E FUNDIT/ Tiranë auto-ambulanca përplas këmbësoren
999 rezultate për

kampionatit

De Biasi: Në kombëtare do të sundojë meritokracia Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, ka nisur sot praktikisht punën si trajner i kombëtares shqiptare të fu
Buffon: Juve kërkon vendin e saj “Juventusi kërkon të bëjë gjëra të mira këtë sezon dhe duam të marrim hakun e viteve të këqia që kemi kaluar.” Kështu ës
Futbollistët e Schalke 04 vizitë në minierë Futbollistët e Schalkes vizituan minierën e kromit në Gelsenkirchen. Lojtarët u njoftuan nga klubi se do të shkonin të s
Udinese-Juventus, Conte pranë rekordit historik Edhe dy rezultate të tjera pozitive në dy ndeshjet e fundit të këtij viti dhe trajneri arrin rekordin e Karverit, që rez
Nani, ylli i ri i kampionatit italian Portugezi i Manchester United Nani mund të jetë ylli i rradhës në kampionatin italian të futbollit. Sipas "Sunday Mirror
Levante i le "rrugë të lirë" Realit dhe Barças Supriza e kampionatit spanjoll të futbollit, Levante, duket se deri sot mundi ta mbajë vendin e parë në La Liga. Skuadra
Desara Muriqi, shkodranja "Schumacher" Desara Muriqi, pilotja shqiptare është fituese ndër femra e Kampionatit Botëror FIA Energji Alternative. Fundjavën e
Tirana "makinë" golash Tek Tirana shënojnë të gjithë. Nëse nuk e bën Bala, shënon Morina. Nëse nuk gjejnë rrugën drejt portës asnjëri prej dy s
Rikthimi i Eto`o-së tek Interi është fantazi Trajneri i Interit, Claudio Ranieri, përjashtoi kategorikisht çdo mundësi të rikthimit të Samuel Eto`o-së, gjatë periudh
Capello largohet pas evropianit Kryetari i Federatës Angleze të futbollit (FA) David Bernstein ka deklaruar se trajneri i kombëtares angleze Fabio Capel
Arsenal mund ta arrijë nivelin e United Trajneri i Arsenalit francezi, Arsen wenger, beson se skuadra e tij mund ta arrijë nivelin e Mançhester United dhe të lu
Spanja eliminon Maqedoninë Reprezentacioni i Spanjës është finalisti i parë i kampionatit evropian në Lituani, pasi që të premten ka mposhtur Maqed
Duhet t`i fitojmë 10 ndeshjet e para Trajneri i Real Madrid, Jose Mourinho, pohon se skuadra e tij nuk duhet që të bëjë as më të voglin gabim në fillim të ed
Milani e nis kampionatin pa Ibrahimovic Alarmohet Milani, pasi përmes faqes zyrtare, klubi kuqezi ka njoftuar se Zlatan Ibrahimovic ka pësuar një ndrydhje të ny
Rrezikon nisja e kampionatit shqiptar të futbollit Sezoni i ri i kampionatit të futbollit shqiptar mund të mos nisi në datën e përcaktuar. Shkak për shtyerjen e nisjes e s
Trezeguet drejt kampionatit francez Ish-sulmuesi i Francës dhe skuadrës së Juventusit David Trezeguet është i gatshëm të kthehet në vendlindjen e tij në fra
Skandal bastesh edhe në Greqi Pas shumë shumë skandaleve që kanë ndodhur në disa Kmapionate të njohura tashmë rishfaqen edhe në Greqi ku policia greke
Roma mendon për shqiptarin Shaqiri Roma pas transferimit të të riut të Barcelonës Bojan Krkiç tashmë po mendon për shqiptarin 19-vjeçar i cili luan për sku
Enigmat e kampionatit spanjoll Sot do të luhet java e fundit e kampionatit spanjoll, La Liga e cila do të ketë përballë ndeshje mjaft interesante në të
Vokrri ndjek derbin kroat Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrri do të përcjellë nga afër derbin e kampionatit të Kroacisë në