999 rezultate për

kampione

Dueli CR7-Messi në Champions, statistikat e të gjithë golave të tyre Juventusi dhe Barcelona janë përfshirë në Grupin G të Ligës së Kampionëve për sezonin 2020/2021. Përballja e drejtpër
Ndeshja e historisë, Young Boys-Tirana: Formacioni i mundshëm i kampionëve "bardheblu" (FOTO LAJM) Tirana do të kërkojë të shkruajë historinë mbrëmjen e sotme. Bardheblutë kanë mbërritur në kryeqytetin zviceran Bernë
Ky pritet të jetë grupi "karamele" i Ligës së Kampionëve Sot (e enjte) me fillim nga ora 17:00 tërhiqet shorti për fazën e Ligës së Kampionëve, për sezonin 2020/2021. Skuadra
Ja kur hidhet shorti i Ligës së Kampionëve Vetëm dy muaj pas finales së vitit 2020 të zhvilluar në Lisbonë, edicioni i 66-të i garës më prestigjoze evropiane në ni
PD sulmon Ministren e Shëndetësisë: Je kampione në mashtrim! Eksperti i shëndetësisë Gazment Koduzi i është përgjigjur ministres Manastirliu duke e cilësuar si numrin 2 për mashtrim
Mund të përballet sërish me Crvena Zvezda, Tirana mëson 5 rivalët e parë që mund të përballet në play-off Tirana do të presën datën 18 shtator ku do të mësojnë edhe rivalin e Play-Off. Tirana ka mësuar edhe 5 prej 8 kundër
Klopp e do te Liverpool, "The Reds" tjetër ofertë për Thiago Alcantaran Liverpool nuk heq dorë nga Thiago Alcantara i cili vazhdon të jetë dëshira kryesore në merkato e trajnerit Jurgen Klopp.
Nga lufta në realizimin e ëndrrës për Champions: Historia e Vedat Muriqit shkruar nga Di Marzio Duke parë jetën e tij, mbijetesa në luftën e Kosovës, kthimi në atdhe, nisja e karrierës si futbollist dhe arritja deri
Çfarë do të ndodhte nëse Messi dhe Ronaldo do të luanin me një ekip, disa nga pyetjet e mëdha që marrin përgjigje Shumë pak besojnë se Lionel Messi do të luajë së bashku me Cristiano Ronaldon në Juventus. Por nëse do të ndodhte, si
Fati me Tiranën, kualifikohet direkt në "Play-Off" ku do të përballet me kampionët e Bullgarisë Fati nuk e donte në turin e dytë të "Champions League" atje ku Tirana humbi padrejtësisht ndaj Crevena Zvezdës, megjithë
Formacioni i vitit në Champions League, dominon Bayerni Bayern Munich janë fitues të Ligës së Kampionëve për sezonin 2019/2020. Bavarezët, që patën një sezon të jashtëzakons
Kampionët e Kosovës apelon rastin në CAS, kërkon të rikthehet në Ligën e Kampionëve Drita do të apelojë në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS) përjashtimin nga Liga e Kampionëve pas rregullave të reja të
Mos e humbisni: Lojtarët e Bayern në festë, shikoni veprimin e befasues të Odriozolës (VIDEO) Bayern Munich arriti të dielën që të fitonte trofeun e gjashtë të Ligës së Kampionëve. Bavarezët mposhtën në finale P
Mungon vetëm zyrtarizimi, Ngo bëhet me skuadër te re Pas aventurës pozitive me skuadrën e Tiranës, sulmuesi shtatlartë Majkëll Ngo do të nisë një aventurë të re në kampionat
Përzgjidhet nga UEFA formacioni i sezonit në Champions (FOTO LAJM) Bayern mposhti PSG-në, 1-0 mbrëmjen e djeshme në Lisbonë, Portugali, për të ngritur trofeun e tyre të gjashtë të Ligës s
Zbulohen fitimet monetare të PSG-së dhe Bayernit në Champions Organi drejtues i futbollit në Evropë, UEFA, do të shpërblejë me 19 milionë €, Bayern Munich për fitmin e Ligës së Kamp
Pasojat e humbjes së finales, Neymar uron skuadrën e gabuar (FOTO LAJM) Pikëllimi i humbjes së trofeut prestigjioz të Ligës së Kampioneve duket se e ka shpërqëndruar yllin e PSG-së Neymar.
Fitoi për herë të 6 Championsin, Bayern thyen tabu Suksesi madhështor i Bayernit në Ligën e Kampioneve shënon një tjetër arritje të jashtëzakonshme për kampionët më të rin
CHAMPIONS/ PSG dhe Bayerni sot luajn për trofeun më prestigjoz për klube E diela e 23 gushtit është një ditë e madhe për sportin, në veçanti për futbollin. Në Lisbonë, me fillim nga ora 21:0
Finalja e madhe e Champions, pas Mbappes flet edhe Neymar Neymar ka deklaruar se fitimi i Ligës së Kampionëve është diçka speciale, por triumfi me PSG, do të thotë të krijosh his