999 rezultate për

kampionatit

Michael Owen drejtë kampionatit australian Sulmuesi i Stoke City, Michael Owen mund të transferohet drejtë Australise ku Perth Glory ka nisur bisedimet për të sigu
Formacioni zhgënjyes i Serie A (FOTO LAJM) Kryeson Milani dhe Juventusi në formacionin më të keq të 11 javëve të luajtura deri më tani në kampionatin italian. Janë
"Juventus Stadium" i tejmbushur për të pritur Conten Kanë kaluar 206 ditë nga konferenca e fundit për shtyp e Antonio Contes, por që nga 19 maji 2012 kanë ndryshuar pak, ose
Ibra Supremacy, triumfon PSG (VIDEO) Tre herë Ibra. Sulmuesi suedez i Paris Saint Germain ka shënuar tripletën e parë me fanellën e skuadrës së kryeqytetit f
Kush do të jetë lojtari më i mirë i kampionatit anglez? (FOTO-LAJM) Federata Angleze ka publikuar listën me pesë lojtarët më të mirë të kampionatit anglez. Në këtë listë janë dy lojtarët e
Serie A braziliane ndan çmimet (FOTO LAJM) Pak ditë pas përfundimit të Serie A braziliane, Federata e shtetit latin ka shpërblyer më të mirët e sezonit 2011-2012.
Studimi: Të shëmtuarit më të suksesshëm në fushë I shëmtuari fiton gjithmonë, për më tepër në një fushë futbolli. Kjo, pasi ai përkushtohet më shumë krahasuar me një loj
David Beckham te Monaco? Monaco është interesuar për David Beckham, futbollistin veteran i cili ka njoftuar se do të largohet nga Los Angeles Gal
"Rekordi" i Milan: 0 gola me kokë Fitorja në Champions League kundër Anderlecht dhe ajo në kampionat kundër kampionëve në fuqi të Juventus i ka qetësuar d
Barcelona drejt kampionatit francez? Barcelona ka të drejtën të zgjedhë mes kampionatit spanjoll dhe atij francez, nëse krahina e Katalunjas voton në favor t
Lampard, në janar drejtë kampionatit kinez Në Janar Lampard pritet të kalojë me skuadrën kineze Shanghai Shenhua. Pas ofertave nga Amerika, dhe Premierliga, Lampar
Del Piero feston me gol ndeshjen e 800-të (VIDEO) Alessandro Del Piero feston me gol ndeshjen e 800-të të karrierës së tij si profesionist në futboll. Ish-kapiteni i Juve
Messi-CR7, barazim para "El Classicos" Cristiano Ronaldo ka hyrë më në fund në luftën për trofeun Pichichi, atë të golashënuesit më të mirë të kampionatit span
Mourinho drejtë kampionatit anglez Jose Mourinho dëshiron të vazhdojë karrierën e tij si trajner në një nga klubet angleze. Në një intervistë për SkySport,
Starton Superliga, sot supersfida Vllaznia-Skënderbeu Sot do të startojë edicioni i 74-rt i kampionatit kombëtar të futbollit me ndeshjen Vllaznia-Skënderbeu, e cila do të zh
Neymar rikthehet me supergol (VIDEO) Rikthehet Neymar, rithehen edhe rezultatet pozitive për Santosin. Ylli brazilian i rikthyer nga Lojërat Olimpike "Londër
Mbrojtësi pret penalltinë (VIDEO) Ndeshja e kampionatit hungarez ndërmjet skuadrave Videoton dhe Honved ka poërfunduar në mënyrën më dramatike dhe spektak
La Liga rrezikon startin? Për para e të drejta televizive gjithmonë do të ketë mosmarrëveshje mes klubeve e këtu nuk përjashtohet edhe një kampion
Juventus, numri 10 mbetet "jetim" Refuzoi Andrea Pirlo, falenderoi tifozët Claudio Marchisio, tifozët do të donin të shihnin fanellën mbi shpatullat e Gig
Afganistan, "reality show" për tu bërë futbollist Nga lufta në futboll, kjo është ëndrra e mijëra të rinjve afganë, që janë regjistruar në një program "reality-show", nga