999 rezultate për

kampionatit

Premier League zhvendoset në SHBA? (FOTO LAJM) Premier League me tifozë amerikanë. Ky është projekti i Federatës Angleze të Futbollit, e cila po merr në shqyrtim mundë
Statistikat: Ronaldo shënon sa 14 ekipe Cristiano Ronaldo është i papërmbajtshëm në këtë fillim sezoni. 29-vjeçari vazhdon t’i përmirësojë numrat e tij dhe prov
Garcia: Shpejt për të folur për një duel Juve-Roma Rudi Garcia nuk e fsheh gëzimin pas fitores në Parma që përveç tre pikëve, i jep Romës një dozë të fortë morali për vazh
Partizani, brenda 4 ditësh kaloi nga ferri në parajsë Suksesi minimal i Partizanit në transfertë me Kukësin ishte pa dyshim rezultati më surprizë i javës së katërt të katego
Leverkuseni mposht Dortmundin, 2 gola në ekstreme (VIDEO) Dortmundi është mposhtur në shtëpi nga Leverkusei duke pësuar dy gola njërin në minutën e parë dhe tjetrin në minutën e
Ceremonia e mbylljes së Botërorit Brazil 2014 (FOTO LAJM) Ceremoni madhështore para fillimit të finales së Kampionatit Botëror Brazil 2014 mes Gjermanisë dhe Argjentinës. Më s
Modelja shqiptare, tifoze e "zjarrtë" e Gjermanisë (FOTO LAJM) Modelja shqiptare Delfina Aziri, po çmend Gjermaninë. Përveç fotografive nudo, 19 vjeçarja gjatë tërë kampionatit e ka p
Tirana në "udhëkryq", shtyhet privatizimi i klubit E ardhmja e Tiranës vazhdon të mbetet e paqartë, ndonëse një muaj pas përfundimit të kampionatit pritej që gjërat të lëv
Lopez zyrtarisht heq dorë nga Kupa e Botës Lopez ka hequr dorë nga pjesëmarrja në ceremoninë e hapjes së Kampionatit Botëror në Brazil. Këngetarja ishte e ftuar pë
Ja Top 11 i Superligës shqiptare (FOTO LAJM) Që të jesh një lojtar në listën e më të mirëve, nuk mjafton të luash në skuadrën kampione. Nuk mjafton as të kesh më shu
Pa Diego Costan ndaj Barcelonës? Sulmuesi i Atletico Madrid, Diego Costa, nuk mund të jetë në dispozicion të Deigo Simeones për sfidën e shtëpisë me Mala
Berlusconi: Për Seedorf vendos në fund të sezonit Silvio Berlusconi ka thënë se e ardhmja e Clarence Seedorf në stolin e Milanit do të vendoset në fund të sezonit, pra pa
Mourinho me "kalamanjtë" ndaj Liverpoolit (FOTO LAJM) Roman Abramovich i ka ndezur dritën jeshile Jose Mourinhos për të zbarkuar të dielën në "Anfield Road" me skuadrën e dyt
"Grusht" i fortë për Destron, 4 javë skualifikim (FOTO LAJM) Telashe për Romën, 4 javë dënim për Mattia Destron. Gjykatësi Sportiv në Serie A ka skualifikuar me tre ndeshje sulmuesi
Kupa e Shqipërisë, rikthehen emocionet e gjysmëfinaleve Skënderbeu-Flamurtari do të jetë kryefjala në Kupën e Shqipërisë, kampionët në fuqi janë më të favorizuar për faktin se
Kalendari "nderon" Milanin, por Europa duket larg Fitorja kundër Fiorentinës ka shërbyer për t’i dhënë më shumë oksigjen Milanit. Skuadra e Clarence Seedorf, veç lojës së
Simeone: "El Clasico", jo fundi i kampionatit Fitore, fitore dhe vetëm fitore”, ishte ky slogani në punën e të ndjerit Luis Aragones, ish trajneri i Spanjës kampione
Allegri: Jo Greqisë dhe kampionatit kinez Kombëtarja greke apo kampionati kinez? Ish trajneri i Milanit, Massimiliano Allegri përpiqet të tregohet i kujdesshëm në
Barça e 2014-ës, një katastrofë e vërtetë "Annus Horribilis". I tillë po rezulton ky vit për Barcelonën që në kampionatin spanjoll po bën një figurë të shëmtuar,
Bayern mund të kurorëzohet që në 15 mars Që tifozët bavarezë mund të festojnë titullin e 24-t që në mars, ky është një fakt tashmë i njohur pas shkëputjes me 19