999 rezultate për

kampione

Prag-finale, flet Tuchel: E merituam të jemi këtu Nesër me fillim nga ora 21:00, do të zhvillohet finalja e madhe Ligës së Kampionëve ndërmjet Bayernit dhe Paris SG.
Tifozët zgjedhin formacionin më të mirë të të gjitha kohërave në Champions (FOTO LAJM) Liga e Kampionëve është shumë dashur për tifozët e futbollit sepse paraqet lojtarët më të mirë në botë që luftojnë kokë
E BUJSHME/ Zbulohet biseda private me klubin tjetër, Ronaldo largohet nga Juventusi? Juventusi u skualifikua nga Liga e Kampioneve, por megjithatë Kristiano Ronaldo është në Lisbonë ku do të zhvillohet edh
Arbitri i njohur italian do të drejtojë finalen Bayern-PSG (FOTO LAJM) UEFA i ka dhënë gjyqtarit italian Daniele Orsato përgjegjësinë për të gjykuar finalen e Ligës së Kampionëve midis Paris
Leipzig dhe PSG luajnë për finalen historike, formacionet zyrtare Leipzig dhe Paris Saint Germain do të takohen në gjysmëfinalen e parë të Ligës së Kampionëve. Të dyja skuadrat kanë p
CHAMPIONS/ Leipzig - PSG, formacionet e mundshme Leipzig dhe PSG takohen sonte në ndeshjen e parë gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve. PSG takohet sonte me befasinë e
U eliminua nga Lyoni, këto janë fjalët e Pep Guardiolas Humbja kundër Olympique Lyon e ka përshëndetur Manchester Cityn me Ligën e Kampionëve. Lyon shënoi fitore 1:3 kundër
Pas më shumë se dy dekadash, ekipet angleze dhe spanjolle mbeten jashtë gjysmëfinales së Champions Ligue 1 dhe Bundesliga kanë pushtuar Ligën e Kampionëve. Katër skuadrat gjysmëfinaliste vijnë nga dy vende. Dy nga Gj
Përballja e fuqishme Barcelonë-Bayern Munich, formacionet e mundshme Edhe mbrëmja e sotme ka rezervuar një ndeshje të rëndësishme. Do të luhet çerekfinalja tjetër e Ligës së Kampionëve, ndë
Historia e Leipzig, nga Liga e Tretë në gjysmëfinale të Champions Leipzig sonte arriti një fitore historike duke u kualifikuar për herë të parë në histori në gjysmëfinale të Ligës së Kam
Frikë te Barcelona, Messi shfaqet duke çaluar (VIDEO) Ende nuk dihet nëse Lionel Messi do të jetë 100% i gatshëm për përballjen me Bayern Munich në Ligën e Kampionëve. Dis
CHAMPIONS/ RB Leipzig – Atletico Madrid, formacionet e mundshme Ndeshja tjetër çerekfinale e Ligës së Kampionëve, do të zhvillohet në Lisbonë, ku do të përballen Atletico Madridi me RB
Neymar në histori, barazon rekordin e Leo Messit në Champions Neymar e ka shënuar emrin e tij në librat e historisë, pasi luajti një pjesë të rëndësishme në fitoren dramatike 2-1 të
U shpall lojtari i ndeshjes, kjo është deklarata e Neymar Pavarësisht që ishin vetëm pak minuta larg eliminimit nga Liga e Kampionëve nga Atalanta, Neymar përmend se asnjëherë nu
Fund dramatik për skuadrën e tij, Gasperini: Ishim shumë afër, shumë afër Gian Piero Gasperini beson se detajet e vogla e kanë vendosur ndeshjen që skuadra e tij e humbi 2:1 kundër PSG-së. At
Erdhi nga stoli për të shënuar golin e kualifikimit, Choupo-Moting: Ishte një lojë e çmendur Tashmë ka përfunduar takimi ndërmjet Atalantës dhe PSG-së, duel ky në kuadër të çerekfinales në Ligën e Kampionëve. M
CHAMPIONS/ Atalanta - PSG, formacionet zyrtare (FOTO LAJM) Atalanta dhe PSG takohen në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, në një format të ri që fillon sonte në Lisbonë. Shkak
Bayern Munchen në ankth, Davies nuk stërvitet me skuadrën Bayern Munich shqetësohet për mbrojtësin e majtë, Alponso Davies. Në seancën e parafundit të stërvitjeve para ndeshje
ZYRTARE/ Kompletohen çiftet për çerekfinalen e Ligës së Kampionëve (FOTO LAJM) Tashmë janë kompletuar edhe çiftet çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Ky kompeticion do të na dhurojë ndeshje fantas
Barcelona bën detyrën ndaj Napolit, Messi me shokë kualifikohen në çerek-finale (VIDEO) Falë brilancës së Lionel Messi, Barcelona ka arritur të sigurojë kalimin në çerekfinalen e Ligës së Kampionëve. Barce