999 rezultate për

kampionati

Skënderbeu ndihmon zhvillimin teknologjik në kampionatin shqiptar Kualifikimi i Skënderbeut në fazën në grupeve të Ligës së Europës do i japë futbollin shqiptar një ndihmë të madhe.
Mesfushori shqiptar shënon supergol në kampionatin spanjoll Enis Bardhi, mesfushori shqiptar ka shënuar një gol mjaft të bukur në La Liga ndaj skuadrës së Deportivo La Corunas.
Presidenti i Lyonit dorëzohet: Kampionati francez nuk ka konkurrencë këtë sezon Arritja e Neymarit u vlerësua nga disa si një transferim që do ta dëmtonte Ligue 1 në vend që ta bënte atë më mirë. P
Milan bën gati largimin e mesfushorit, zbuloni kampionatin që e pret Milan përtje afrimeve duhet të mendojë edhe për largimet. Këtë herë radhën e ka mesfushori me numrin 23. Ish-mesfusho
Barcelona dhe Real vazhdojnë betejën kokë më kokë për kampionatin (VIDEO) Ashtu siç pritej të gjigandët e La Ligas kanë arritur të marrin lehtësisht 3 pikëshin eparë të sezonit tëri. Një Barcelo
18 vjeçari nga Gjevgjelia dekorohet me medalje të artë në Kampionatin Botërore të Teknologjive të Informacionit 18 vjeçari, Dragir Kamov nga Gjevgjelia ka fituar medalje të artë në kampionatin botëror të teknologjive të informacioni
Zbulohet shorti për javën e parë të Kampionatit Spanjoll Shorti për raundin e parë të ndeshjeve në sezonin 2017-2018, është hedhur. Shorti do të shoh kampionët e Real Madridi
Gjithçka gati, Real Madrid bëhet gati për të zyrtarizuar Mbappen Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane ka rritur fuqinë sulmuese ndaj sulmuesit Monako Kylian Mbappe. Los Blancos
Sadiku merr një super ofertë nga kampionati rus Pas një sezoni të suksesshëm me Luganon ku shënoi 9 gola, si dhe dopietës kundër Izraelit, Armando Sadiku është vënë në
Juve 35 mln euro për yllin e Bayernit, por nuk mjaftojnë ... Juventusi e ka marrë seriozisht garën për të firmosur me mesfushorin e Bayern-it, Douglas Costa. Bardhezinjtë janë gati
Tronditet Chelsea, Hazard 3 muaj jashtë fushave të lojës Eden Hazard do të humbasë thuajse gjithë pjesën e parë të kampionatit në Premier League për vitin e ardhshëm. Mesfushori
Milani e mbyll me turp kampionatin, mundet nga Cagliari (VIDEO) Milani e mbyll me humbje sezonin 2016-17 në Seria A. Kuqezinjtë nuk kanë mundur që të bëjnë një paraqitje të mirë duke u
Pas fitimit të kampionatit, Ronaldo ka një mesazh për Juven Real Madridi fitoi dje titullin kampion në Spanjë, pas 5 vitesh. Los Blancos u kurorëzua me titullin e 33-të në historin
Ja si u festua fitorja e kampionatitit në dhomat e zhveshjes së Kukësit (VIDEO) Kukësi është shpallur kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2016-2017 duke fituar titullin e parë kampion në histor
Allegri "i pangopur": Tani të fitojmë kampionatin! Massimiliano Allegri po shkruan historinë me Juventusin, teksa mbrëmë fitoi për herë të tretë radhazi Kupën e Italisë, s
6 ekipe luftojnë për titullin në javën e fundit, kampionati më i luftuar në Europë Në shumë kampionate europiane çështja e titullit është thuajse e mbyllur, por në Ligue 2 në Francë duhet të presim 90 mi
Zidane: Kampionati nuk është mbyllur, James Rodriguez ... Zinedine Zidane ka folur në konferencë për shtyp para sfidës së prapambetur ndaj Celta Vigos. Strategu francez është shp
Moggi habit në Itali: E çova Partizanin në krye të kampionatit! Luçiano Moggi ka zgjedhur Shqipërinë për t'ju rikthyer futbollit. Ish-drejtori sportiv i Juventusit është bërë protagoni
Cila skuadër e fiton La Ligan nëse kampionati mbyllet me pikë të barabarta? Pas fitores së Barcelonës në “El Clasico”, është rihapur kampionati spanjoll. Barcelona për momentin renditet në vendin
Partizani thirrje FSHF-së: Mos e prishni kampionatin Partizani i bëri sërish thirrje Federatës Shqiptare të Futbollit që të mos ndikojë në rezultatet e kategorisë superiore