999 rezultate për

kampionatit

Marca: Xherdan Shaqiri një nga dështimet e kampionatit gjerman në merkaton e janarit Gazeta spanjolle Marca me seli në Madrid, ka zbuluar deshtimet e merkatos së janarit në kampionatin gjerman të futbollit
Kjo është e dashura "bombë" nga Serbia e ish-futbollistit të kampionatit shqiptar (FOTO LAJM) Stefan Nikolic iu bashkua ekipit të Partizanit këtë verë, por aventura e sulmuesit serb në Shqipëri zgjati vetëm pak jav
Pas fitimit të kampionatit, trofeu skuadrës së Atlanta United përfundon në një klub striptizmi (VIDEO) Atlanta United një klub i krijuar vetëm 4 vite më parë të shtunën që lamë pas ka fituar për të parën herë trofeun MLS p
SPEKTAKOLAR/ 5 golat më të bukur brazilian për 2018 (VIDEO) Brazili është një nga vendet më futboll dashëse, edhe pse klubet nuk kanë cilësi shumë të lartë krahasuar me kombëtaren.
Di Francesko pranë shkarkimit nga Roma Trajneri Romës Eusebio Di Francesko i ka ditët e numuruara tek verdhekuqtë, pas barazimit dramatic 2-2 ndaj Cagliarit,
Lazio-Milan dhe derbi Genoa-Samp, Serie A kulmon me dy supersfida Lazio-Milan përbën padyshim ndeshjen më të rëndësishme të javës në Serinë A, e jo më kot edhe drejtuesit e kampionatit i
Tottenham kërcënon Chelsean dhe Liverpool-in Skuadra e Tottenham do të luajë sontë në orën 18:30 përballë Crystal Palace në transfertë. Një duel i vështirë në letër
Ylli i Romës drejt kampionatit anglez Skuadra e Romë stransferoi sezonin e kaluar sulmuesin Patrick Schick për shifrën e 42 milionë eurove nga skuadra e Sampd
Ibrahimoviç hedh akuza të forta ndaj kampionatit anglez Sulmuesi i Los Angeles Galaxy, Zlatan Ibrahimoviç tha se kampionati anglez është i mbivlerësuar si dhe tha se Premier Le
Briken Calja jashtë Kampionatit Botëror Kampionati Botëror i peshëngritjes nuk arriti të sjellë medalje për Shqipërinë as këtë të diel, me Briken Çaljen që mbet
Neymar shfryn ndaj drejtuesve të kampionatit francez Neymar në një konferencë për mediat ka dënuar ashpër sjelljen e tifozëve në kampionatin francez. Kujtojmë se në ndes
Tirana mirëpret edicionin e dytë të kampionatit “Survivor Games” (FOTO LAJM) Pas suksesit me këndet e lojërave, Bashkia e Tiranës do të nisë projektin e ndërtimit të terreneve sportive në çdo lagje
Tebas: Dua të shohë Mourinhon dhe Guardiolan përsëri në La Liga Javier Tebas ka dhënë disa komente interesante rreth dy nga trajnerët më të mirë në botë, Jose Mourinho dhe Pep Guardiol
Abazaj tregon arsyen pse nuk luan me Anderlehtin Kristal Abazaj ishte një “kristal” në futbollin shqiptar, por pas kalimit te skuadra e Anderleht në Belgjikë, performanc
Klinsmann kritika të shpra në ndrejtim të Lëv Ish-trajneri i kombëtars së Gjermanisë, Jurgen Klismann mendon se trajneri aktual Lëv duhet të arrijë të paktën deri në
Talenti shqiptar në super formë, shënon një tjetër gol në kampionatin zviceran Futbollisti i Kombëtares Shpresa, Taulant Seferi është duke kaluar një moment mjaft të mirë te klubi zviceran Uinterthur
Fabiania Bytyqi, shqiptarja e parë që fiton titullin e Kampionatit Botëror në boks Fabiania Bytyqi, shqiptarja me nënshtetësi çeke, ka arritur të mposht britaniken, Denise Castle në kategorinë të vlefshm
Java e dytë e Bundesliga-s nis me një rezultat surprizë Java e dytë e Bundesliga-s është hapur me ndeshjen Hannover-Dortmund, që sapo është mbyllur me rezultatin 0-0 në “HDI-Ar
Presidenti i Skënderbeut kërkon pezullimin e kampionatit Siguria e brishtë e këtij fillimsezoni në stadiumet shqiptare po kthehet në një problem kryesor për vazhdimësinë e kampi
Katër lojtarët që zhgënjyen në javën e parë të kampionatit Seria A startoi të shtunën në mbrëmje me sfidën Chievo Juventus, ndërsa debutimi i Ronaldos ishte ai që pritej me paduri