999 rezultate për

kampionatit

Ja cilat ndeshje të "Euro 2016" do të transmetohen në Top Channel Pak orë na ndajnë nga starti i “Euro2016”, në të cilin për herë të parë në historinë e futbollit shqiptar, Kombëtarja Sh
10 golashënuesit më të mirë në historinë e Kampionateve Europiane (FOTO) Nëse synon që të fitosh trofeun e madh të Kampionatit Europian, sigurisht që duhet të kesh edhe një bomber të frikshëm n
Ja si u prit humbja e kampionatit nga Partizani (FOTO LAJM) Ekipi i Partizanit ka humbur një shans të madh për ta fituar kampionatin shqiptar pas 26 vitesh. Duket se humbja e ka
Si e priti Partizani humbjen e kampionatit?! Skëndërbeu dhe Partizani ishin dy skuadrat që pretendonin për titullin kampion këtë sezon futbollistik përpara se të zhv
E pabesueshme, arbitri i katërt “tapë” në Çeki (VIDEO) Të mërkurën u luajt ndeshja e kampionatit çek mes Pribramit e Slavias së Pragës, e vlefshme për javën e parafundit të ka
Barça shkatërron Espanjolin, një hap larg titullit (VIDEO) Barcelona ka fituar me rezultatin 5:0 kundër Espanjolit në javën e 37-të të kampionatit spanjoll. Ekipi i Barçës luaj
Ju njohim me "Leicesterin" e Shqipërisë Kur kanë mbetur vetëm 2 ndeshje deri në përfundim të Kategorisë së parë, Korabi i Peshkopisë është pranë realizimit të n
Ja si festuan futbollistët e Leicester fitoren e Kampionatit (VIDEO) Lojtarët e Leicesterit të mbledhur në shtëpinë e sulmuesit anglez, Jamie Vardy kanë festuar shpalljen kampion të Ligës P
Shkëndija e Tetovës: Nuk do ta njohim verdiktin e kampionatit Shkëndija e Tetovës ka reaguar me një komunikatë zyrtare, që i është dërguar edhe Federatës së Futbollit të Maqedonisë n
Meha "i pangopur": Me Konyasporin në Europë, por dua dhe Kupën Alban Meha është kthyer në një nga lojtarët lider tek ekipi i Konyaspor, teksa veç lojës së mirë ai ka kontribuar edhe m
Kroaci, Çekiçi në formacionin më të mirë Mesfushori pogradecar i Kombëtares Shpresa, Endri Çekiçi po kalon një moment të artë në Kampionatin Kroat ku fundjavën q
Titulli në La Liga, ja kalendari i 3 pretendentëve (FOTO) Pas humbjes së Barcelonës ndaj Sociedadit gara për titull në La Liga është hapur. Tashmë diferenca mes Barcelonës dhe At
Ja vendet kandidate për organizimin e "Euro 2024" Suedia, Norvegjia, Danimarka dhe Finlanda kanë hedhur idenë e kandidimit së bashku për organizimin e kampionatit Evropia
Mourinho merr një propozim interesant për punë (FOTO) Manchester United nuk do ta ketë të thjeshtë për të marrë në krye të skuadrës Jose Mourinhon, pasi tashmë kanë edhe konk
Ja kalendari i "bigëve" të Serisë A (FOTO LAJM) Kanë mbetur edhe 8 javë nga fundi i kampionatit italian, teksa lufta për titull vijon të mbetet e hapur. Juventusi ndodh
Allegri: Sacchin e dua shumë, Bayerni nuk është obsesion Massimiliano Allegri zgjedh t'i përgjigjet në mënyrë diplomatike Arrigo Sachit pas deklaratave të tij të forta në dëm të
Nga -11 në +1, askush më parë s’ka bërë si Juve (FOTO) Nw itali askush mw aprw nuk ka mundur tw bwjw mw mirw se Juventusi. Nga -11 pikë në 15 ndeshje, ka arritur të shkojë në
4 skuadra në luftë për një vend në Champions League Skuadrat e kampionatit italian e kanë të domosdoshme pjesëmarrjen në Europë. Kjo është e vetmja mënyrë për përmirësimin
Kjo është e dashura e bomberit të Premier League (FOTO LAJM) Jamie Vardy është golashënuesi më i mirë në Premier League, por sulmuesi i Leicester duket se ka sukses edhe jashtë fush
10 super blerjet e kampionatit kinez (FOTO LAJM) Kina është çmendur në merkaton e dimrit. Si rrallë herë ky kampionat ka shpenzuar plotë 202 milionë euro, duke transfer