtarët Partizani është duke kaluar një momente tepër të vështirë, teksa kjo gjë u pa edhe në sfidën e djeshme ndaj Besëlidhjas
Mane i "etur" për sukses, karikon Liverpoolin: Do sakrifikojmë deri kur të sigurojmë trofetë Sadio Mane dëshiron ta shtojë edhe një medalje të artë të Premierligës dhe një të Ligës së Kampionëve në koleksionin e t
Mbappe me objektiva, synon tripletën këtë sezon me PSG-në Sulmuesi francez ia ka vënë vetës disa objektiva këtë vit kalendarit, duke synuar tre trofe me PSG Ylli i Paris Saint
ZYRTARE/ Amir Rrahmani firmos me nënkampionët e Serie A Amir Rrahmani edhe zyrtarisht është futbollist i Napolit. Mbrojtësi kosovar ka nënshkruar kontratën me nënkampionët e