999 rezultate për

kampione

Kapiteni i Chelsea ka shënuar më shumë se Ronaldo këtë sezon në Champions Cristiano Ronaldo mund të jetë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohëve në historinë e Ligës së Kampionëve, mirëpo, kët
Mbrëm mbeti i lirë, sot vijnë ofertat e para për Ancelottin Edhe pse Napoli është kualifikuar për në raundin e 1/16-ave, në Ligën e Kampionëve, pasi fitoi me Genkun me rezultatin 4
Shaw shfrytëzon rastin, tallet me Lukakun (FOTO LAJM) Mbrojtësi i Manchester Unitedit, Luke Shaw, e mirëpriti Romelu Lukakun në Ligën e Evropës, pasi Interi s’arriti të kuali
Formacionet zyrtare të supersfidës Inter-Barcelona Interi i Antonio Contes po kalon nëpër formë fenomenale në Itali, i duhet me patjetër të fitojë përballë një skuadre si
Përballja me Interin, Barcelona me skuadrën e dytë (FOTO LAJM) Barcelona e ka lënë Lionel Messin jashtë skuadrës e cila ka udhëtuar drejt Italisë për t’u përballur me Interin në ndesh
Guardiola ka një propozim për Klopp: Ma fal Championsin unë ta fal Premierligën Guardiola ka bërë ligjin në Premierligë por i ka mbetur një peng i madh si trajner i Manchester Cityt. Trajneri spanj
Dinamo bëhet me trajner të ri, pritet kthesa nga 18 herë Kampionët e Shqipërisë Fabrizio Kamarata, trajneri i ri i skuadrës së Dinamos ka mbërritur në kryeqytet dhe sot është takuar me skuadrën e tij
Benzema te Algjeria? Trajneri i kampionëve të Afrikës i mbyll dyert Vështirë se Karim Benzema do të luajë një ditë me kombëtaren e Algjerisë. Futbollisti i Realit të Madridit i cili është
Nënkampionët e botës befasonhen nga Sllovakia (VIDEO) Befasohen nënkampionët e botës. Kroacisë i duhet një barazim në ndeshjen shtëpiake kundër Sllovakisë për t’u kualifikuar
Kampionët e Botës mbërrijnë në Tiranë (VIDEO) Franca ka mbërritur paraditen e sotme në kryeqytetin shqiptar, teksa do të akomodohet në një nga hotelet e Tiranës, për
Partizani i rikthehet stërvitjeve, sa shumë mungesa te kampionët Partizani nuk njeh pushim. Kampionët e Shqipërisë janë rikthyer në fushën stërvitore, ku ditën e sotme kanë zhvilluar dy
Erling Haaland: Alarmi im në telefon është himnin i Ligës së Kampioneve, çdo ditë zgjohem me të Erling Haaland është shndërruar në ylli më të ri në futboll, pasi forma e tij e lartë në Ligën e Kampioneve dhe në atë t
Kriza e Dinamos, reagojne 18 herë kampionët e Shqipërisë Dinamo prej vitesh nuk po arrin të ngrejë kokë për tu pozicionuar aty ku i takon, e për këtë shkak pak kohë më parë klub
Kane optimist: Tottenhami mund ta fitojë titullin e Ligës së Kampionëve Kapiteni i Tottenhamit, Harry Kane, beson se skuadra e tij ka ende mundësi për të arritur sukses në Ligën e Kampionëve,
Pique: Me këtë nivel është vështirë të fitojmë Ligën e Kampioneve Vërshëllimat në stadium në minutat e fundit të ndeshjes së Barcelonës ndaj Slavia Pragës treguan qartësisht se tifozët n
Dortmund-Inter, formacionet e mundshme: Zikaltërit me plot mungesa (FOTO LAJM) Sot në kuadër të Ligës së Kampionëve do të zhvillohet një super derbi mes Dortmund dhe Inter. Dortmund dëshiron fitor
Bayern i tregon "derën" trajnerit Kovac, pasuesi vjen nga Premier League Hoshilacionet e Bayern Munich nën drejtimin e trajnerit Niko Kovac, ka vënë në lëvizje drejtuesit bavarez. Klubi legj
Ylli i Realit: Goli i Ramosit në Lisbon e ndryshoi historinë e futbollit Goli i vonshëm i Sergio Ramosit në triumfin e Real Madridit në finale të Ligës së Kampionëve kundër Atletico Madridit më
U shpallën kampionë europe, 2 sportistët shqiptarë apel Ramës: Ku janë shpërblimet tona Dy kampionët shqiptarë, Briken Calja dhe Izmir Smajlaj, i dërguan një video-mesazh, presidentin Edi Rama, nëpërmjet emis
Ky është goli i mbrëmjes në Ligën e Kampioneve (VIDEO) Një gol i jashtëzakonshëm ka ardhur nga ndeshja RB Leipzig–Zenit, ku gjermanët arritën të fitojnë me përmbysje. Ndesh