999 rezultate për

kampione

Mjafton Saul, Atl Madrid "fundos" kampionët e Europës (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i Saul që në minutën e 4 që Atl Madrid të triumfojë 1-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të 1/16,
Capello ironizon Juventusin: Nuk luajnë me ritëm në Champions Ish-trajneri i njohur italian Fabio Kapelo beson se Juventusi nuk e ka ritmin e duhur për të luajtur dhe fituar Ligën e
Pas Izmir Smajlajt edhe Luiza Gega shpallet kampione Ballkani Ditën e djeshme atleti, Izmir Smajlaj u shpall kampion Ballkani në kërvim së gjati por flamurin shqiptar e ka ngjitur në
Ndeshjet në Champions, Mourinho "shpërthen" ndaj Premier Legue: Nuk i intereson Trajneri i Tottenham, Jose Mourinho ka kritikuar Premier Leaguen për orarin e ndeshjeve para ndeshjeve në Champions Leag
Garë e fortë për Champions pas përjashtimit të Man City (FOTO LAJM) Manchester City është përjashtuar nga Liga e Kampionëve për dy sezonet e ardhshme dhe është gjobitur me 30 milionë euro,
Ish-portieri i Realit lë nam në kategorinë e dytë (VIDEO) Ish-portieri i Real Madridit Kiko Kasija gaboi rëndë në ndeshjen e kategorisë së dytë të futbollit anglez (Championship)
Juventusi tenton sërish Guardiolan Mauricio Sarri nuk po arrin të bindë drejtuesit e Juventusit të cilët po tentojnë përsëri të bindin trajnerin e Manchest
Mourinho kapet "mat" në "Alianz Arena", për çfarë ka ardhur Special One? Bayern Munchen dhe RB Leipzig po luajnë derbin e Bundesligës. Special One është duke e ndjekur këtë ndeshje në Ali
Guardiola i paraprin një dështimi të mundshëm: S’është fundi i botës nëse s’e fitoj Ligën e Kampionëve Pep Guardiola ka folur rreth rëndësisë së Ligës së Kampionëve, duke insistuar se nuk është fundi i botës nëse nuk e sjel
Guardiola do ta quajë veten dështak nëse nuk fiton këtë trofe me City-n Trajneri i Manchester City-t, Pep Gaurdiola do ta quante veten dwshtak nwse nuk do ta fiutonte Championsin me "citizens"
Plas te Partizani, drejtuesit marin këtë vendim për lojtarët Partizani është duke kaluar një momente tepër të vështirë, teksa kjo gjë u pa edhe në sfidën e djeshme ndaj Besëlidhjas
Mane i "etur" për sukses, karikon Liverpoolin: Do sakrifikojmë deri kur të sigurojmë trofetë Sadio Mane dëshiron ta shtojë edhe një medalje të artë të Premierligës dhe një të Ligës së Kampionëve në koleksionin e t
Mbappe me objektiva, synon tripletën këtë sezon me PSG-në Sulmuesi francez ia ka vënë vetës disa objektiva këtë vit kalendarit, duke synuar tre trofe me PSG Ylli i Paris Saint
ZYRTARE/ Amir Rrahmani firmos me nënkampionët e Serie A Amir Rrahmani edhe zyrtarisht është futbollist i Napolit. Mbrojtësi kosovar ka nënshkruar kontratën me nënkampionët e
PSG apo Barcelona? Zbulohet vendimi i Neymarit Neymar është i gatshëm të konfirmojë të ardhmen e tij në “Parc des Princes”. “ESPN” raporton se ylli brazilian pritet
Liga e Kampionëve zgjedh "ekipin e vitit 2019" (FOTO LAJM) Liga e Kampionëve ka zgjedhur ekipin më të mirë të vitit 2019, ku formacioni dominohet nga lojtarët e kampionëve aktual,
De Biasi: Lidhja ime me Shqipërinë nuk do të shuhet kurrë Buzëqeshi jetës! Me këtë moto dhe me qëllimin për të ndihmuar personat e prekur nga ai tërmet i rëndë i 26 nëntorit, do
Neymar mendon se ky është viti i duhur që PSG-ja të fitojë Championsin Neymari beson se ky sezon mund të jetë më në fund i duhuri për Paris Saint-Germainin në ëndrrën drejt triumfit në garën
Ylli i Liverpool synon e finalen e tretë radhazi të Ligës së Kampionëve Mbrojtësi anësor i Liverpoolit, Trent Alexander-Arnold, e ka bërë të qartë se skuadra e Jurgen Kloppit synon të fitojë s
Ndeshja e yjeve në "Air Albania", publikohen listat zyrtare të pjesëmarrësve (FOTO LAJM) Jemi vetëm 3 ditë para organizimit madhështor që do të mbahet në stadiumin "Air Albania" nën moton "Luajmë dhe rindërtoj