999 rezultate për

kampione

"Juvja kampione prej historisë", Arrigo Saki: Maldini të qëndrojë me dinjitet Arrigo Saki kundër titullit në tavolinë, por edhe kundër rinisjes së Serisë A me rreziqe. Ish-trajneri kuqezi është rrëf
RFEF anulon kampionatin, Barcelona shpallet kampione Federata Spanjolle e Futbollit ka shpallur Barcelona Femeni si kampione të këtij sezoni. Ky vendim erdhi pasi kampion
15 vite nga finalja dramatike e Stambollit, Carragher: Milan ishte skuadra më e mirë në fushë Një nga finalet e Ligës së Kampionëve që nuk do të harrohet kurrë është ajo e vitit 2005, mes Milan dhe Liverpool. Ri
Rrëfimi i Lukakut: Kam ende inate me Villas Boas, nuk e preka trofeun e fituar të Ligës së Kampioneve me Chelsean Romelu Lukaku e ka pranuar se nuk do ta falë kurrë Andre Villas-Boas, i cili e kishte lënë jashtë skuadrës së Ligës së K
Joao Felix: Fitimi i Ligës së Kampioneve është ëndrra ime Joao Felix ka zbuluar ambiciet e tij në Ligën e Kampioneve. 20-vjeçari tashmë ka fituar si profesionist titullin në
Champions me format "express", vetëm nga një ndeshje dhe finalja e madhe me katër klube në Stamboll Liga e Kampionëve pritet të kthehet nga 8 gushti në një format ‘express’ në mënyrë që të përfundojë garën sa më shpejtë
Kina pranon mashtrimin, shkatërroi kampionet e para të koronavirusit Kina ka pranuar se shkatërroi disa kampione të Koronavirusit në fazat e hershme të shpërthimit të tij, por kundërshtoi p
Deklaratë dashurie nga Eto'o: Do të vdes si interist Ikona kamerunase e futbollit, Eto’o, ka skuadrën e Inter në zemrën e tij, përkundër se pjesën më të mirë të karrierës e
Kur vendos UEFA? UEFA vendos më 27 maj për kthimin e Ligës së Kampionëve E përditshmja spanjolle Marca raporton se Liga e Kampionëve
Yjet që nuk e kanë fituar Ligën e Kampioneve Ronaldo, Totti e Nedved, janë disa nga lojtarët që nuk e kanë fituar kurrë Ligën e Kampionëve. Ndërsa ky trofe vazh
Kluivert optimist: Do të luftojmë për një vend në Champions Ylli i skuadrës romake, Justin Kluivert, ka folur lidhur me synimet e skuadrës së tij për pjesën e mbetur të sezonit.
7 maj 1986 kur Steaua e Bukureshtit mundte Barcelonën në finalen e Kupës së Kampioneve (VIDEO) Si sot para 34 vitesh në stadiumin “Ramon Sançez Piszhuan” të Sevijas, Steaua e Bukureshtit fitonte trofeun prestigjioz
Në vitin 2002 Bayer Leverkusen humbi 3 finale brenda 9 ditëve Në vitin 2002 Bayer Leverkuseni ishte njëra prej skuadrave më të mira në Evropë. Klubi gjerman kishte qenë në garë pë
Mësohet data për rinisjen e Champions League ​UEFA është e vendosur që pavarësisht situatës, t’i qojë deri në fund Champions Leaguen dhe Europa Leaguen. Sip
Objektivi kryesor i Reali, Mbappe drejt rinovimit me PSG-në Kylian Mbappe mund të qëndrojë te Paris Saint Germain. Media prestigjioze e futbollit europian, “L’Equipe”, raporton së
Haaland thyen heshtjen dhe flet pas talljes që i bëri Neymari dhe lojtarët e PSG-së Erling Haaland është kthyer të flasë për talljen që ia bënë Neymar dhe bashkëlojtarët e tij gjatë një ndeshje të Ligës s
Llogaritja sipas modelit francez: Ja verdiktet e Serie A, Milani jashtë Europës, Juve fiton titullin Franca ka vendosur ta mbyllë këtu sezonin futbollistik prej pandemisë së “Coronavirus”, teksa federata e futbollit të kë
PSG-ja shpallet kampione e Francës Sezoni në dy ligat më të mira të Francës u kërkua të ndalohej të martën, por L’Equipe tani raporton se PSG ka fituar tit
Al Khelaifi: PSG do të luajë jashtë vendit në Ligën e Kampioneve Presidenti i Paris Saint-Germain, Nasser Al Khelaifi, paralajmëron se klubi që ai drejton do të luajë në Ligën e Kampion
Pas Ligue 1 a do të anulohet edhe Champions? UEFA po përballet me një situatë të pakëndshme për përfundimin e Ligës së Kampionëve pasi futbolli në Francë është anulu