999 rezultate për

kampionatit

Titulli në La Liga, ja kalendari i 3 pretendentëve (FOTO) Pas humbjes së Barcelonës ndaj Sociedadit gara për titull në La Liga është hapur. Tashmë diferenca mes Barcelonës dhe At
Ja vendet kandidate për organizimin e "Euro 2024" Suedia, Norvegjia, Danimarka dhe Finlanda kanë hedhur idenë e kandidimit së bashku për organizimin e kampionatit Evropia
Mourinho merr një propozim interesant për punë (FOTO) Manchester United nuk do ta ketë të thjeshtë për të marrë në krye të skuadrës Jose Mourinhon, pasi tashmë kanë edhe konk
Ja kalendari i "bigëve" të Serisë A (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe 8 javë nga fundi i kampionatit italian, teksa lufta për titull vijon të mbetet e hapur. Juventusi ndodh
Allegri: Sacchin e dua shumë, Bayerni nuk është obsesion Massimiliano Allegri zgjedh t'i përgjigjet në mënyrë diplomatike Arrigo Sachit pas deklaratave të tij të forta në dëm të
Nga -11 në +1, askush më parë s’ka bërë si Juve (FOTO) Nw itali askush mw aprw nuk ka mundur tw bwjw mw mirw se Juventusi. Nga -11 pikë në 15 ndeshje, ka arritur të shkojë në
4 skuadra në luftë për një vend në Champions League Skuadrat e kampionatit italian e kanë të domosdoshme pjesëmarrjen në Europë. Kjo është e vetmja mënyrë për përmirësimin
Kjo është e dashura e bomberit të Premier League (FOTO LAJM) Jamie Vardy është golashënuesi më i mirë në Premier League, por sulmuesi i Leicester duket se ka sukses edhe jashtë fush
10 super blerjet e kampionatit kinez (FOTO LAJM) Kina është çmendur në merkaton e dimrit. Si rrallë herë ky kampionat ka shpenzuar plotë 202 milionë euro, duke transfer
FSHF zyrtarizon miqësoren e 26 marsit, ja kundërshtari Federata Shqiptare e Futbollit nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka zyrtarizuar miqësoren e parë. Austria, do të jetë tes
Top 10 futbollistët që kanë ndryshuar fanellë në Serie A (FOTO LAJM) Gjate merkatos se janarit, e cila vazhdon ende, shume futbolliste te Serie A kane nderruar skuader, raporton Portali Alb
Skënderbeu i falet Olainkës, rimerr kryesimin e kampionatit (VIDEO) Sfida e shumëpritur mes Skënderbeut dhe Partizanit ka dhuruar gjithçka: gol, kartonë, grushta, sherr por në fund fitues
Hidhet shorti i Kupës së Mbretit, rezervon 3 derbi Federata Spanjolle e Futbollit ka zhvilluar mesditën e së premtes shortin për 1/8­at e finaleve të Kupës së Mbretit. Nga
Rastësi? Shqipëria "peshkon" sërish Serbinë Është hedhur sot në Nion të Zvicrës shorti i fazës eliminatore të Kampionatit Europian për ekipet kombëtare U-17 në futb
Abrashi në formacionin më të shtrenjtë te Bundesliga II Amir Abrashi është bërë pjesë e kampionatit të Bundesligës së dytë gjermane në fillim të këtij sezoni. Mesfushori i Komb
Francë, ndalohen transfertat për tifozët Në Francë ekziston ende frika e ndonjë tjetër sulmi terrorist pas atyre që goditën Parisin ditë më parë. Ky fakt ka p
10 bukuroshet e yjeve të NBA (FOTO LAJM) Jo vetëm futbollistët njihen për lidhjet e tyre me femra të bukura dhe seksi. Në foto në lart do të gjeni disa nga femra
Juve-Milan, sfida që vendos fatet e kampionatit (Formacionet) Pas "El Classicos", vjen një tjetër ndeshje magjike Juventus-Milan. Seria A do të ndizet nga dueli i dy skuadrave që kan
Trajneri nxjerr "flamurin e bardhë" para ndeshjes së Championsit Ta lësh një ndeshje Championsi në plan të dytë duket e pabesueshme. Por vendimi i pabesueshëm, ka ndodhur me debutuesit
Ja sa kushtojnë biletat për ndeshjet e Kampionatin Evropian Tani që Shqipëria është kualifikuar në Kampionatin Evropian, në adresën e Portalit Albeu kanë ardhur disa pyetje në lidh