999 rezultate për

kampione

Spekulimet për një largim, Zidane: Fjalët më shqetësojnë, dua të qëndroj përgjithmonë Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka mbajtur sot konferencë për shtyp para ndeshjes me Galatasarayin në Ligën e
Nuk po ja del në Champions, Messi: Liga e Kampionëve e veçantë, ama La Liga më e rëndësishme Lionel Messi ka këmbëngulur se për Barcelonën La Liga është më e rëndësishme sesa Liga e Kampionëve, edhe pse e ka pranu
Messit mund t’i ndalohet hyrja në Britaninë e Madhe Lionel Messi mund të mos ketë shansin më që të luajë në Angli në kuadër të Ligës së Kampioneve, shkaku i akuzave për eva
Jesus mohon zërat për një kalim të mundshën te Bayern Munchen "Gënjeshtër", kështu e ka quajtur ylli i Manchester City thashethemet për një kalim të tij në Bayern Munich Brazilian
Chelsea siguron fitore jetike në Francë (VIDEO) Pas humbjes befasuese nga Valencia në Stamford Bridge në ndeshjen e parë të Ligës së Kampionëve, Chelsea ka arritur një
Bayern Munchen "shkërrmoq" Tottenhamin në Londër (VIDEO) Bayern Munchen ka mposhtur Tottenhamin me rezultat 2-7 në Londër në ndeshjen e xhiros së dytë të fazës së grupeve të Lig
Casemiro: Kemi probleme të narrim rezultat në Champions Mesfushori i Real Madridit, Casemiro ka thënë se skuadra tani është nën presion në Ligën e Kampionëve. Të besuarit e
ZYRTARE/ Në këto stadiume do të luhen tre finalet e ardhshme të Champions Organi qeverisës i futbollit evropian, UEFA, edhe zyrtarisht i ka caktuar stadiumet ku do të luhen ndeshjet finale të Li
Supergoli i Cuadrados zgjidhet më i miri i javës në Ligën e Kampioneve (VIDEO) Liga e Kampionëve ka zgjedhur golin më të mirë të javës së parë të sezonit të ri 2019/20. Gjatë të martës dhe mërkurë
Pas çerek shekulli, Liverpooli bëhet kampioni i parë që e fillon me humbje Liverpooli u largua kokë ulur nga “Sao Paolo” pasi që u mposht nga Napoli me rezultat 2-0 në ndeshjen e parë të sezonit
Napoli magjik, Mertens dhe Lloriente fundosin kampionët e Europës (VIDEO) Napoli ka dhuruar spektakël në San Paolo teksa ka mposhtur 2-0 kampionët e Europës, Liverpoolin, shkruan Albeu.com. T
Trajneri i Atalantës: Do të jemi befasia e Ligës së Kampionëve Për herë të parë në historinë e saj skuadra e Atalanta do të luajë në Champions League. Trajneri Gian Piero Gasperini, n
Supersfida Napoli-Liverpool, do i ndalë Hysaj me shokë kampionët e Europës Liverpooli do ta fillojë mbrojtjen e titullit të Ligës së Kampionëve në përballje me Napolin, që edhe në sezonin e kalua
CHAMPIONS LEAGUE/ Nis faza e grupeve, të gjitha ndeshjet që do të luhen sot (FOTO LAJM) Sot do të luhen ndeshjet e para të këtij edicioni në Ligën e Kampionëve. Gjithsej do të luhen 8 ndeshje të ndara në d
Spanja rikthehet në maja: Shpallet Kampione Bote në basketboll Pas 13 vitesh Spanja fiton sërish kampionatin Botëror të basketbollit për meshkuj, duke festuar titullin e saj të dytë p
Spanja shpallet kampione bote në basketboll (VIDEO) Pas 13 vitesh Spanja fiton sërish kampionatin Botëror të basketbollit për meshkuj duke festuar titullin e saj të dytë Bo
U la jashtë Champions-it, zbulohet pse Sarri e përjashtoi Emre Can Juventusi vetëm pak ditë më parë publikoi listen, me lojtarët që do të marrin pjesë në Ligën e Kampionëve për këtë sezon
NOSTALGJI/ Kur Shqipëria "fundosi" 15 vite më parë Greqinë kampione te Europës (FOTO+VIDEO) Sot bëhen 4 vite nga fitorja historike ku Kombëtraja shqiptare mposhti 2-1 Qemal Stafa Greqinë, e cila vetëm 2 muaj më p
Van Dijk komenton eleminimin e Barcelonës në prani të Messit (VIDEO) Qendërmbrojtësi i Liverpoolit, Virgil Van Dijk, u pyet për përmbysjen e rezultatit kundër Barcelonës në gjysmëfinalen e
Sneijder tregon dy ekipet favorite për Ligën e Kampioneve Wesley Sneijder vë bast që Barcelona dhe Liverpool do të jenë prapë më të mirat në Ligën e Kampionëve, por ai shpreson q