999 rezultate për

kampione

Shorti i Ligës së Kampionëve, si asnjëherë më parë çerekfinalet luhen me nga një ndeshje (VIDEO) Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka hedhur shortin për ndeshjet çerekfinale në Ligën e Kampionëve. Katër
Tifozë në stadiume në Ligën e Kampionëve? UEFA duket se e ka marrë vendimin Shorti i Ligës së Kampionëve do të zhvillohet ditën e nesërme nga ora 12 e mesditës. Në pritje të këtij momenti të rë
Ku do luhen ndeshjet çerekfinale të kthimit të Ligës së Kampioneve? UEFA ende pa një vendim UEFA ka vendosur se gjysëmfinalet e Ligës së Kampionëve do luhen të gjitha në Portguali pa tifozë. Por janë ende 4 sfida
Sot Man.City - Liverpool, "citizens" do të duartrokasin kampionët e rinj Në fundjavë Liverpooli u shpall kampion i Premierligës pasi që Chelsea mundi Manchester Cityn. E pikërisht ndaj Manch
CHAMPIONS/ UEFA konfirmon datën e hedhjes së shortit për çerekfinalet UEFA konfirmoi të martën se shorti i çerekfinaleve, gjysmëfinaleve dhe finales të Ligës së Kampionëve do të zhvillohen n
Neymar kërkon me ngulm fitimin e Champions me PSG-në Neymar për të zbritur në fushe duhet të presë Ligën e Kampionëve, me Ligue 1 që ka mbyllur sezonin para kohe, shkaku i C
"Duam të shkojmë në Ligën e Kampioneve", Uzuni: Uroj që Gentian Mezani të shpallet kampion Futbollisti i Shqipërisë Myrto Uzuni deklaroi se 6 klube europiane (4 spanjolle dhe 2 italiane) kanë paraqitur ofertë pë
ZYRTARE/ Caktohen qytetet ku do të luhet finalja e Champions League në 4 vitet e ardhshme Liga e Kampioneve do të rifillojë në datën 7 gusht. Pas mbledhjes së sotme të Komiteti Ekzekutiv të UEFA-s u vendos që k
U shpallën kampionë, kjo është festa e lojtarëve të Bayernit në dhomat e zhveshjes (VIDEO) Bayern Munich shpallet kampion për herë të 8-të radhazi në Bundesligë. Skuadra e Flick fitoi minimalisht 1-0 ndaj Werder
Vendi i finales dhe formati i Champions në vazhdim, ja data kur do vendos zyrtarisht UEFA UEFA do të vendosë javën e ardhshme se si të përfundohet stinori 2019-20 në Ligën e Kampionëve dhe Ligën e Evropës. Këto
Këto janë 3 skuadrat e vetme në Europë që po "luftojnë" në 3 fronte Paris Saint Germain që tashmë është konfirmuar kampion në Ligue 1 pas vendimit për të përfunduar parakohe kampionatin. S
Lajm i madh: Finalja e Champions pritet të luhet me tifozë Një takim vendimtar është caktuar për 17 qershor në të cilin Komiteti Ekzekutiv duhet të zgjidhë të gjitha nyjet në form
Liga e Kampioneve kthehet në problem: Pa datë, pa format, pa vend organizues Finalja e Ligës së Kampionëve është zakonisht një nga ditët që parashikohet më herët dhe vihet në kalendarin e futbollit
Ja kur CAS vendos për fatin e Manchester City Manchester City do të duhet të presë edhe dy muaj për të zbuluar nëse ankesa e tyre kundër pezullimit nga Liga e Kampion
Manchester City duhet të presë edhe dy muaj për vendimin e CAS "Qytetarët" janë ankuar për dënimin dy vjeçar nga UEFA për mos pjesëmarrje në garat evropiane, për shkeljen e rregullave
Jorginho te Juventusi? Agjenti jep detajet e fundit Kampionët e Serisë A Juve raportohet se janë të interesuar të ribashkojnë trajnerin Maurizio Sarri me Jorginho në Torino
Ndeshjet e Ligës së Kampioneve këtë sezon do të vijojnë në Portugali? UEFA dhe ECA janë duke biseduar rreth një plani B për Ligën e KampionEve, një turne me tetë ekipet e mbetura në garë të
Ylli i City-t: Do japim gjithçka për të fituar Championsin Para se futbolli të ndalej, për shkak të pandemisë së koroavrusit, Manchester City kishte arritur një fitore të madhe në
UEFA planifikon të zhvillojë në Gjermani "Final Four" e Ligës së Kampionëve UEFA raportohet se qëndron ende në hipotezën e zhvillimit të “Final Four” për Ligën e Kampionëve, por mund të ndryshojë
Kylian Mbappe zbulon ambicien e tij më të madhe Ylli francez gjatë një interviste dhënë së fundi ka zbuluar ambicionet e tij për të ardhmen. "Një nga ambiciet e mia