999 rezultate për

kampionatit

Daja: Ndeshja e kampionatit do të jetë një shans për të rinjtë Skënderbeu e ka mbyllur çështjen e titullit kampion dhe tashmë është me mendjen te Kupa e Shqipërisë, që do ta luajë kun
Zyrtare: Skënderbeu shpallet kampion i Superligës për sezonin 2017/18 Skënderbeu është kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2017/18. Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka siguruar matematik
Juve ngel thatë, Saviç është lojtari i ri i Mancheter Unitedit Sipas raportimeve të “The Sun”, Milikoviç-Saviç do të bëhet lojtari më i ri i Mançester United. Marrveshja është arr
Juve dhe Napoli do i luajnë dy "finalet" e fundit të kampionatit në të njëjtin orar Napoli u kishte bërë kërkesë drejtuesve të Ligës që ndeshjet e katër javëve të fundit të luheshin njëkohësisht, por kërk
Materazzi bën llogaritë e kampionatit: Ndalim Juven dhe gëzojmë dyfish Për të gjietur një tifoz të çmendur interist duhet të ndalesh dhe të diskutsh me Materazzin. Si zikaltër ka fituar gjith
"Finalja" e kampionatit Juventus - Napoli, formacionet e mundshme Juventusi dhe Napoli do të ndeshen sot (e diel) në kuadër të ndeshjes derbi të javës së 34-të në Serie A. Të dyja eki
Buzëqesh Napoli, Juventus me plot mungesa në "finalen" e kampionatit Sipas Sky Sport Italia, Pjanic dhe Mandzukic kanë pësuar lëndime në barazimin 1-1 me Crutonen dhe sot kanë rifilluar stë
Benzema i mbyll derën kampionatit kinez, beson se është akoma i aftë për nivele të larta Sipas mediumit spanjoll Don Balon, Benzema beson se ai ende ka aftësinë për të luajtur në nivelin më të lartë dhe po ref
Duro vlerëson Laçin, por pavarësisht momentit të keq kërkon fitoren Flamurtari këtë fundjavë do të ketë përballjen me Laçin, ndaj të cilit për më tepër nuk arrin të fitojë prej katër ndesh
La Liga, furnizuesi më i madh i kampionatit kinez me futbollisë La Liga vetëm në merkaton e fundit grumbulloi plot 110.6 milionë euro nga shitja e lojtarëve në kampionatin kinez. Kj
Allegri mesazh Sarrit: Ja kur vendoset fituesi i kampionatit Fatet e titullit kampion në Serinë A do të vendosen në 20 maj në javën e fundit të kampionatit është i bindur për këtë M
Zyrtare: Shqipërisë i hiqet e drejta për organizimin e Kampionatit Evropian të Peshëngritjes (FOTO LAJM) Ditët e fundit kanë qenë shumë të vështira për peshëngritjen shqiptare. Si fillim ishte skandali i daljes pozitiv me
E FUNDIT / Rritet vlera e kampionatit shqiptar, vlerësohet 46 milionë euro (FOTO LAJM) Sipas faqes së specializuar të merkatos, “Transfermarkt”, vlera e Kategorisë Superiore është rritur në afro 47 milionë e
Trajneri i mrekullive shpreh keqardhjen që kampionati po ndalet Para një javë 5-0 kundër Parizanit dhe sot 1-2 kundër Kukësit. Epo Luftëtari e mbyllme kaq për këtë vit,njëmbyllje më e
Shifra rekorde / 15-të javë 39 pikë, Zikaltërit fituan titullin në fund me këto statistika Ata janë skuadra më e mirë në Serie A këtë sezon futbollistik 2017/18 që e kanë nisur për bukuri. Asnjë futbolldashës nu
D'Ambrosio qetëson tifozët: Nuk duam Kampionatit por Championsin Danilo D’Ambrosio është një nga të rilindurit, pas kurës së Spallettit. Mbrojtësi i djathtë i Interit është kthyer në nj
Milan – Torino, formacionet zyrtare Milani dhe Torino kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në kampionatit italian, Serie A. Rosso
Një xhudiste shqiptare kualifikohet në evropian Xhudistja Distria Krasniqi ka arritur të kualifikohet në finale të Kampionatit Evropian U23 që po mbahet në Podgoricë.
Premier League rrezikon shpërbërjen, ja arsyeja Gjashtë ekipet e mëdha të Premier League mund të shkojnë në luftë dhe të kërcënojnë largimin nga kampionati, nëse atyre
Ançelotti drejt Kampionatit kinez, pagë faraonike Carlo Ancelotti nuk do të mbetet edhe për shumë kohë i lirë pasi tanimë ka marrë një ofertë të rëndësishme nga Kina. Ësh